Chcem prestať kojiť, ale 10,5 mesačný syn nič nepije

li_via
20. apr 2017

Ahojte mamicky, chcela by som sa spytat na vasu skusenost. Rozhodla som sa prestat kojit 10,5 mesacneho syna. Cez den uz viac menej nekojim, ale v noci aj kazde 2 hodiny a uz je to neunosne. Chcem postupne prestat kojit uplne, ale syn nepije UM, ale ani ziadne ine tekutiny, max. par lyziciek vody. Skusala som rozne napoje i rozne flase, pohare, nic nepomohlo. Je potrebne aby v takom veku este pil UM, alebo staci, ak bude jest mliecne vyrobky? Mate nejake rady, ako tuto situaciu vyriesit - to aby som dalej kojila, uz neprichadza do uvahy... Dakujem za rady.

andisko
21. apr 2017

@alexandraalexandrova @mima4 mam dve deti, takze skusim to ja: "vycerpany organizmus je zdravotny problem a kazda zena pozna svoje limity a pre dieta je dolezitejsia spokojna a kludna matka ako kojenie, hlavne ak uz nie je nevyhnutne kojit a matka potrebuje sa zregenerovat." prvy kojeny do 2 a 1/4, potom som ho odstavila a druha do roka, sama nechcela a odstavila sa. pisala som aj vyssie. tak ako ty hajis, ze toto je diskusne forum, tak to aplikuj aj pri sebe. kazdy moze napisat co chce, aj pouzit velke pismenka atd. 😉

ved je krasne, ako si ty kojila, to ti nikto neberie. ale urcite kazdy, aj autorka, robi maximum pre svoje dieta. a to maximum je kombinaciou roznych faktorov (kojenie-um, spanie spolu-v postielke, cumel-necumel, nosic-kocik atd.). takze ak sa na zaklade svojej situacie pise, ze kojenie neprichadza do uvahy, asi vie ona najlepsie preco. ano, 10mesacna unava je na pousmiatie, kedze kazdy si prejde rokmi unavy pri detoch.

ale inak, ak nemam pre cloveka radu, tak nepisem. je to diskusne forum, ale na temy/otazky od ludi. takze sa treba snazit pomoct im s problemom a nie vytvorit dalsi.

keby si nasla na zemi krvave dieta, co spadlo z bicykla a spytalo by sa, ci mu pomozes a ty by si mu zacala hovorit o tom, ako netreba jazdit ako sialenec a treba nosit prilbu a co zatial robi jeho matka atd., tak to je len vycitanie, nie pomoc. just sayin'....

monilik
21. apr 2017

@li_via my sme to spravili pri prvom synovi trosku naopak.cez den som kojila a v noci sme s tym zo dna na den sekli.syna uspaval muz.tri noci sme revali.ja v obyvacke syn v spalni s muzom mala som sto chuti vbehnut tam a vrazit mu prso do ust a pitom stvrty den dieta prespalo celu noc...a odvtedy tak spal kazdu noc.nenahradzala by som kojenie v noci ziadnymi napojmi lebo sa bude budit dalej.radsej pridaj cez den.moj mi UM nechcel.davala som jogurty smotanu syry a robila som tekutejsie prikrmy.je vsak pravda ze on uz mal vyse roka ale ani 10,5 mesacne babo z hladiska vyzivy to materske mlieko uz nepotrebuje.dala si mu zaklad a to je super.

monilik
21. apr 2017

a este by som zvazila aj ucit ho na flasku...radsej by som skusila tie prve pohariky s naustkom su uz od 6 mesiacov len musi prist na to ako z toho tahat.pomozes mu stlacenim naustku.ked mu zacne tiect tak dieta instinktivne zacne tahat.moji flasku nemali ani jeden a pri odstavovani mi prislo zbytocne ucit ich na flase.naucili sa rovno na tie pohariky resp sice flasky ale s naustkami

monilik
21. apr 2017

a este som zabudla 🙂 moji UM nepili ale papali tie mliecne kase tie im chutili.a co sa tyka pitia ked sa naucili z poharika bolo po probleme.kym sa tak stane davaj tekutiny lyzickou pri papani a aj pomedzi papanie.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandraalexandrova
21. apr 2017

