Čo robiť, aby 5 mesačná vypila plnú dávku Nutrilonu?

muca1212
18. nov 2011

Ahojte maminy, chcela by som sa Vás opýtať na Váš názor čo sa týka začiatku dokrmovania. Mám 5 -mesačnú dcérku a papá (dojčením) každé dve hodiny, aj v noci... rozhodla som sa preto že jej dám Nutrilon aspoň na noc, nech sa vyspinká a sebecky aj ja 🙂 dala som jej teda prvú dávku 133 ml a vypila len 30 ml. (tak som ju dokojila) Ako mám docieliť aby vypila všetko? prečo to nevypila celé? stalo sa Vám to niekomu? ako ste potom docielili prázdnu fľasku? Ďakujem Vám vopred za Vaše rady 🙂

tinki
18. nov 2011

aj keď jej dáš nutrilon, bude sa ti budiť. Je to blbosť. Je to kojené dieťa, to sa nebudí pre hlad, ale preto, že chce maminku. A nutrilon nechce, lebo jej nechutí. Väčšina detí, obzvlášť kojených ho nechce.
Moja má 9 mesiacov a tiež sa budí skoro každé 2 hodiny. Ak chceš kojiť ďalej, tak nutrilon ti nepomôže, z dôvodu,ktorý som už spomínala.

sisaha
18. nov 2011

@muca1212 UM je horke, materske je sladke, preto jej nechuti a to, ze sa ti budi je normalne...Budit sa ti v noci bude este doooost dlho..UM to nenapravi...Akurat ju pomylis a sama sa ti odstavi... Moja dcera je od 5,5 mesiaca na UM a doteraz neprespala celu noc...

p.j.jacky
18. nov 2011

Nemyslim si ,ze ked malej das UM-hociake,ze ti bude spat celu noc.My sme na UM a budi sa na papku kazde 3 hodinky.

muca1212
autor
18. nov 2011

@sisaha noo to je v pohode ked sa zobudí sem tam v noci, ale ona sa začala budiť každú hodinku aj, predtým som ju kojila tak 2x za noc ale teraz sa budí stále.... ja myslím že je hladná, lebo vždy papáá..

sisaha
18. nov 2011

@muca1212 mozu ju zubky trapit, alebo sa jej moze nieco snivat...a papa preto, lebo sa pri tom dobre zaspava 🙂, takze ono to nie je mliekom

muca1212
autor
18. nov 2011

@sisaha Ty koki, jej vlastne vyšli dva spodné zuby teraz 🙂 myslíš že to je ono?

muca1212
autor
18. nov 2011

@p.j.jacky noo to by mi nevadilo 🙂 ale ona sa už budí aj každú hodinku.. už k nej chodím ako mátoha 🙂 a ked ju chcem učičííkať NERVYYYYYYYYYYY, len moje prsíčko ju ukludníííí aaach

sisaha
18. nov 2011

@muca1212 moze.. 😀

muca1212
autor
18. nov 2011

@sisaha a to potom prejde to budenie?

estterka
18. nov 2011

@muca1212 samozrejme,ze sa budi v noci,tvori si okrem ineho mliecko na dalsi den. je to uplne normalne. predstav si,ze kvoly dokrmovaniu prestanes dojcit,pretoze to k tomu vacsinou vedie a zrazu,nebudes mat moznost ju v noci utisit prsnikom-co je najjednoduchsie. ale budes musiet hladat inu alternativu upokojenia. idealne je,ak by si si ju v tomto obdobi dala do postele. ja tak dojcim pocas celej noci,vela,neratam,lebo pri tom spim. som perfektne vyspana a to celych 15 mesiacov,nepozname prebdene noci.

muca1212
autor
18. nov 2011

@estterka ja sa bojím si dať do postele, že ju prilahnem a počula som že sa to neodporúča, lebo si na to deti zvyknú a ťažko sa potom z tej postele dostávajú do svojej 🙂)

tanja61
18. nov 2011

moj prvy syn bol kojeny rok ,kazdu hodinu a pol hore v noci ale presla som na UM a on odvtedy prespal celu noc takze je to indivudualne u kazdeho dietata ale myslim ze ked jej budes davat UM tak nebude chciet MM 😒

estterka
18. nov 2011

@muca1212 tak zalezi ake ma kto priority. pre mna je dolezite dojcit,kolko mala potrebuje a vyspat a takto mam oboje. vobec nemam stres z toho,co bude neskor. proste nerisim teraz,co bude o pol roka. ja som skutocne za 15 mesiacov nemala noc,ze by sme sa nevyspali,obidve. ze by mi v noci vyplakavala a podobne.
ked spi mama s dietatom v posteli,nastavi sa jej telo na to,ze dieta neprihlane. proste nezaspis tak hlboko. len poradit som ti chcela,ako to u nas funguje 😉

sisaha
18. nov 2011

@muca1212 potom budenie moze prejst, ale o par tyzdnov sa zacnu tlacit dalsie zuby, moze citit nepohodu, strach...je toho vela a deti sa proste budia. Treba sa s tym zmierit..Neboj v 12 rokoch ta budit nebude a v 17-18 ked sa bude zakradat v noci domov, ked pojde z diskoteky sa ty budes sama dobrovolne budit, aby si ju vymakla 😀

