Bábätko špekuluje pri kojení

bajuss21
29. aug 2020

Ahojte, najprv len, že v pondelok idem kontaktovať laktačnú poradkyňu, ale možno mi niekto dovtedy poradí, prípadne má podobnú skúsenosť...

Pred 11timi dňami sa mi narodilo bábätko cisárskym rezom. Na prsník som ho dostala prvý x až po 24 hodinách 🤦 mliečko som nemala, prikladala som zakaždým keď mi ju priniesli. Na tretí deň sa mliečko ako tak rozbehlo a malá sa prvý x prisala a ja som ostala nadšená, že super ono to pôjde....ale...ako sme prišli domov, tak kŕmenie je boj...ja som stále v kľude, snažím sa byť pozitívne naladená, ale už proste nechápem... malá sa krásne prisaje, niečo pocucia, následne sa odlepí, kuká na prsník, mrnká si, zase sa prisaje, zase pocucká a zase sa odlepí, škerí sa pri tom... po 10tich minútach takéhoto správania sa rozplače a už sme skončili, musím dať odsaté mliečko z fľaše.... najhoršie, že už dosť málo odsavam, cca 40ml z oboch prsníkov a už sa trochu bojím, že sa nám to zasekne... veľmi chcem kojiť, pijem čaje na dojčenie, beriem senovku a benedikt (smrdím ako seno 🤦), odsávam, prikladám a stále verím, len tomu nerozumiem....kde môže byť chyba? Veriť, že laktačná pomôže? Ďakujem 😊

luccija
30. aug 2020

@bajuss21 môžeš skúsiť ju hlavne v noci prikladať aj, keď nepyta

stanka0806
31. aug 2020

@bajuss21 Ahoj. Mne pomohli klobuciky - tiez u nas bola laktacna a maly skratka nijak inak papat normalne nevedel, vzdy sme hodinu “bojovali” aby sa napapal a mne tiez islo vzdy odsat len velmi malo mlieka. Teraz papa cez klobuciky, ma 6 tyz a doktorka povedala ze moc pribera 😂 takze ho este aj odpajam skor. Drzim palce, je to ozaj na psychiku

katrin21
31. aug 2020

Asi jej mliecko same tolko nestrieka a ona je leniva tahat,lebo z flase to ide lahsie.
Mozes bojovat,ale asi ju sat nedonutis...jedine mozes skusit ju ošalit ze si nalepis na seba cievku vo flaske s tvojim mliekom na bradavku,tym padom bude na prse a stimulovat aspon tvorbu mlieka aj ked jej pojde odsate cez cievku. Ale mne osobne nepomohlo ani to,mlieka som mala dost,ale tahat dieta nedonutis,ked nechce..
Takze rob ako to.budes citit a odsava5 treba kazde 3h, aj v noci,inak sa tvorba znizuje... odsavaj as po kojeni,aby mala prsia plne...a zvysok odsaj. Niekedy je to.ak v odsavacke,nie kazda vyhovuje kazdej.

A ked to nepojde,neboj, preziteje,nestresuj sa.

katrin21
31. aug 2020

@bajuss21 pocuj,ale cital ze 20 vyt8ahne a este 60 z flasky..80 je mooooc vela ns 11 dnove babatko... 😉 zaludok sa len postupne roztahuje... skus jej davat castejsie a menej.. a hlavne v noci bojuj, tam ide o prolaktin, v noci sa pri dojceni tvori viac,takze to je extremne dolezite prikladat v noci a odsavat v noci.😉😉😉. Ak teda bojovat chces.

sono2
31. aug 2020

@bajuss21 problém je že dostáva z fľaše. Proste to deti mätie a cumel. Moja dokázala byť v 3 mesiacoch aj 5 hodín hladná a nechcela prsník lebo mala cumel. Až keď zaspala prestala rozmýšľať a inštinktívne sala.
Mlieko máš od počiatku. Ja som nikdy neprikrmovala moje dcéry mali po 4,5 kg pri prvej som kadečo skúšala lebo som to nechápala, že prečo chce stále prsia. Teraz už viem a nemám pri druhej dcére žiadny problém. Tvoja produkcia ma teraz pracovať na plné obrátky. Ja som vylievala liter mlieka denne čo som toľko mala. Kľúčové je mať dieťa od počiatku na sebe a nechať na prsníku. Hocikedy hocikde hocikolko. Ono zaspí a budeš mať aj čas na seba neboj. Ale toto je naj. Zahodiť fľašu cumel a mat ju stále na sebe kúpiť šatku ta je super. Ja som malú len uviazala a už spala a uvidíš aká bude produkcia to normálne prsia cítia že je na tebe.