@andisko to s tym krvavym dietatom si ale trosku prehnala, nemyslis? 🙂 nedaju sa tie dve situacie porovnavat, aj ked chapem co si tym chcela povedat. Skoda ze tu nikto nepochopil ucel mojich prispevkov, ale stava sa. Napisala som svoj nazor, lebo sama som mala niekolko kriz ked som chcela prestat a keby mi niekto vtedy povie ze super, prestan tak to urobim ale neskor by som to rozhodnutie lutovala. Moje komenty boli skor taky podnet na rozmyslenie, ci je ozaj nutne dieta odstavit...lebo cloveku sa casto zda ze nieco byt musi a potom mu docvakne ze ani nemusi. A moje komenty tu neboli o urazani ani o osocovani, ci odsudzovani, ale presne o tomto, aby sa autorka aspon nad tym zamyslela. Ako som pisala je to tak ci tak na nej co urobi. Ale tak ako ty si sem napisala co si myslis, tak som to urobila aj ja, lebo o tom su fora. A nenajdes tu jedinu temu kde su len a len odpovede na konkretnu otazku. Vsade vsetci pisu tak ako to citia a co si myslia. Toto nie je poradna, ze napisem odbornikovi a ten mi napise presny navod ako problem vyriesit. Toto je diskusne forum. Myslim ze tie dva pojmy si tu vela ludi myli...
ale myslim ze nema zmysel to tu dalej rozoberat, idem off. Pekny den 🙂

li_via
autor
21. apr 2017

Dakujem za rady a nazory. Aby som upresnila moju situaciu, tak skusala som predlzit intervaly medzi nocnymi kojeniami, ale zial bezuspesne. Syn sa v noci nebudi s nejakym zamrncanim, ale s riadnym placom a stava sa, ze place aj po nakojeni. Skusali sme aby spal s nami v posteli a bolo to este horsie, kedze chcel byt celu noc na cicke a len co som sa otocila, opat strasny rev (amok), takze nakoniec spava v postielke. Cez den spi tiez velmi malo max 45 min., cize oddych ziaden, ale aj keby som nebola vycerpana, tak jednoducho viem, ze by som nekojila do 2-3 rokov, proste uz mam taky vnutorny pocit, ze stacilo, este vydrzim par tyzdnov a kojenie stopnem, uz teraz mi zacina prekazat, ked sa taha na tricko cez den, nepride mi to nijak mile a u vacsieho dietata uz vobec nie...

hanata
21. apr 2017

10 mesiacov bez prespanej noci by ma zabilo. Ja som bola vycerpana po 2 nociach, kedy som musela byt s dietatom hore 2 hodiny v noci. Kludne sa smejte.
@li_via Ja by som na tvojom mieste s kojenim sekla (a to som kojila dve deti 1,5 roka). Skus zo dna na den. Pri druhom to bolo tazsie, musela som si odsavat, odstriekavat, masirovat. Predtym by som ale naucila dieta pit. Ja som pri prvom dietku vyskusala asi 6 druhov flias, nakoniec som kupila jednu MAM flasu so sportovym naustkom od 18 mesiacov. A druhe dieta z toho pilo vodu od pol roka, lebo sa inspirovalo tym starsim dietatom. Alebo skus kupit Jupika alebo nejaku mineralku s naustkom, dat tam vodu. Su naustky s takou blankou, kde musi cucat a su naustky, kde voda tecie samovolne. Mozno mu nieco zapasuje. Drzim palce a netrap sa recami, "ze by si este mala kojit".

andisko
21. apr 2017

@alexandraalexandrova ocenujem inteligentnu odpoved <3
@li_via a skusali ste to aj nejako dlhsie bez cicky? ci len jednu noc? co tak sledujem tieto debaty, zvacsa 3-5 noci trva, kym sa dieta do toho dostane. ja neviem poradit, ja som bola v inej situacii pri oboch.

