Bábätko špekuluje pri kojení

bajuss21
29. aug 2020

Ahojte, najprv len, že v pondelok idem kontaktovať laktačnú poradkyňu, ale možno mi niekto dovtedy poradí, prípadne má podobnú skúsenosť...

Pred 11timi dňami sa mi narodilo bábätko cisárskym rezom. Na prsník som ho dostala prvý x až po 24 hodinách 🤦 mliečko som nemala, prikladala som zakaždým keď mi ju priniesli. Na tretí deň sa mliečko ako tak rozbehlo a malá sa prvý x prisala a ja som ostala nadšená, že super ono to pôjde....ale...ako sme prišli domov, tak kŕmenie je boj...ja som stále v kľude, snažím sa byť pozitívne naladená, ale už proste nechápem... malá sa krásne prisaje, niečo pocucia, následne sa odlepí, kuká na prsník, mrnká si, zase sa prisaje, zase pocucká a zase sa odlepí, škerí sa pri tom... po 10tich minútach takéhoto správania sa rozplače a už sme skončili, musím dať odsaté mliečko z fľaše.... najhoršie, že už dosť málo odsavam, cca 40ml z oboch prsníkov a už sa trochu bojím, že sa nám to zasekne... veľmi chcem kojiť, pijem čaje na dojčenie, beriem senovku a benedikt (smrdím ako seno 🤦), odsávam, prikladám a stále verím, len tomu nerozumiem....kde môže byť chyba? Veriť, že laktačná pomôže? Ďakujem 😊

pribinak
29. aug 2020

Rozmasiruj si prsia pred dojčením.

tncka
29. aug 2020

@bajuss21 kasli na kojenie,nechapem naco je dobre takto s tym bojovat. Bud to ide alebo nie. A ked nie su ine moznosti tak naco to silit? Skor ci neskor skonci na umelom lebo odsatych 40ml je nic

amelia000
29. aug 2020

@bajuss21 mas rucnu ci el. Odsavacku?

kamitomi
29. aug 2020

Tu ťažko radiť keď nevidno ako sa bábo prisaje, či ozaj pije atď. Vydrž do pondelka, laktačná poradkyňa to zhodnotí. Ona uvidí či je všetko ako má byť. Niekomu ide dojčenie bez problémov a niekto hold bojuje. Ja som tiež bojovala pri staršom synovi, nakoniec sme skončili na umelom. U mladšieho už som mala naštudované a išlo to samo. Len sa nestresuj, vydrž do pondelka a aj keby to náhodou nešlo, nič sa nedeje 😉
Jo a ešte, mne pomohlo pred kojením som si vždy priložila teplý uterák alebo plienku na prsník, nejak ľahšie potom išlo mlieko piť alebo odsať.

luccija
29. aug 2020

@bajuss21 plače, lebo z fľašky jej to ide lepšie.Nikdy neodsajes toľko čo si ona vytiahne, ale tým sa netráp.Skus si prsník stláčať mne mlieko strieľalo rovno bábätku do pusy.Mlieko sa tvorí toho sa neboj, že on prídeš.Toto nie je dôvod na ukončenie verím, že laktačná poradí.Uzdicku jej kontrolovali?

luccija
29. aug 2020

@bajuss21 vidíš, že mala prehĺta?niekedy to je až počuť sací reflex je prirodzeny, mlieko máš už to len natrénovať😉

dzulli1980
29. aug 2020

Netrápila by som zbytočne seba ani dieťa ... tiež som rodila cisárskym, mlieko sa mi rozbehlo po cca 5 dňoch, ale s kojením som skočila asi po 5 týždňoch, jednoducho to nešlo ... dieťa bolo hladné, stále plakalo, ja som bola z toho nervózna ... ale ja som netrvala na tom, že musím za každú cenu kojiť ... dostala umelé mlieko a bola spokojná, usmiata ... a ja tiež.
@bajuss21

margaretka_
29. aug 2020

Si len 11 dni po porode. To este urcite nie je prehraty boj. Problem moze byt ta flasa. Z flase to ide lahko, na rozdiel od prsnika. Preto sa pri dojceni zlosti. Mozno skusit dokrmovat inym sposobom. A bolo by fajn nechat si skontrolovat prisatie. Stlacat prsnik pri aktivnom piti babatka, to mu pojde tiez viac mliecka

evkakozickova
29. aug 2020

@tncka presne tak, trápi sa ona aj dieťa.

