Chcem ukončiť dojčenie u 22-mesačného syna

zuzanka66
31. máj 2023

Ahojte prosím poraďte,musím prestať dojčiť zo zdravotných dôvodov (proste musím, mam to indikované,tak ma prosím nepresviedčajte o opaku ..ja viem že je to zdraviu prospešne pre dieta) lenže môj syn 22 mesačný je taký že proste nevysvetlím mu to ešte nijako ..(nechce rozumieť😅) ma take obdobie momentálne že iba toto čo chce on .. a on je strasny závislák na prsníku,denne v noci (dá sa povedať že nonstop) existuje nejaký spôsob? 🙏 fľašu nám doposiaľ len odmietal kuše ten cumlík (on bol bez cumlíka od narodenia-odmietal) tak som rozmýšľala je nejaka flaska ktorá sa aspoň tak podoba prsníku alebo ako začať,urobiť prvý krok ? Som zúfalá

ja som si tým už raz prešla u prvého ale ten bol v jeho veku o dosť vnímavejší a ,,šikovnejší” a bolo to dosť kruté pre nás oboch nakolko som brala take lieky ktoré mi lekárka dala a po vtedajšej skúsenosti nikdy viac .Neviem si predstaviť ako som to vôbec vtedy dokázala.

zabka79
31. máj 2023

@zuzanka66 ved uz moze papat vselico, rozhodnut sa musis ty a dokazat to musi dieta. Ja som odstavila a nahrada nebola proste papal ine jedla a mlieko uz nepil, umele mlieko a flaska s cumlikom ho vzdy rozculila 😄 ako keby hovoril ze za koho ho mam ze si myslim ze nerozozna ten rozdiel. Syn bol statocny a ja nevyspana ale podarilo sa.

janka_266
31. máj 2023

@zuzanka66 nedať a vydržať. Žiadne náhrady. Ja som môjmu vysvetlila, že už nemám mlieko, mlieko dáva už len kravička a keď chce, vyberieme z chladničky. Veľmi rýchlo pochopil, tiež som odstavila v 22. Mesiaci. A to pri kojení dlho zaspaval.

zuzanka66
autor
31. máj 2023

Ach veď to že zaspáva len pri prsníku som zabudla dodať ..

martul
31. máj 2023

@zuzanka66 prepáč ale 22 mesačné to vie pochopiť, otázka je či ty vydržíš stáť si za svojim. V takom veku má už plnohodnotnú stravu takže hladný nebude. Nedať a vydržať. Bude sa jedovať nervačiť jednu dve noci bude horšie spať ale pochopí že iná cesta nie je. Všetko závisí od teba.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
31. máj 2023

@elizabet173 JOJ, len toto nie, hlavne ak je na ňu naviazaný. Ja som môjho nechala spať so starými rodičmi, s tým, že ja som spala vo vedľajšej izbe, mimo odstavovania. A dosť zle to niesol.

soffek
31. máj 2023

@zuzanka66 ahoj, poradím ti viem len tak, že skús 3.5% mlieko s grankom, frapkom už čo chceš. Jemne ohrej a skús mu to dať aj cez deň. (± 250ml mlieka, 1,5ČL Granka)
Naša (vtedy 14m) netrucovala, ba naopak zvykla si na "iné" mlieko behom 2-3dní.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
31. máj 2023

@elizabet173 nedat, to áno, ale odísť to by som nemohla, náš 2-3 večere protestoval, ale nakoniec si zvykol. Stal je to len o tom, aby mama vydržala.

basulaak
31. máj 2023

@zuzanka66 moj mal 22 mes ked som ho odstavila. Tiez zavislak. Nemal nikdy dudel a nikdy nechcel flasu. Velmi pomoze prestat kojit v noci - teraz je rad na tatinkovi aby pomohol, ty sa aspon konecne v klude vyspis v inej izbe. Cez den, to uz by ma male dieta nezlomilo na kojenie. Uspavala som tiez kojenim, akonahle sa odstavil za pomoci tatina, si ku mne vecer lahol, pritulil a zaspinkal. A zrazu to slo.

zmrzlinka2021
31. máj 2023

@zuzanka66
Ty si rodic, nemoze ti dieta diktovat, co mozes a co nie.
A neboj, "sekta mamila" slabne, takze neboj sa negativnych reakcii.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
1. jún 2023

@elizabet173 lebo môj už má dosť traum z mojich nútených odchodov zo zdravotných dôvodov. Ale našťastie on je už odstavený, takze to už nemusím riešiť 🙂ale aj tak ho nemôžem na noc nechať samého, zatiaľ 😃

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz