Čo sa pri kojení smie a čo nie, aby deti nebolelo bruško?

dadika13
15. sep 2006

Ahojte mamicky.

Som maminka uz druheho dietatka a mam taky problem.
Moj druhorodeny syncek Samko ma velky problem s kakanim.Vsade sa pise co mamicky vylucuju zo svojho jedalnicka, ale velmi malo sa pise co mozu jest.
Potrebovala by som konkretnu radu co ANO.Co nie toho mam plnu hlavu .Hovori sa ze cestoviny ano , ale s cim ich mozem jest?Nejake alergeny ma zatial netrapia. Hlavne chcem uvolnit brusko mojmu syncekovi a to neurobim pokial nebudem vediet co jest. Skusam vselico mozne ale cokolvek zjem ,myslim ze
stale ma kakacku rovnaku.Sponuje sa ako na deresi a dokonca sa mi zacal od placu aj zachadzat.

Budem vdacna za kazdu radu.

nevesta
15. sep 2006

Ahoj, ja som nikde citala, ze jest vela rasce, uvolnuje to vetry 😉

ena
15. sep 2006

mozes skusit:
HIPP Spokojné bruško --->Granulovaný čaj určený na prípravu dojčenského čajového nápoja pre dojčatá.
Je vhodný od ukončeného 1. týždňa
Podporuje trávenie a obsahuje prísne kontrolované rozpustné rastlinné extrakty. Neobsahuje sacharózu, farbivá, ani syntetické vonné látky. Má príjemnú aromatickú chuť a je zložený z tradičných súčastí. Harmanček a plody feniklu sú už oddávna známe svojimi účinkami, ktorými utišujú a zmierňujú kŕče pri žalúdočných a črevných poruchách.

HIPP Feniklový čaj ---->Granulovaný čaj HIPP určený na prípravu dojčenského čajového nápoja pre dojčatá.
Je vhodný od ukončeného 1. týždňa
Instantný feniklový čaj, veľmi chutný a osviežujúci. Je jemný a dobre stráviteľný.

dadika13
autor
17. sep 2006

Feniklový čaj dávam malému. Ja pijem čaj pre kojace matky.
Veľa počúvam , že cestoviny sú ok ale čo k nim?
Rada by som vedela či môžem zavárane ovocie ako napr. broskyne.
Tie my hrozne chutia ale neviem či ich môžem. Raz som si ich dala a mal celkom dobrú kakačku , ale v ten deň som jedla aj sušené ovocie , tak neviem čo mu pomohlo.

dadika13
autor
17. sep 2006

Zuzu13, díky moc konečne aspoň niečo konkrétne

ervotoc
18. sep 2006

no nam čaj zakazali mali sme hipp-spok.bruš.,mali sme rozne sačkove od roz,vyrobcov a ani ich nechcel piť,no a nam feniklovy neodporučali vobec pri kolike,ten je na vetriky a kolik maš viac,ved časom uvidiš čo tvojmu drobcovy pomaha a co nie

dadika13
autor
18. sep 2006

Ervotoc,
moj maly zasa caj ako kedy.Lekarka mi tiez poradila feniklovy,alebo na spokojne brusko ale nie granulovany.Vraj urcite sypany.Tak mu to striedam . Mala som totiz zapal prsnika a bala som sa ci mam dost mlieka pre maleho.Tak som ho bola dat prevazit a doktorka sa zhrozila ,ze za tyzden pribral 400 g.Vraj normalne priberaju deticky 250 g za tyzden a tak mi povedala aby som ho oklamala a aspon miesto jedneho jedenia aby som mu dala caj.Zo zaciatku som to tak robila , ale teraz mu dam caj len ked je nespokojny a viem ze pred pol hodinou papal.