martina1201
29. aug 2020

@bajuss21 ahoj, možno zle prisatie, možno tečie menej ako z fľaše. Máš tento problém len za dňa alebo aj v noci? Ak sa takto chova len počas dňa a počas noci sa naje pekne, tak je to len jej lenivosť že z fľašky lepšie tečie tak prečo sa namáhať keď to ide aj inak. Držím palce nech sa netrapos a mala nech sa rozkoji správne z prsníka a nevymýšľa 🙂

asia83
29. aug 2020

@evkakozickova Lenže ony na to kašlú. Musia byť "in"'. Teraz, ktorá nedojčí, to je bezcitná matka, ktorá odopiera dieťaťu najzdravšie mlieko na svete. Pritom ony sú bezcitné, lebo sa nenajedia poriadne a pchajú tomu dieťaťu prsník do úst, pričom ich mlieko rovná sa voda. Moja bola dojčená dva roky, no od narodenia aj dokrmovaná Sunarom. Spala celú noc, bola pokojná a spokojná. Syn prsník nechcel, keďže tiež bol od narodenia dokrmovaný Sunarom, chlapec proste nechcel môj slabý tok, ale fľašku. Tak tri mesiace sal, dva mesiace som si mlieko odsávala, čiže som dojčila päť mesiacov. Uznávam materské mlieko, ale iba ak postačí dieťaťu.

brrrrrciatko
29. aug 2020

@bajuss21 mne moj pije 2 min z jedneho a 2 minuty z druheho a je krasne napapkany. Takemuto malemu szaci 50 ml mliecka.. Skus si ju prevazit... Isto by som kontaktovala laktacnu

evkakozickova
29. aug 2020

@asia83 presné tak, sama viem o čom hovorím mi sme sa trápili tri týždne,to bolo niečo strašné normlane sa mi uľavilo keď som mu dala um. Zbytočne sa trápiť, bábätko bude nespokojné pretože bude hladné.

xjakubikovak
29. aug 2020

@asia83 uz raz som dnes vymazala jeden komentar na teba ale uz mi to neda.. To najzdravsie mlieko na svete je najzdravsie!! ziadny sunar sa ani len nepriblizuje mm. Ja som jedla vsetko a autorka tusim nespomina nic o tom ze by nejedla alebo sa obmedzovala v jedeni. Jasne robime to preto ze chcem byt in🤣🤣🤣 ako mozes takyto blud povedat? Presne preto som.sa trapila, aby som.bola in. Vies niektorým matkam stoji zato sa trochu potrapit, stalo to aj mne napriklad a nelutujem jedinu sekundu. Autorka sa nepytala ci ma kojit alebo nie ale chce pomoct tak naco sa vyjadrujete niektore ked nemate co k veci povedat?

dzejsik
29. aug 2020

@bajuss21 ak nepomoze laktacna, mozes este skusit klobucik, ak nepomoze ani ten, netrap ani seba, ani malú, a dav aj odsate, kym pojde, horsia mama za to nebudes

