Chcem odstaviť dieťa od mliečka a nechcem dávať umelé mlieko

kikuska16
24. apr 2014

Ahojte mamičky, mam 16 mesačneho syna, kojím ho už iba v noci a chcem ho už odstavit od mliečka. V noci ho kojím aj 3 x, cez deň sa už úplne odnaučil. Ked sa pokúšam mu v noci nedat mliečko ale čaj, dudlík, pohladkat ho, tak plače a plače dokial nedostane mliečko. Ako to spravit? A dalšia vec, nikdy nemal flašku a ani nechcem aby si zvykal na UM, myslím že už to nie je potrebné, stačí nahradit mlieko jogurtami a syrmi..? Alebo treba ešte dat mlieko z flašky?
ďakujem pekne za odpovede.

saska.t
24. apr 2014

@kikuska16 ako odstavit ti neporadim,myslim ze na odstavenie este nedozrel,ale kazdopandne v jeho veku uz ziadne mlieko nepotrebuje a uz vobec nie UM,stacia mliecno-kysle vyrobky 😉

kikuska16
autor
24. apr 2014

A myslíte že stačí 1 jogurt a krupicová kaša? prípadne chlebík so sýrom?

karnnka
24. apr 2014

Neviem skus to! 😉

zuzik307
24. apr 2014

@kikuska16 pediatricka davnejsie v Mama a ja pisala, ze medzi 1-2. rokom by malo dieta vypit 500 ml mlieka/mliecnych vyrobkov...100ml mlieka = 1 platok syra/30g makkeho syra...100g jogurtu = 150 ml mlieka...cize da sa to pekne nahradit 🙂

lulu369
24. apr 2014

@kikuska16 jedine ako malého úplne odstavíš, je že ho pár dní necháš poplakať bude to náročné, ale inak ho už asi neodnaučíš (viem o čom hovorím, ja som to takto musela riešiť pri dcérke)...UM mu naozaj nemusíš dávať, ak ti malý chce jogurty a syry môžem mlieko nahradiť aj tým...Moji drobci obdivaja pijú mliečko ráno a večer z flaše, malý aj na obed (dcérku som kojila 2 roky a synčeka 17 mesiacov, no som rada, že mi chcú mliečko aj keď ho pijú z fľaše)...a dávam im mlieko z obchodu - kupujeme trvanlivé 1,5% polotučné 🙂

milota164
24. apr 2014

umele mlieko urcite nepotrebuje a to odstavovanie, proste mu nesmies dat, ponuknut caj , vodu a ak place byt pri nom ale nepovolit. Ak zisti ze raz das inokedy nie tak to bude len horsie.

marionmarion
24. apr 2014

Mlieko nahradzat nemusis...mliecne vyrobky stacia...ale na tvojom mieste by som neodstavovala, ak na to nemas naozaj vazny dovod, lebo take male dietatko este nepochopi, preco mu uz mliecko nedavas a moze mu to sposobit vaznu psychicku traumu...dieta by sa malo odstavit samo, ked to uzna za vhodne a ked je na to dusevne pripravene...

klincek
25. apr 2014

@kikuska16 ak place kvoli mliecku, asi donho v noci tazko budes tlacit jogurt alebo syr-den cez by to slo, no v noci velmi pochybujem. takze ak nechces UM a nemate v rodine problem s alergiou na kravske mlieko, skusila by som to. mozno ho zasyti natolko, ze sa nebude budit tak casto, v idealnom pripade sa napije vecer a prespi(te) celu noc 😉

kikuska16
autor
25. apr 2014

@klincek jasne nemyslela som to tak, že mu budem davat v noci jogury, ale či stačia mliečne výrobky cez den ako nahrada za mlieko... UM nechcem davat v noci a teda ani kravske, chcela by som aby sa naučil prespat celu noc., ved na to je už dost velký, preto hovorím, že by som ho nechcela učit na flašu.

klincek
25. apr 2014

@kikuska16 ja viem, ze ho v noci krmit nebudes 😉
no bolo by super, keby sa vecer najedol tak, aby prespal noc. lenze ak je zvyknuty na mlieko, je mozne, ze mu bude chybat a bude sa prave kvoli nemu budit. ak nechces ani KM, mohla by si skusit popri mliecnych vyrobkoch cez den este nejake rastlinne mlieko na vecer (mandlove, ryzove, makove a kadejake ine) - daju sa kupit v bioobchodoch a su tu aj temy, kde najdes recepty na vyrobu. a pit ho nemusi z flase. mozno nepomoze..ale za vyskusanie nic nedas.