ervotoc
18. sep 2006

naš na začiatku priberal 350gramov za tyzden a bolo to ok 😕 neskor 300,250.. 😕

liska
18. sep 2006

a ked vam poviem,ze moj ma 500g za tyzden 😀 ale pediater povedal,ze je to v poriadku,kedze sa narodil malicky (2990g/49cm) a nejde mu to len do vahy,ale aj do dlzky,to je podstatne-okrem toho plne kojenym detom sa nemaju podavat ine tekutiny a tabulky typu "dadikina lekarka" ignorujem,kazde dieta je predsa ine 😎

dadika,kolko ma Samko?(mozes si dat udaje do pasu 😉 ) moj koliky (take tie "naozajstne")nema,ale obcas ho tiez boli brusko a strasne sa cely vrti ☹ ked vidim,ze je unaveny a brani mu to zaspinkat,pomaha pevne mu chytit nozicku za stehno a rucicku,pritom jemne kolisat,az kym sa neupokoji,deticky totiz tie ich vlastne pohyby koncatinami vyrusuju...

co sa tyka jedla-mne sa strasne paci,ako v jednom clanku napisu,ze mlieko v ziadnom pripade a v dalsom,ze pri kojeni mat stale po ruke pohar mlieka 😀 ja som si teraz 6 tyzdnov davala velky pozor na vsetko,co som zjedla a aj tak sa vyskytlo par noci,ked sme to so spankom neprehnali 😉 sestricka nam este v nemocnici povedala,ze su deti,pri ktorych mozes jest iba cistu ryzu a budu mat koliky a naopak,takze asi tak 😒
dadika,skus cestovinu iba s olivovym olejom a par olivami alebo s nadrobno pokrajanou a na olivovom oleji podusenou cuketou,to je vraj najlahsie stravitelna zelenina,ja to teraz jedavam casto a stale mi to chuti...inak este hocake maso na prirodno s ryzou alebo zemiakmi,to sa da dost variovat,hm?

ervotoc
18. sep 2006

ja som mohla v pohode tvarohove rezance,penne so šunkovo-syrovou omackou,neskor uz aj nivu a ťažšie syry,rozne omačky mlete masko-zeleninka rozna,hm len cesnaku a cibuli som sa vyhybala,potom aj s kuracím maskom sa dá čarovať 😀 a aj som si našla vela receptov čo nie su ťažke cez guglač..no jasne aj ryža na rozne sposoby...zemiaky,,,,no ono fakt su aj baby ktore mozu akurat tak hole makarony.,...ved uvidiš čo to spravi,ked nič ideš dalej...
no nas nemal nizku váhu..a za mesiac narastol o 7cm...

dadika13
autor
18. sep 2006

Asi ma porazí. Napísala som kilometrový príspevok a vyhodilo ma von .To aby som začala zasa od začiatku. No chcela som napísať, že včera som zjedla celý strapec hrozna, dúfam že som to neprehnala, ale asi nie, lebo dnes môj Samulko nemal nejaký viditeľný problém . Kadil len také šprtky , ale do každej plienky. Možno je dobré že sa stále napchávam rascovou polievkou. Viem že ta mu nevadí ba dokonca by som napísala že mu robí dobre na poprdkávanie.

Liska,
Samko má 6 týždňov a váži cca 5 kg. Už až tak nepriberá ako na začiatku. Nemyslím si že čajom by som niečo pokazila. Dávam mu ho len vtedy , keď je napapaný a po pol hodine pýta .Keď sa napapa z oboch , tak ten prebytok vždy vyvráti. Keď papa z jedného tak niekedy už druhý nechce ale čaj áno. Je to ako kedy.