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 a aky nutrillon si jej dala HA ?, ten je horky, aj ju chces zasitit na noc kup nutrilon na dobru noc, ten je v takej kovovej pixli,,, mozno ten jej zachuti a je aj hustejsi a ma aj rizove vlocky, je sice od 6 mesiacov, ale ja davam mojemu uz mesiac, ale celu noc neprespi, budi sa kazde cca4 hodiny v noci, ale pred tym sa budil kazde 2, ja som zacaka dokrmovat asi 2 a pol mesiaca dozadu normalnym nutrilonom, lebo sa mi neako stratilo mliecko, a prechod na umele sme mali bezproblemovy, este aj teraz dostava moje mliecko, odsavam, ale na plne dojcenie nestaci,,, nasemu nutrilon chuti a neskusala si na noc dat kasu - tiez od nutrilonu napr hruskova je super, je sladucka, a zasyti velmi dobre, ja ju robim na desiatu, a maly mi prespi celu prechadzku- aj 4 hodiny, a je od 4teho mesiaca,,,, inac viem si predtavit, aka si vycerpana, z tolkeho vstavania v noci,,,,, pavne nervy, vyrastu z toho,,,, ja som spokojna ako to mame teraz, da sa aj pospat,,, hoci dojcenie je prakticke,, alebo nemusis hrievat, sterilizovat, a v noci je to otrava,,, a odsavanie je tiez pracne,,,,,, ja by som ti odporucila, aby si skusila tu kasu dat pred spanim,,, su 3 prichute, jablko vanilka hruska, ta jej bude chutit na 100% , my ju podavame uz lyzickou, a malemu to ide,,, 😉

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 a etse ja som citala jeden prispevok tu na fore, a je krasny, pise sa tam, ze dojcenie nie je len o krmeni,,, ze niekedy babetko chce byt na prsniku zo smedu, niekedy od hladu, inokedy, lebo chce citit matku, alebo preto, ze potrebuje pohladit, alebo si citi same, a preto moze byt prisate rozlicne dlho, a aj rovnoko moze at rozlicnu intenzitu satia.....

benne
19. nov 2011

@muca1212 neprilahneš, jedine že by si bola na drogách alebo v alkohole, ja som mala obe deti istý čas s nami, ked to vyžadovala situácia a to som ani nekojila a ani manžel neprilahol, raz do mna dokonca vprostred noci drgol, že čo robím, že lahnem na malého 😅 😅 (a on bol už medzitým v postielke)

muca1212
autor
19. nov 2011

@sisaha hahaha si ma pobavilaa 🙂 ale máš 100% pravdu 🙂

muca1212
autor
19. nov 2011

@anicka1981 No ja som jej dala v takej modrej krabičke a má tam zelenú jednotku, ten mi dala v lekárni a keď som povedala že má 5 mesiacov, tak mi ani iný nedala na výber 😖 no tak ja jej skúsim dať dnes cez deň, možno že v noci bola už nervózna na spánok, tak uvidíme či jej bude chutiť.. no ona má teraz vlastne 5 mesiacov aj 19 dní 🙂 myslíš že môže aj ten od 6 mesiacov? a ráno vraj kakala guličky mi hovorila polovica, to je normálne? dikes za rady 🙂

tanja61
19. nov 2011

@muca1212 no gulicky kakala lebo si jej dala UM a to zapeka 😒 tak tiez moze ale nemusi mat problem so stolicou ....ja na tvojom mieste kojim 😉

tereza123123
19. nov 2011

Ja si myslim ze nutrilom jej nechuti.Nas maly mal najprv nutrilon ako dokrmovanie(mala som malo Mm) to si 2x cucol a reval skusali sme bebu no po tej zase nekakal a tak som vsadila na klasiku a skusila obycajny sunar a to by aj flasu zhltol ako mu chuti a od 8 vecer spinka dam mu este o 23 hodine 175ml odkvecne ze niekedy si nestihne ani odgrgnut a spinka do 7 rano potom si ho vezmemk sebe do postele a spinkame do 8 :D

piacere
19. nov 2011

@muca1212 kto ti povedal, že dieťa na UM sa v noci nebudí a je sýtejšie ako po MM? 🙂 Môj má takmer rok a pol a dodnes sa v noci budí na UM.... Zbytočne sa dobrovoľne dostávaš do fázy pomalého strácania mlieka.... či? 🙂

julie1412
19. nov 2011

@muca1212 Ja som prisla o mlieko 3 tyzdne po porode, tak sme skusali Nutrilon, Sunar aj Bebu. Kedze malá mala reflux, museli sme davat zahustene AR mlieko, a aj tak sa budila, ale len 2x za noc.Ked mala asi rok, stacilo jej uz len 1x za noc a to az do 3 rokov. Skoro vzdy vypila plnu flasku. Z tych mliek je asi najchutnejsi-najsladsi Sunar, ten chutil aj mne🙂 A je normalne, ze po Nutrilone kaka gulicky, umele mlieka zapekaju, mali sme s tym problemy, doteraz ma mala zapchu, ale pomaha jej Acidko a nepancovane kravske mlieko /ma uz 4 roky/. Tak, ak este vladzes, nakoj aj v noci, pripadne skus dudel, alebo par noci s pat v inej miestnosti, aby necitila tvoje mliecko, ked bude hladna, snad vypije aj z flasky od ocka🙂 a bude sa budit menej.