asia83
29. aug 2020

@xjakubikovak Prečítajte si ešte raz môj príspevok. Ďakujem. Mlieko má byť predovšetkým výživné. To dieťa rastie extrémne rýchlo. Keď mamička chce schudnúť, je chudá, papá iba šalátiky, ovsené vločky a ovocie a zeleninu, myslíte, že z toho dieťa rastie tak ako to potrebuje jeho telo? Dva príklady. Známa číslo jeden. Jedla slaninu, pila plnotučné mlieko, jedla sladké, pečivo, VŠETKO a viac. Mala litre mlieka, ešte aj zamrazovala, malému stačilo, spinkal, bol kľudný, spokojný. OK. Toto uznávam, super. Takto to má ideálne byť. Známa číslo dva. Sotva niečo zjedla, samá zdravá výživa, chudá ako papek. Malú iba dojčila. Dieťa plakalo stále, stále na prsníku, napriek tomu plač, bola ľahšia (keď som ju zodvihla) ako moja dcéra, pričom mala o polovicu veku viac ako moja. To dieťa bolo utrapené. TIETO DVE OSOBY REÁLNE EXISTUJÚ. Prvá žije na dedine stredného Slovenska, druhá v Bratislave. Máte svoj názor, majte si ho. Považujem materské mlieko za najzdravšie, preto som obe svoje deti dojčila. Ale nikdy by som ich nenechala trápiť sa hladom iba s mojim mliekom, pretože VIEM, že im nestačilo.

evkakozickova
29. aug 2020

@xjakubikovak vážne si jedla všetko? Pretože mne v pôrodnici všetko zakazovali,nejecte to nejecte hento. Dokonca ani piť som nemohla nič,okrem čistej vody ktorá sa mi odjakživa čistá hnusný.

thoughtfulweirdo
29. aug 2020

@evkakozickova Ja som kojila len pár mesiacov, ale normálne som jedla všetko a malá nemala žiaden problém 🙂

xjakubikovak
29. aug 2020

@asia83 ale ved autorka nic nepise o tom ze by sa obmedzovala v jedle, spomina iba ze si dava doplnky na tvorbu mlieka. Tento priklad moze byt cista nahoda. Moj maly mal.zrastenu uzdicku, zle sa prisaval dost dlhp trvalo kym sme mu ju dali podstrihnut, bala som.sa ze pribral malo a dokonca aj v takomto pripade bolo mm uplne postacujuce a priberal tabulkovo.

evkakozickova
29. aug 2020

@thoughtfulweirdo aha, no nechápem prečo mne zakazovali.

thoughtfulweirdo
29. aug 2020

@bajuss21 Moja robila niečo podobné, bola zle prisata, tým pádom si malo vytiahla a hnevala sa, no a keď vyskúšala fľašu, začala ju preferovať a na prse sa už ani nesnažila. Určite laktačná skontroluje prisatie, možno stačí drobné úpravy prikladania, možno strihnut uzdicky, ale to nič nie je 🙂 nauči ťa, ako sledovať, kedy bábo pekne pije a kedy len dudle. A dokrmovat určite inak, nie fľaškou, ak chces kojit, veľa bábätiek si na fľašu zvykne a odmieta prsník.

thoughtfulweirdo
29. aug 2020

@evkakozickova V pôrodnici aj nám zakazovali, ale laktačná hovorila niečo iné, tak som skúsala po troške všetko a všetko bolo ok 🙂

xjakubikovak
29. aug 2020

@evkakozickova niektore sestricky toho narozpravaju az az, obhajuju to tym.ze tak to predsa funguje uz 30 rokov ale ved prave ze 30 rokov uz tlaci do hlav matkam tie iste kaleraby🙄 .. ja som sa v tomto riadila mamilou, pisali tam ze sa moze vsetko rak som jedla vsetko(nehovorim.ze naozaj nejaka potravina nemoze uskodit babatku ale ja som nic take nespozorovala)

evkakozickova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajuss21
autor
30. aug 2020

Fuuu, nečakala som takúto diskusiu 😀 tak teda....

Prsia si masírujem, ona keď sa prisaje tak vidím, že papá, keď sa odtiahne tak ešte prehĺta mliečko a mne vtedy pekne tečie. Ale potom teda neodsajem veľa...

Mám obe odsavacky, manuálnou som vytiahla ešte menej, používam elektrickú.

