Carsaxa v tehotenstve a aj počas dojčenia

zo_ja
12. máj 2021

Ahojte mamičky. Užívala niektorá z Vás tento liek v tehotenstve (príp. počas dojčenia)? Zaznamenali ste na sebe (na bábätku) nejaké vedľajšie účinky? Som v 14.tyzdni tehotenstva a stále ešte dojčím staršiu dcérku. Od začiatku tehotenstva som si musela pichať fraxiparine 0,4 , ale výsledky sa mi trošku zlepšili, tak mi na hematologii vymenili injekcie za liek Carsaxa. Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s užívaním tohto lieku. Ďakujem za akýkoľvek príspevok a zapojenie sa do diskusie.

e1i
12. máj 2021

@zo_ja carsaxa by mal byt to iste ako aspirin protect alebo anopyrin. Je to v pohode, okrem ineho ako prevencia preeklampsie sa uziva. Alebo na sy lepivych dosticiek. Tiez som uzivala v prvom tehotenstve a budem aj v druhom. Na konci tehotenstva sa potom zasa vysadzuje a prejde sa na pichanie injekcii.

zo_ja
autor
12. máj 2021

@e1i ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

zuzanatomas9394
29. dec 2021

@zo_ja dobry den ja by som sa chcela opytat aj vam bolo povedane ze sa carsaxa moze brat max do 36tt? a po vysadeni sa zhorsilo prietoky ? alebo kvoli comu ste brali prosim ? dakujem

zo_ja
autor
3. jan 2022

@zuzanatomas9394 Dobrý deň. Áno, brala som to do 36.týždňa a potom som až do pôrodu a aj 2 týždne po ňom pichala na riedenie krvi clexan 0,4. Inak by som určite mala zlé prietoky.

kristy1999
24. jan 2022

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako prvorodička na čo ste brali carsaxu? mne ju tiež doktor predpísal kvôli riziku že by sa bábätko mohlo narodiť menšie. Na toto je ten carsax?

zuzanatomas9394
28. jan 2022

@kristy1999 ano na riedenie krvy aby lepsie prechafzali ziviny k dietatku

kristy1999
2. feb 2022

@zuzanatomas9394 nemôže to poškodiť v tehotenstve. Predsa len sú to lieky. Ja sa lieky snažím obmedzovať v čo najväčšom rozsahu ani pred tehotenstvom som ich nebrala a posledné roky som ani chorá nebola preto mám trochu obavy či je správne brať lieky (carsaxu)

zuzanatomas9394
2. feb 2022

@zo_ja este aj po porode ? mama mia 😬😬a to nacoo??ja beriem fraxiparin