Čo brať na podporu kojenia pred pôrodom?

petusska
26. máj 2009

Ahojte,ešte nemáme bábo ale o dva mesiace sa nám narodí a chcela by som vedieť ako si zabezpečiť kojenie....Možem už teraz brať nejaké tabletky alebo piť čaje ktoré podporujú kojenie?Ak áno tak aké?Ďakujem Vám za odpovede....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
u2jana
6. jún 2009

ahoj
dufam, ze sa ti podari kojit, aj ja som sa na to velmi prevelmi tesila, studovala casaky a bolo mi to naprd... kojila som 3tyzdne, dalsi mesiac som otrocky odsavala, ale islo to do stratena...
a potom som mala dalsi polrok depresiu z toho, ze nemozem kojit... teraz je taky ten pro-kojenecky boom, ze som si pripadala ako neschopna matka... co uz, ak sa neda, tak sa neda... aj to je dolezite povedat, hlavne aby bolo babo spokojne a syte...

evina127
6. jún 2009

Koľko by malo vypiť mliečka 3týždňové bábätko odsávam ale iba120 a chcela by som sa spýtať ako zvýšiť torbu mliečka pri odsávaní.S jedného prsníka viem odsať iba 30 a chcela by som viacej.

annag
6. jún 2009

evina - treba odsávať dlhodobo aspoň 8x za 24 hodín, ale ak treba laktáciu podporiť , tak aj 12 x. Odsávaj asi 20-30 minút striedavo oba prsníky - teda napr. 5 min ľavý, 5 pravý, 5 ľavý, 5 pravý každé dve hodiny.

danu
24. jan 2010

vchudobova • Včera o 21:36
Ahojte
Chcem sa opýtať, ak mi môže niekto poradiť ako sa daju pripraviť bradavky na kojenie vopred? Už mám za sebou dve deti a zakaždým to bola nočná mora.Stále praskliny, hnisanie, horučky, zápaly, masirovala som prsník počas celého kojenia inač som mala hneď zápal.Mám vždy aj malo mliečka tak musím dokrmovať, ale velmi by som chcela kojiť a nechcem to stále vzdať.Teraz čakám ďalšie babetko a chcem si ho aj ja priložiť bez problémou k prsníku, veď je to krásne.
Počula som o dráždení bradavky frote uterákom, len neviem aby som si neublížila.

lenk30 • 1d • Včera o 21:59
choď do témy: ďakujeme Annag. ona je odborníčka a mnohým veľmi pomohla. /samozrejme aj mne 🙂

andrema
31. aug 2011

ahojte, nechcem zakladat novu temu, pretoze myslim,ze som v spravnej.
Chcem dalsie dieta dojcit. Prve som dojcila asi tyzden a mlieko sa mi nesputilo, mala sa len jedovala pri priniku, kedze jej nic netieklo,tak si glga 5x a zaspala a po piatich minutach sa zobudila a zasa chcela, no mne zasa isli len dve kvapy a takto bola na mne cely ten tyzden a niekedy sa nedocakala ani tej kvapky a to potom strasne plakala. Tak som prirkmovala UM,ale stale som ju prikadala 3 mesiace. No marne, ziadne caje ani vinea mi nepomohli , a ani laktacna poradkyna.Medzi tym prikladanim a prirmovanim som si stale odsavala, aby som zvysila tvorbu, no moj vykon za cely den bol za zaciatku tak 40ml a potom to islo rapidne dolu. A to bolo naozaj velmi malo. Po 3 mesiacoch som toto trapenie vzdala a presla som cisto na UM.
Chcem preto poradit. Ked som nemala mlieko pri prvom dietati, znamena to,ze nebudem mat ani pri druhom? Alebo sa da tomu to nejako predist?
Prosim poradte