Aký je najvhodnejší čajík pre 2 tyždňové bábo?

bibi16
26. okt 2011

maaminky aky je najlepsi cajik pre 2 tyzdnove babetko?dakujem

digysa
28. okt 2011

@katka888 Ak je pre slovenske mamicky hlavnym zdromoj cerpania informacii o dieta z MK, tak sa nemam comu cudovat....

katka888
28. okt 2011

@digysa
tak sa necuduj

bibi16
autor
28. okt 2011

@hajanka Z akeho dovodu odobrat?tak sem nepiste 😠

katmi
28. okt 2011

@bibi16 ak je kojene,tak ziadny! z MM sa babo aj napije a duplom teraz mu to musi stacit,ked je zima.. v lete by som davala obycajnu prevarenu vodu, ale aj to iba vtedy,ak by bolo na UM..

bibi16
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibi16
autor
28. okt 2011

@katka888 dakujem ze si odpisala na jej prispevok ma tak sproste reci ze az 😠 😠 😠

bibi16
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibi16
autor
28. okt 2011

dakujem vsetkym za radi uz racej nepiste odpovede lebo niektore mami ☹

julianka777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
28. okt 2011

@bibi16 smiem vediet k comu si reagovala v prispevku ktory si mi adresovala?

bibi16
autor
28. okt 2011

@hajanka preúac to bol omil to bolo tej zufalkini

bahara
28. okt 2011

Ahoj mne keď sa malá narodila tiež som po dvoch týždňoch dávala buď prevarenú vodičku (bolo horúce leto) a pani doktorka mi povedala,že treba lebo malá sa strašne potí aj teraz a jednoducho tekutiny treba tak ako každému človeku pravidelne doplňovať tak som začala potom aj z feniklovým čajíkom od ukončenia 1 týždňa lebo nás aj od narodenia trápilo bruško..nič sa nezmenilo malá chce aj čajík do dnes aj cicík..plne kojím a čajík dávam v podstate keď spinká..vždy si trochu odpije a búva ďalej..no nehádam sa niektoré detičky som počula že sú prieberčivé iné nie...sto detí sto chutí 😀 😀

beep
28. okt 2011

jasne lebo dnesne pani doktoriky su velice premudrele, si pite vy cistu vodu. Jasne ze cajik ja som davala môjmu feniklovy cajik a dodnees mu velmi chuti dokonca v kazdej nemocnici davaju detom obycajny cierny caj samozrejme velmi slaby. a preco ho davaju? lebo skodi nie?

happy8051
28. okt 2011

@beep cierny caj dietatu skodi viac, ako si myslis. a akykolvek bylinkovy caj je alergen a dieta, zvlast novorodenec ho nepotrebuje

eva76
28. okt 2011

feniklový čajík

egyptanka
28. okt 2011

ziadny, dvojtyzdnove dieta ma byt cisto dojcene a nedavat ziadny caj.

beep
29. okt 2011

@happy8051 sak davaj svojmu dietatku pit vodu...... bude z nej urcite super zdravy :D

julianka777
29. okt 2011

pokial si pamatam,tak aj u nas v Ilavskej nemocnici davaju novorodencom pt cajik..neviem teda presne aky,ale farbou aj vonou sa podobal na klasicky Pigi caj....mna to dost prekvapilo...ja som malej davala cajik,ale feniklovy od narodenia,lebo sme mali problemy s bruskom

lenkaks
29. okt 2011

Moja mama synovi po narodeni dala do vody par zrniek kminu a par zrniek feniklu a nechala prejst varom ...