@tncka mám to v hlave upratané tak, že proste ak to nepôjde, tak prejdeme na um, už teraz v noci musím dávať um, lebo nemám svoje. Ale nechcem to hneď vzdať, chcem ešte zabojovať a dávam tomu ešte nejaký čas...ak to nepôjde tak sa s tým zmierim 🤷 nebudem jediná...

@luccija uzdičku nekontrolovali, uvidím čo nám povie zajtra tá poradkyňa 😊

@luccija áno prehĺta, robí aj tie pauzy a pocucia... skúšala som to váženie, ak to fakt funguje, tak cca 20 ml sa jej podarilo len vysať dokým začala vymýšľať.

@dzulli1980 tiež som tak nastavená ale chcem dať tomu ešte šancu 😉 hladnú ju nenechávam, to čo odsajem jej potom dávam do fľašky.

@martina1201 robí to aj v noci. Dokola ten istý scenár...a ďakujem ❤️

Nechápem prečo sa tu otvorila téma jedenia 😀 jem všetko, neobmedzujem sa, žiadne diéty, akurát som si doplnila veci, ktoré že vraj zvyšujú tvorbu mlieka ale teda nemám ten pocit 😀🤦

Ona keď sa prisaje, tak cítim to pomaly až z malíčka na nohe ako keby ťahala 😅 preto si myslím, že problém bude niekde inde a sama som zvedavá čo nám povie zajtra...keby ste ju videli, ona pôsobí až rozkošne na tom prsníku 🤦 mrnká si ako mačiatko, buchne si po prsniku, ako keby s ním viedla rozhovor, že prisat sa - neprisat sa? 😅 No je to komediantka od narodenia...

ajka0207
30. aug 2020

@evkakozickova aj ja som jedla všetko a nič nezakazovali v pôrodnici, akurát že treba sledovať reakcie bábätka a keby bolo niečo zle, tak riesit.

ajka0207
30. aug 2020

@bajuss21 ja som dojčila obe deti na požiadanie vyše roka a teda odsat som neodsala nikdy nic, odsávačka má úplne iný ťah ako bábätko, takže to vôbec nerieš koľko odsajes. Zvážila by som to kŕmenie fľašou a dokrmovala cievkou alebo lyžičkou ak to už Teda je nevyhnutné

taga
30. aug 2020

@bajuss21 no tak pozor, ja ti napisem uplny opak! Podla mna sa tvoja mala normalbe hra! 😂 ked pises, ze vidis, ze pije, normalne ked pusti, tak este vidis, ze je tecie mliecko... normalne sa napapa, staci jej to, tak pusti a basta! Moji sa takto jedovali, ked som mala SILNY TOK, alebo ked som im davala stale prso v MOJOM PRESVEDCENI, ZE ESTE MUSIA BYT HLADNI! pri druhom som pochopila, ze proste stacilo mi mami, diky, dam si zas o chvilku. O tom je dojcenie... nie ze sunar, zacementujme brusko, nech dieta spi a mam 3 hodiny pokoj. S vyhovorkou 'bolo hladne, moje mlieko nestacilo'
Ides na to dobre, len vydrz ❤❤❤

bajuss21
autor
30. aug 2020

@taga no ono je problém, že som si tiež myslela, že sa najedla ale ako náhle som ju položila mimo, tak vresky ako tur a hľadá prsník. Zase ju priložím, prisaje sa a odtiahne už s plačom. Keď som potom dala fľašu s odsatym mliečkom tak ako vyhladované vĺča vypije ďalších min. 60ml. Preto tomu nechápem 🤦

miakey
30. aug 2020

@bajuss21 myslím si, že laktacna ti pomôže to rozbehnúť. Daj nám potom vedieť, čo ti povedala a ci to pomohlo. Ja by som sa ešte po snažila, 11 dní je malicko. Tiež boli zo začiatku problémy s kojenim a teraz už je to super.