Ako dlho trvá zastavenie mlieka s liekom Parlodel?

daniella54
19. júl 2019

ahojte zlomila som si nohu a dali sadru plus pichat doma injekcie proti tromboze.... Na rtg zakázali kojiť v ten deň aj noc a plus dali injekcie . Isla som ku gynekologicke ktorej som to rozpovedala a dala mi tabletky Parlodel ... Dcérka má za dva mesiace 2 roky takze už to zvláda celkom dobre... Beriem Parlodel 3 dni ale nekojim uz 6 dni odkedy dali injekcie . Prsia si prevazujem, pijem menej ale z prsníkov mi idu vodopády mlieka aj pri tých tabletkách. bolestivé boli len na začiatku teraz už lepšie ale neviem čo robiť z jedného mi každú chvilku vyteká mlieko asi tak za menší pohárik .... Nemali ste skúsenosť s tými tabletami a ako dlho trvalo zastavenie mlieka ? Ďakujem pekne

uzanka16
19. júl 2019

Mne predpísali tieto lieky ale mne strašne robili zle,tak som volala laktacnej ktorá je aj pediatricka a tá mne poradila že nestahovat prsia,jedná sa už o mýtus,dokázané že sťahovanie nemá žiadny efekt a nebráni tvorbe mlieka,potom mi kázala 4x denne prikladať kapustny list po 30 min,piť dosť salvioveho čaju a užívať homeopatiká Ricinus comunis 30.Ako som toto dodržala už sa mi prsia neplnia a ani z nich nič netečie.Jedine keď si stlacim pár kvapiek ide,ale to mi povedala že to môže trvať ešte veľmi dlho ,že mlieko pôjde.Lutujem že som si dala tie tabletky mi rozhadzali cely organizmus.

vvveronicska
19. júl 2019

Mne parlodel tabletky pomohli.Ked som nemala zviazane cece tak ako som pila vodu normalne som citila ze mi tecu do prs tekutina.Skus odsat najviac ako sa len da,a pit trocha pomenej.Ked mas plne cecky mlieka to musi ist von to sa ti nevstrebe,aby si nemala horucky,moze za ti prsnik aj zapalit ked mas tolko mlieka.To je moj nazor 🙂

uzanka16
19. júl 2019

@vvveronicska práveže odsať ako sa len dá spusti väčšiu tvorbu mlieka,odsavat jedine troška na uvoľnenie ak by ju boleli alebo hrce robili a podobne-nemam to z vlastnej hlavy ale od laktacnej keďže som to absolvovala ale píše že ju už prsia nebolia takže zápal by nemal hroziť.

luba41
22. júl 2019

a prečo ti zakázali dojčiť?kvoli zlomenej nohe a picháš si pravdepodobne nejaký Fraxiparin? -tieto lieky sa vobec nedostávajú do mlieka, len tak pre info....