sono2
31. aug 2020

@asia83 voda? Ty čo potíš za hovadiny. Pohodlné ste kočky, lebo dojčiť je obeta. Hocikde dat a byť k dispozícii lebo nikto nemá len mama. A noc spať juchúú. Moja pribrala prvý mesiac 2,5 kila dobre čítaš z tej vody a pri pôrode mala 4,4kg. Moje obe dcéry nemali nikdy ani kvapku um Nechápem načo toto píšete žene, čo chce dojčiť načo?

katrin21
31. aug 2020

@sono2 toto ale vobec nemusi nevyhovovat kazdej mame, ani to fungovat napr. Ani mne nie.. mat cele dieta nonstop na sebe uviazane, nonstop na prse...kazda sme stavana inak...😉😉😉
A su zeny,co robia vsetko a kvapku mlieka nemaju..😉😉😉

sono2
31. aug 2020

@bajuss21 A jednoduchá matematika koľko ponúkaš toľko sa vytvorí žiadne bylinky nemajú zázračné účinky ale prikladať. Je hrozne malá nemá režim nič

sono2
31. aug 2020

@katrin21 prečo keď niekto obhajuje dojčenie nosenie hneď v tom každý vidí 24/7 ?
Moja sa nosila rada, tak do hodiny. Na spánok a potom jeden čas najlepšie spala na mne. Viac nie
Mladšia fakt ako 2 mesačná sa rada nosila ta aj tri hodiny tiež som šatku viac nevzala. Podľa potreby. Uspavam na prsníku. Moje dedí nikde nevreščia, čo veľakrát vidno, kým dieťa zaspí. Dám prsník a dieťa spí. Je nepokoj, dám prsník a mam pokoj. Ja môžem každej len odporučiť a pomôcť pretože je to najkrajšie a najjednoduchšie nie vždy, ale ja som pri druhej mala, keď som vychytala chyby pri prvej. Teda stále mám. Nie som žiadna dojka ale úplne moderná žena čo jednoducho vidí v dojčeni len plusy! Či choré dieťa, na všetko je prsník najlepší liek.

bajuss21
autor
1. sep 2020

Takže po návšteve laktačnej sme dospeli k tomu, že problém nastal tým, že malá bola v pôrodnici na fľaške kým mi ju mohli dať a nezažila hneď po pôrode prisatie na prsník.... kvôli zdravotným problémom po cisárskom som ju nemala pri sebe ani jednu noc... takže áno, prsník berie ako hračku, lebo vie, že príde fľaša z ktorej sa ľahšie pije.... takže nám odporučila spraviť si pár dní len my dve, tuľkať sa, byť spolu v posteli, zakaždým keď bude chcieť tak prikladať, lebo prisať sa vie pekne a nedať fľašu... sama povedala že sa to buď podarí alebo nie, páčilo sa mi, že nebola úplne že proste musím kojiť a basta. Povedala, že mám byť v kľude a ak ma to začne stresovať a malú tiež a nepôjde to, tak sa prestať trápiť... takže sa tuľkáme a na neviem koľký x, keď už mi jej bolo strašne ľúto a rozmýšľala som, že čo spraviť sa tak krásne prisala a sala asi 15 min, že som si až poplakala 😊 takže hádam to nebola náhoda a pôjde to.... držte palce a ďakujem ❤️

sono2
1. sep 2020

@bajuss21 úžasné. Mne až prešli zimomriavky, lebo presne toto je ono. A keď aj bude nejaký štrajk proste byť v pohode, skúšať v stoji, pohybe, tak malé deti ešte rady pohyb a vždy nejako ustáť aby si zvykli, že už sú neni v pohybe v brušku. Ponúkli jej vždy nečakaj keď už bude pýtať ale reaguj, keď sa bude mrviť. Uvidíš časom. Keď sa ti bude smiať na prsníku aj bude chcieť piť aj sa smiať. Toto ja milujem! Toto fľaškove deti nepoznajú to puto. A nepáči sa mi ako ti tu píšu víťazoslávne, že kašlať na dojčenie spokojne dieťa na fľaši. Ono ak to dáš, uvidíš časom, akú som mala pravdu. Či choroba hocičo. Tvoje mlieko bude vždy liek, to tvoje telo proste zariadi, ukľudníš okamžite hocikde hocikedy. Nech sa Vám darí.
A nenechaj sa vystrašiť. Môžu prísť všelijaké dni ale vždy je ten následný deň lepší. Časom sa zohráte a dcéra bude presne vedieť čo nasleduje.