annaopialova
19. nov 2011

ahoj ked nechce nenut ju

matsches
19. nov 2011

@muca1212 Ahoj! Napíšem náš príbeh a uvidíš (a ako aj kočky tu píšu), že nie si sama.
Po cisárskom sa mi veľmi ťažko spustilo mliečko - 4 dni nič, a potom ešte 3 týždne len kvapky. V pôrodnici dali malej od prvého momentu fľašu a UM. :( Tak sme mali problém s dojčením. Teraz máme skoro 5 mes. a už sa mi nalievajú prsia, ale ešte stále musím dokrmovať. Od začiatku mi nevydržala viac ako 2 hodiny bez papania, lebo som si ju prikladala aj keď mlieka nebolo, takže si zvykla na prsník. Aj teraz vypije len 30 max 90 ml (to len keď sú prsia prázdne). V noci sa budíme 2x, to ju už aj nechám pri sebe a keď chce tak ju priložím. To niekedy len potrebuje uhasiť smäd. V noci som jej nikdy nedávala UM len prsník - v noci mám viacej mlieka. Takže UM alebo MM budiť sa bude, chce maminu. Ja som strašne veľa revala kvôli tomu, že som nemala mlieko, takže buď rada, že si mala to šťastie, že si mohla od začiatku kojiť. Vyspíme sa keď to bude chodiť na výšku... 🙂

muca1212
autor
19. nov 2011

@matsches no to asi fakt to je ako z pôrodom, je to veľmi individuálne.. 🙂 baby mi hovoria že je URČITE hladná 🙂 ja som tomu aj uverila lebo aj cez deň papá každé dve hodinky. Ja by som aj chcela už (aj kvôli práci) aby som jej sem tam mohla dať umelé milečko aby mi ju mohol muž postrážiť aj dlhšie ako dve hodiny... a tie noci ... no možno to je zúbkami, práve jej vyšli dva spodné, ale ja neviem koľko to babatko bolí ked jej vídu zúbky, nevieš?
Tá výška 🙂) dpobrý fooooooooooorek, hahah 🙂

p.j.jacky
19. nov 2011

@muca1212 a myslis si ze my v noci spime?Nespime a pocitaj stym ze sa tak skoro ani nevyspis!Raz to je vypadnuty cumlik,potom uz sa chce pretocit na jeden bok ,potom na druhy bok Potom mliecko,potom cajik Potom pridu zubky a stale nieco.Takto to s detmi je.Treba sa stym zmierit.Bud rada ze kojis.Ja som kojila len 6tt a tiez kazdu hodinu v noci.Cez den kazdu 1 1/2 hodku.Bolo to narocne ale patri to ktomu.Verim ze si unavena a vycerpana,ale nemyslim si ze ine to bude s UM,lebo to som aj ja.Niekedy za noc naspim 3 hodiny cisteho casu,ale 3 hodiny po kuskoch!Ale co ,vydrzat treba 😉

muca1212
autor
19. nov 2011

@p.j.jacky no jo máš pravdu, veď ja vydržííííííííím 🙂 ono to také lé zase nie je, len som sa bále či nie je hladná keď sa začala tak odrazu budiť tak často...

matsches
19. nov 2011

@muca1212 Ja som si tiež myslela, že moja je hladná, lebo má v kuse ručičky v ústach. Myslela som si aj to, že je to zúbkami, ale ich ešte stále nemá 🙂. Bolesť pri zúbkoch je individuálna, niektoré to ani nepocítia. Keď potrebuješ kvôli práci pomaly odstavovať, tak si treba urobiť režim, kde pomaly budeš nahrádzať kŕmenie MM. Sú pekne opísané modely na mamaaja.sk alebo aj Sunar má veľmi prehľadný model. Alebo je najlepšie odstriekavať mlieko a nechať doma manželovi aby kŕmil ním. Neviem akú prácu vykonávaš, ale zamestnávateľ by Ti mal dovoliť vyhradiť si čas na odstriekavanie mlieka. Samozrejme je k tomu potrebné mať podmineky.

vivusika
19. nov 2011

@muca1212 náš bol dojčený do 1.5 roka kým sa sám neodstavil. Večer vypil fľašu kaše a v noci sa pravidelne budil, niekedy aj každú hodinku. Akonáhle sa s dojčením prestalo, mladý pán prespal celú noc 😀