Ervotoc,
Malého mi na poradni nemerali , tak neviem ani koľko teraz meria. Keď sa narodil mal 52 cm
Veľmi sa mu páči kúpanie , ale potom keď ideme von z vane hotová pohroma. No keď sme vykakaný , vykúpkaný a napapaný , tak taký vyvoňaný sa usmievam na celý svet. To som šťastná ako blcha.

liska
18. sep 2006

dadika,tak to je ako moj,zajtra ma 6 tyzdnov a odhadom tiez tak 5kg/57cm 🙂 ja som to s tym cajom myslela ako reakciu na tvoju doktorku,ktora ti ho odporucala na oklamanie,lebo nepribera podla tabuliek 😉
rasca je naozaj dobra na uvolnenie prdikov 🙂

maj06
18. sep 2006

Dadika 13 co sa týka toho priberania vôbec si nemusis z toho robit hlavu a malemu daj papat vzdy ked chce a neklam ho cajikom.tym ho neoklames len mu to prezenie brusko.my sme mali tiez taky problem zistili sme ze je to z cajiku.doktorka nam tiez hovorila nech mu nedavam tak casto papat nech ho oklamem cajikom...tak som to robila maly mi nariekal, mal strasnu stolicku a bolesti bruska z fenikloveho caju, a bol stale hladný...tiež priberal tak vela za tyzden, dokonca mi povedala ze musi drzat dietu...no nech drzi take babetko dietu..potom nam feniklovy caj zakazala a mali sme pit rusky caj ked zacal plakat a nedavno jedol dala som mu caj vypil flasku caju a nariekal dalej lebo bol hladny caj cezen pretiekol a to bolo vsetko..caj mi uplne odmieta pit..ani mu ho nedavam a kojim ho kedy potrebuje, kedy ma chut aj ked kazdu pol hodinu..aj som citala ze by to tak malo byt...ved daj doma muzovi namiesto vecere caj...inak tiez mame Samka ma 19 tyzdnov a priblizne nieco cez 9 kg, uz som zacala aj prikrmovat a je spokojny stolica je normalna a brusko ho neboli...a co jest co ti chuti to si daj co nafukuje teba bude aj maleho cestoviny mozes s paradajkovymi omackami, nie soju, aj smotanove omacky ak ich ty znasas bude aj maly, ja napriklad nemozem mlieko, prehana ma a rovnako aj maleho, cestoviny mozes aj so zeleninou len nie s kapustou, papriku ja jem normalne niekto nie..a maleho nechaj nech ti papa kolko chce nech len pribera, ked mu to nebude dobre da ti vediet, vsak ti schudne ked zacne chodit...
drzim palceky...

maj06
18. sep 2006

dadika ak ma Samko problem s nafuknutym bruskom vypytaj si od doktorky alebo kup v lekarni kvapky Sub simplex su pre babetka nas Samko ich pije uz 4 mesiace a je spokojne babo..na zaciatku som mu davala 2-3 kvapky priblizne kazde 2-3hod vzdy pred kojenim do par kvapiek mojho mliecka na lyzicke..teraz mu ich uz davam len rano a vecer alebo ked nastane nejaky problem po mojej nepozornosti pri jedeni-napr. minule som pojedla hrozno a tak
😉 😉 😉 😉 😀 😀

peta.cz
18. sep 2006

Při kojení by se kvůli prdíkům nebo vyrážkám neměli jíst luštěniny(čočka,hrách,fazole..),květák,kapusta,zelí,cibule,česnek,papriky, salátové okurky,hroznové víno,banány,rajčata,zelená jablka,všechno kde je majonéza,smažená jídla (řízek,sýr), teplé pečivo, citrusové plody, orient.koření,bílek,čokoláda,kakao - v době šestinedělí by se to mělo vynechat pokud možno všechno, po 6.nedělí se může postupně zkoušet a uvidí se podle reakce miminka, jestli mu to vadí nebo ne (po rajčatech můžou mít některá miminka vyrážku,některým to vůbec nevadí atd.)
Sama s tím ještě nemám zkušenosti,ale tipy jsem dostala od porodní asistentky - ze zkušeností od ostatních maminek 😉

ervotoc
19. sep 2006

maj ty ale nekojiš,ze?ked uz prikrmy

dadika13
autor
19. sep 2006

maj06,
ja mam zatial pre maleho Espumisan. Neviem ale ci mu nejako obzvlast pomaha.Vyskusam Sub simplex mozno bude lepsi.

