Ako zvýšiť tvorbu mlieka?

matapeprnata
25. apr 2013

skusam uz cierne pivo, rascovu polievku a vineu

lenkaks
25. apr 2013

Čo najčastejšie prikladať bábätko na prsko.Ja som prvého kojila skoro 2 roky,druhého kojim 9ty mesiac.Nikdy som nepila čaje na podporu,stačí veľa čistej vody piť...proste keď si bábätko pýtalo,som ponúkla a čím viac kojiš,tým viac mliecka sa tvorí. Veľa šťastia a neboj,mliecka bude dosť! 🙂

danielle37
25. apr 2013

ahojky, ja som pila veľa vody, jedla som 1x denne kyslú smotanu s cukrom /bez cukru nedokážem/, masírovala som si pod pazuchami prsné žľazy, lebo sa nalievali a bolelo to hrozne, to mi kázali, aby som nechytila zápal, ešte pred pôrodom mi staršia sestrička povedala, aby som si uterákom šúchala bradavky ,ale nie až do krvy, ale tak, že cítiš, že ich dráždiš, mala som aj také mini šupky alebo chrastičky,ale nedrala som si to do bolesti, ale, poviem, že ma vôbec nebolelo dojčenie - nikdy som nechytila zápal - nuž stará škola. Toto som robila cca 2 dni a spustilo sa mi mlieko, medzitým dokrmovanie Bebou - takto mi poradili pred 10 rokmi v nemocnici - dnes netuším, aké sú novinky. Dojčila som, pokiaľ ma malá neodstavila sama cca 1 rok, vymenila ma za knedľu s omáčkou! To bolo hrozné sklamanie pre mňa - ale čo už. Mlieko mi skončilo cca do 4 dní bez liekov, len som si sťahovala prsia. Dnes neviem, možno aj tabletky sú na to - netuším, možno už boli aj vtedy, u mňa to bolo bezproblémové takže.... hodne zdaru a nevzdávaj sa, a keď to nepôjde máme umelé mlieko, aj v tom sú vitamíny 🙂 Nenechajte sa trápiť dlho 🙂 Daniela

lenitta
25. apr 2013

mne veľmi pomohli homeopatiká, potom čaje zo senovky gréckej a kyselina listová. Teraz mi mliečko kleslo o 4 deci denne, ale kedže som tehotná, dr. mi neodporučuje podporovať laktáciu 😖 a samozrejme potrebuješ čo najväčší príjem tekutín. Vraj zaberá aj tá vinea, no mne nepomáhala, ani pivo mi nič nerobilo a kamarátka mi odporučila tzv. Šoro.- to je rozmiešané vajce v bielom víne, taký akože koktejl. Nepila som to, ja som dakedy pila vajce s červeným vínom, ale to bolo na hlasivky 😀 A ešte sú vraj na tvorbu dobré acidofilné mlieka

marcelatje
25. apr 2013

Prikladať na požiadanie prvé dni/týždne to bude vyzerať že non-stop. Zabudni na 3-hodinové intervaly papania ktoré radia v pôrodnici. Kontakt koža na kožu, spoločné spanie, nosenie. Ak dokrmuješ zabudni na fľašu používaj radšej cievku. V neposledom rade je veľmi dôležité aj správne prisatie. Ak sa bábätko neprisáva správne tvorba mlieka sa môže ešte znížiť. Piť veľa tekutín, voda, čaj ja nedám dopustiť na bylinné tablety More Milk Plus. Čo sa bolestivých bradaviek týka spôsobuje to taktiež nesprávne prisatie, takže nacvičovať techniku. Držím palce 🙂

milota164
29. apr 2013

ahojte, podla mna je najdolezitejsi pitny rezim a co najcastejsie prikladat. A nestresovat sa. Myslim si , ze najhorsie je stale riesit , ci je mlieka dost alebo nie.

janicka11
29. apr 2013

No ja si tiež mylsím že na mliečko je najlepšie hlavne klud,nestresovať sa,,mať dostatočný príjem tekutin. 🙂