julianka777
29. okt 2011

@lenkaks presne toto mi radila aj moja mamina 🙂 a je to lacnejsie ako tie drahe caje 🙂

lenkaks
29. okt 2011

@julianka777 Mamina bola u nas mesiac,ako sa mi maly narodil...takze,samozrejme vsetky tie postarsie rady mi davala 😀 ale musim povedat,ze maly ten cajik pil...ale ako odisla,len som kojila ,narodil sa mi v decembri a opat az cez leto som mu zacala varit tento cajik,bo byvalo strasne teplo,,,,inak mu nebolo treba cajiku...a tiez mi na poradniach vraveli,ze pokial iba dojcim,maly cajik nepotrebuje.... Inak,vidim ze sme na tom rovnako,jedno dieta uz mame a snazime sa 🙂

julianka777
29. okt 2011

@lenkaks aj ja som zo zaciatku byvala s maminou 🙂 ja som bohuzial kojila len asi 10dni...a mala najprv pila Bebu a z toho ju strasne zapekalo,nemohla sa najest,vykakat..tak som jej davala feniklovy cajik a potom som zmenila aj mlieko...a teraz ked je uz vacsia,tak pije len vodu cistu ale teraz v zime jej davam detsky caj a super 🙂

hajanka
29. okt 2011

@beep cierny caj detom??? Ten sa moze len pri hnackach aj to iba v minimalnom mnozstve po lyzickach. Cierny caj sposobuje zapchu, taktiez na neho mozu deti reagovat nespavostou a zvysenou nervozitou, pretoze posobi povzbudzujuco, to ako by si dietatu davala pit kavu! tento caj obsahuje kofein!!!

irriss
29. okt 2011

Pokud je kojene, zadny cajik..
Pokud je nekojene pouze "vodu"...

Pokud jsou horka a kojis, muzes pouze vodu (ale to jsou horka okolo 40ti stupnu, toto neni aktualni - na "normalni horka" staci plnehodnotne kojeni...v kojeni ma malicky VSE..od vody az po maso😉Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

irriss
29. okt 2011

@danu @martinjasen

prosim prosim, mrknete na moje prispevky, uz nekolik dni mam problem, ze pisu jako SAXANA 😉
Ja vim, ze bude Halloween a budou litat carodejky, ale ja takto "litam" uz nekolik dni a jakmile to vygumuju, je to tam zas a hned..jako ted..v prispevku v 8:51h

Dekuju Saxana 😝

happy8051
29. okt 2011

@beep moje dieta ma rok aj tyzden e nebola este ani raz chora. davam pit detsku vodu a obcas riedenu stavu z ovocia a zeleniny

barbina182
29. okt 2011

Ja som davala od Hipp feniklovy cajik,,

janka_pn
29. okt 2011

sa smejem z mnohych prispevkov 😀 😀 len tak dalej. len podotazka, vy ked ste smadne, tak si vzdy uvarite caj? hlavne teda v lete? ja siahnem po mineralke, vode a ta mi smad uhasi najlepsie.... ked uz nesuhlasite s "len mlieko" tak davajte od smadu vodu. ok, ak vyvarite pri krcoch v bruchu par zrniecok fenyklu, ale fakt len par a nie od smadu, ale ako "liek". ale sak co ma do inych deti.... 😀 😀 😀

janka_pn
29. okt 2011

a ano, z caju sa im pravdepodobne nestane nic, ale sa pytam, ze NACO to do deti pchat, ked este ani chutove bunky poriadne vyvinute nemaju? ved sa tych hnusob este najedia a napiju, ked budu vacsie... 😝

barbora100
29. okt 2011

@janka_pn mylis sa,lebo prave caj je najlepsi na uhasenie smadu🙂a prave teple a vlazne napoje ti najlepsie uhasia smad a caj je medzi nimi.to ze nemas v horucavach chut na teple napoje je normalne,ale to neznamena,ze teply,alebo vlazny napoj nie je dobry od smadu.vacsina siahne hned po ladovom napoji a to je v horucavach to najhorsie a dalsia vec,ved ten cajik nemusi byt teply,da sa predsa pit aj vychladeny🙂tolko k cajiku...kludne davat aj prevarenu vodicku,ale toto je predsa tema k caju.