li_via
autor
21. apr 2017

@andisko zatial som neskusala nekojit celu noc, iba som skusala zvacsit intervaly medzi jednotlivymi kojeniami, ale zial bezuspesne aj ked som to robila par dni, tak sa to vobec nezlepsovalo, preto sa postupne priklanam k uplnemu odstaveniu

andisko
21. apr 2017

@li_via hm, kamoska skusala stanovit si hranice postupne a fungovalo jej to. ze si povedala, ze neda cicku kym nebude polnoc trebars. a dovtedy ho uspavala vselijako inak. az potom dala cicku. ked sa naucil, tak si povedala, ze do 3 rano neda cicku. a potom az do 6 rano.. inak k odstaveniu najdes aj ine temy, kde radia ako na to. ale pravda je, ze aj odstavene dieta sa budi. moja teda od roka je odstavena, ale stale sa budi 3-5x za noc.

monilik
22. apr 2017

@li_via u nas predlzovanie intervalov nepomohlo.jacal vkuse.pomohlo ked som ja bola v druhej izbe a zacal ho uspavat muz aj s nim bol celu noc po troch preplakanych nociacn bolo po reve aj po budeni sa.

li_via
autor
22. apr 2017

@monilik a ty si aj kojila? Ponukali ste v noci caj alebo vodu?

sykorkauhliarka
22. apr 2017

@li_via my sme chceli tiez tak ze manzel bude s nou cely cas ale nedalo sa len jacala tak som to nevydrzala a bola som s nimi ale cicik som nedala potom na druhy den som ju uspavala ja ....a stale si vyzaduje aby som ja ju uspavala inac place

sykorkauhliarka
22. apr 2017

@li_via a v noci skus ponuknut nasa nechce ...len raz sa stalo ze si dala

monilik
22. apr 2017

@li_via uz som vyssie pisala.my sme sa kojili aj cez den aj v noci lenze v noci to uz prerastlo do stadia ze chcel byt iba na prse celu noc a ako sa odpojil tak reval,preto sme s nocnym kojenim sekli.denne som vydrzala do 18. mesiacov ale nie kedy si on zmyslel.iba trikrat denne.

monilik
22. apr 2017

@li_via a nie... v noci sme nijaku nahradu neponukali ani vodu ani caj.to by sme presli z blata do kaluze.

m_i_s_k_a
22. apr 2017

@li_via neviem ale 10mes dieta uplne odstaviť od kojenia a hlavne ak máš možnosť kojit? Pre mňa je to nepochopitelne
Mám 3deti prvý syn bol na UM a to bol des, v noci unavená vstať a zarábať mlieko hlavne keď syn plakal o 10

natalipor
30. apr 2021

@li_via Ahoj, a ako ho uspavas? Kojenim? My sme mali taky problem, ze zaspal na cecku a potom sa v noci, kvoli tomu casto budil.... Potom v roku sme obmedzili nocne kojenie (za par dni sa prestal v noci kojit uplne), cize do tyzdna uz zacal normalne spavat v noci. Cez den som ho este kojila, lebo tiez nepil UM a ani ziadne ine nechcel. Takze postupne, zacal aj viac papat, kedze sa v noci neprejedal, ale je pravda ze vodicku a cajik pil vzdy v pohode z hocijakej flase. Len mlieko odmietal a odmieta ho dodnes (ma 2 roky) a teda nikdy nepil z flase ako som si to predstavovala :D Mna zrusenie nocneho kojenia zachranilo, lebo som bola vycerpana, takze chapem. Prestala som ho kojit ked mal 20 mesiacov, ale to uz bolo celkom plynule... Drzim palce§

li_via
autor
30. apr 2021

@natalipor Ahoj, tato diskusia je uz trocha staršia, syn bude mat pomaly 5 rokov😊Postupne som ho prestala kojit a div divuci zacal aj lepsie jest, aj pit, aj sa menej budil. Teraz kojim dceru, je to dalsi nespavec, ale pomaly uz tiez chcem prestat ( kojenie do pomaly školského veku mi ani pri druhom dieťati nepride extra uzitocne..)A snad aj ona po odstavení bude aspon o trochu lepší spac 😊

natalipor
30. apr 2021

@li_via 😄😄😄 no datum som si nevsimla, prepac. Mna caka teraz druhy prirastok, tak som zvedava, co za spaca to bude 🙂

li_via
autor
30. apr 2021

@natalipor V pohode 😊Tak drzim palce nech cim skor prespinka celuuu noc😊

nickpick
Autor odpoveď zmazal
Zobraz