ervotoc
19. sep 2006

sub je čajovy odvar v porovnaní s espumisanom,to nam povedali na gastre,ze sub je pre normal,detičky co ich sem tam potrapia vetriky,ale kolikove deti a sub ze nič moc..ono treba najviac tej trpezlivosti 😉

dadika13
autor
19. sep 2006

Tak to nemusim ani skusat? Nech nevyhodim zbytocne korunky do vetra

ervotoc
19. sep 2006

no nam to tak povedali,bo mi sme ich na zaciatku mali,akoby ich ani nemal...az na gastre nam vysvetlili 😉 ze prečo bez učinku 😉

dadika13
autor
19. sep 2006

Mne sa ale zda ze ani ten Espumisan nieje nic moc.A mozno aj pomaha len ja to nejako nevidim, ked neviem ci ma kakacku dobru ked zmenim nejake jedlo, alebo pomaha espumisan. Uz som z toho blazen. To by som mala asi cely den jest jedno jedlo , aby som vedela ze to je ok a to nie

jessica25
19. sep 2006

ja strasne milujem musli s mliekom. To ranajkujem kazde rano. No a maly kaka a kaka takmer pravidelne 2-3 hodiny. Aj sa cudujem kolko toho vykaka, ale som rada ze nema problemy. Asi mu ta vlaknina pomaha. Inac jem uplne vsetko, dokonca som zacala pit kavu.

ervotoc
19. sep 2006

ano,ked maš kolikove dieťa o musli a vločkach mozeš vacsinou len snívať 😉
káva zas bola v pohode u nas

dadika13
autor
19. sep 2006

Preco nemozes musli a vlocky?
Ved vlocky su vlaknina, nie?

ervotoc
19. sep 2006

uz mozem,ale ked mal koliku som nemohla

dadika13
autor
19. sep 2006

Myslela som ked maju deti koliku, preco sa nemoze musli a vlocky

maj06
21. sep 2006

dadika a si si ista ze Samko ma koliku?? Pokialviem kolika sa da len pretrpit su to 4 mesiace nareku ale nepomoze vlastne nic. a s tymi vlockami sa pridavam ale nie s mliekom lebo to nemozem ale s jogurtom bielym. kazde rano :o)))
dadika skusala si aj masaze??? my sme zacali tie kvapky brat vlastne kvoli tomu ze prvy mesiac si nas drobcek nevedel vobec odgrgnut.
ervotoc musim ti povedat ze kojim a to cely den a celu noc, este aj ked spapa normalnu stravu zapijeme materskym mliekom.

ervotoc
21. sep 2006

4mesiace náreku?ee ako u koho,nie je kolika ako kolika u niekoho trva 6tyzdnov,u inych tri,styri mesiace,u niektorych šesť 😉 taj je to aj so stravovanim,co u jednej škodi u druhej nič nerobi,dalsia nemoze nič jesť a ma aj tak brutus 😉 vločky mozu tiez uskodiť,patria do tabulky neodporučanych potravin pri kolike,musli-hrozienka,oriesky,rozna zmes...

maj hm ja ze ked uz ho krmiš 😕 prečo tak skoro?

maj06
21. sep 2006

v tom ti mozem dat len za pravdu...preco tak skoro..v knizke o detoch som citala ze treva zacat medzi 4 a6mesiacom a okrem toho nas maly, ktorý ma teraz uz 19 tyzdnov je neskutocny hlados a moje mliecko mu uz nestacilo a naco mu davat umele mlieka ked mu mozem zacat davat normalnu stravu..negrcka z nej, nie je mu zle neboli ho brusko zje vsetko a strasne mu to chuti, dokonca si to uz aj sam vyzaduje..z mojho mliecka sa uz tak nevie najest a je stale umrncany a ked ho prikrmim tak je spokojny a buva