Chcem odnaučiť syna od nočného dojčenia

nikolcrow
31. máj 2023

Ahojte mamky syn ma za pár dni rok a posledne 3 mesiace máme katastrofálny spánok :-/ do pol roka zaspaval pekne sám v postielke. Potom prišiel zlom a inak ako v kočíku, alebo pri kojeni Nezaspi to by mi az tak nevadilo horšie je to budenie 😢 10-15 x za noc je hore a ukľudňuje sa na prsníku. Chcela by som na noc odstaviť od kojenia myslite že nám to pomôže k lepsiemu spánku ? Máte skúsenosti ? Ďakujem 🙏🏼neviem sa odhodlať :/

petamich
31. máj 2023

vydrzala som par tyzdnov, ze sa budil 1024x v noci a potom sme si s manzelom povedali, ze staci, pred spanim dostal UM a zrazu sa budil 2x v noci a o par tyzdnov uz vobec prsnik nechcel (cez den ale uz nemal v tej dobe, odstavila som okolo roka resp. sam sa)

tiika
31. máj 2023

@nikolcrow a ako dlho trvá to, že sa tak často budí? Moja malinká ma vyše roka, už asi 1,5 roka inak ako pri dojčení nezaspi. No tieto obdobia sa striedali, niekedy bola hore 4-5x, inokedy keď jej išli zúbky i 10-14x (niekedy to trvalo pár dni, inokedy týždňov).
Teraz v 2 rokoch nastal zlom a hore je zväčša 1-2x. Ja som vydržala, mne to vyhovovalo viac než odučat. Vo všeobecnosti to k lepšiemu spánku vedie, no nemusí sa to prejaviť hneď. No a ako to urobit bez stresov zial neporadím. Na začiatok by som však skúsila obmedziť dojcenie cez deň (napr. len po prebudení alebo pred spaním), potom nech ide primerane sýty spat. Pomaličky zvykať a odďaľovať reakcie, na to keď sa v noci pomrvi a pýta si mlieko. (je to síce zdĺhavé, ale myslím, že u nás to prejavilo i keď po čase).

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz