Dieťa má 20 dní a ja mám málo mlieka

lulik87
27. máj 2021

Ahojte, som uz zufala, neviem kde robim chybu. Mala ma 20 dni, prikladam, no mam malo mlieka, ledva si odsajem 20-30ml. Uzivam senovku, benedikt, caje, sunar na dojcenie a stale mam malo. Musim prikrmovat umelym mliekom. Aby sa mala nenaucila na flasku, davam umele cez cievku. Najprv dam prsia, nech si saje z mojho kolko da a az potom prikrmim umelym mliekom cez cievku. Lenze cim mala je vacsia pyta si viac a ja som uz nestastna, ze asi kojenie uz vzdam. Viete mi este nieco poradit, alebo robim niekde chybu? Dakujem za kazdu radu.

mabenn
27. máj 2021

a prečo si vlastne odsávaš?

janka_266
27. máj 2021

@lulik87 pridajte ešte vit. B, a prečo odsavate? Odsávaním sa nikdy nevytiahne toľko. Čo dieťa. Viac prekladajte a skúste napr. Pr dni vynechať jedno kojenie a celé dokrmte, mne to pomohlo, keď som vynechala jedno nočné kojenie a mlieko sa rozbehlo a veľa vody treba piť

lulik87
autor
27. máj 2021

@mabenn to si len preventivne aby som vedela kolko cca mlieka mam, inak davam prsia a dokrmujem cez cievku

mabenn
27. máj 2021

@lulik87 veľa tekutín aj v noci po kojení, kľud, strava bohatá na tuky a neodsávať zbytočne lebo to klame telo v dopyte a ponuke

selu11
27. máj 2021

Ahoj, ja som pila mušt od Matyšáka, ten bol u mňa na laktáciu číslo jeden. Ani senovka, benedikt, moringa mi nepomohli tak ako on.

idulina
27. máj 2021

@lulik87 som z Modry,zostalo nam par flias mustu od Matysaka,mozem ti podarovat,urcite pomaha,tiez mame dobre skusenosti
Kludne mi napis

kvietok173
27. máj 2021

@lulik87 Ako casto prikladate dcerku k prsniku? Pri kojeni su najhorsie intervaly. Ja mam 4 odkojene deti a prsia A 😁 a nikdy som si nevedela odsat viac mlieka ako 20-30ml.
Mala som deti a) polhodku na prsniku a za ten cas som mala nalevy prs niekolkokrat. Umele mliecko je zaciatok konca. Dcerka by si vytiahla a ak nie naraz tak postupne. Ja som prve tyzdne bola nonstop s detmi na prsniku 🙂

siska53
27. máj 2021

@lulik87 ak by som sa riadila odsavackou, tak si poviem, ze mlieko nemam!
Radsej casto prikladaj a na druhe prso si daj odsavacku, ked uz . Ja som to tak robila, lebo som potrebovala naodsavat do zasoby a vdaka tomu sa mi to lepsie darilo a plus aj ked som mala.prechodne krizu okolo 6 m.pri starsom zas .
A vinea, caj na dojcenie, vtacie mlieko, rascova polievka.. k tomu..

bluka2
27. máj 2021

Odsávanie ti nič nepovie o tom, koľko máš mlieka. Bábo vytiahne viac než najlepšia odsávačka. Tým prikrmovanim si to akurát kazis. Ak chces dojčiť, kľud, koža na kožu, spat spolu (aspoň kým sa to rozbehne) a vyhod UM a fľašky a pôjde to. Ver si, príroda to zariadila tak, že sa to dá, len to netreba komplikovať. V strese sa tvorí menej mlieka, lebo telo je v móde na prežitie. Je to v hlave

bluka2
27. máj 2021

Zo všetkých pomocníkov je najlepšia čistá voda - veľa piť

kvietok173
27. máj 2021

@lulik87 ja som pri mojich deťoch malaflasu acumel že keby som náhodou potrebovala ale nepoužila. Pri štvrtej som nemala doma nič a žiadne čo keby. Proste prso a nič viac. Nonstopbabo na tebe a kojiť kedy príde kedy chce a žiaden cumlík .Ani jedno z mojich deti nemalo cumlík zaspávali na prse 😁

ckatka
27. máj 2021

@lulik87 jaj ako ti rozumiem...mam rovnaký problém a cievkujem už 5 mesiacov. Vyskúšala som všetko. Laktacna poradkyňa, senovka, benedikt, mušt, polievky, voda, homeopatiká, kojace čaje....peikladanie, spoločné spanie, odsávanie vždy po kojeni....mentálne cvičenia, satkovanie, kraniosakralnu terapiu....zbavenie negatívnych emócií....
Všetko hádam čo existuje.
A holt...mlieka mam tak 40-50%. Na noc je to okej, na deň nestačí. Dieťa reve hladom. Potom scucne svojich 120ml nutrilonu a je spokojne vysmiate.
A vieš čo bola najlepšia rada od jedného terapeuta?
"Máš zdravé dieťa?"
Mam
"Tak ďakuj Bohu a nerieš čím ho kŕmiš"

Trochu môže ešte pomôcť bezplienkova metóda - niekedy sa dieťa od prsníka odtahuje nie ze by nemalo mlieko, ale preto ze potrebuje cikat (a vycika sa väčšinou keď ho rozbalis). Niekedy mi to pomôže hlavne ráno. Prvýkrát niekedy dokrmujem UM až po prvom spánku okolo 11.
Takisto pomohlo naučiť kojit v šatke. Tiež tým niekedy osuskame poobede dokrmovanie. Dieťa krásne prosperuje.

Reálne by moje 5mesacne dieťa malo mať 5x7 odmeriek UM. My fungujeme zhruba na 4x4 odmerky denne. Zbytok ma MM. Už som sa s tým zmierila, už dostane raz denne aj kašu či zeleninu a snáď ten Nutrilon postupne odburame. A keď nie...tak čo...starší (adoptovany) bol na sunare hádam do roka a potom do 4r kravské z fľašky pýtal....Zblaznim sa? Nezblaznim.

Nevzdávaj to, každá kvapka stoji za to...aj keď nebudeš 100% kojit je to lepšie ako nič.

lulik87
autor
27. máj 2021

@ckatka dakujem, vsak aj ja som sa uz asi zmierila, ze budeme na umelom, nechcem ju trapit a vidim ako place, jeduje sa, ked z prsa nic nejde. A to som fakt vsetko mozne vyskusala.

lulik87
autor
27. máj 2021

@kvietok173 nastastie ani moja mala nechce cumlik, ani jej ho nevnucujem, tiez si len prso na dudlanie pyta

dada13288
27. máj 2021

Ja som mala prvé dni neskutočne veľa mlieka ale bohužiaľ postupne odchádzalo. Skúsila som všetko, jedla som vitamíny, poschluchala laktačné a vypila som neskutočne veľa vývarov a vody. Nič .. malý bol 1 týždeň nenajedený a schudol mi :( a nakoniec si telo povedalo dosť a dostala som silný zápal močových ciest, ktorý som musela riešiť mesiac antibiotikami ... ako nič lepšie sa mi nemohlo stať :( zrazu dieťa bez koliky, bez refluxu lebo z môjho mlieka silno grckal ... ale mrzí ma to stále

jaja066
27. máj 2021

Týmto som si presne prešla pred dvomi rokmi s mojim malým , na nervy som bola,že som zlá matka, keď ho nebudem kojit. Cievky,odsávanie, laktačná ,koža na kožu a bla bla. Cca 4 mesiace dom to dávala. Keď som prestala tak úplne že úľava. Malý spokojný, konečne sýty.... Áno niekomu sa to podarí, niekomu nie. Ešte aj môj gynekológ videl,že toho mlieka nemám,keď som bola na kontrolu. Teraz čakám druhé bábo a uvidí sa,ale už odmietam toto všetko absolvovať.
Tak ti držím palce,bodaj by sa to ešte rozbehlo. Pokiaľ nie,nevesaj hlavu! Robila si,čo sa dalo ☺️

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tindes
28. máj 2021

@selu11 najlepsi.. proste nic ine nezabera.. aj mne jedine to.. 😊👍 zriedim pol flase do liter a polky a este poriadne jest.. 5x denne..

tindes
28. máj 2021

@jaja066 hlavne aj byt psychicky v poriadku a klude.. to velmi pomaha.. ja mam teraz druhe,pri prvom malo mlieka na zaciatku a teraz si normalne vedome hovorim-ano ideme sa nakojit,vsetko je v poriadku,mam dost mliecka.. a este Matysakova stava,vela vela pit a pravidelne jest.. aj 5x za den,. Pozor na to

kvietok173
28. máj 2021

Nie je pravda ze je jedno co jeme. Najlepsie je materske mliecko a treba preto urobit co najviac, samozrejme ak nie si v dobrej psychickej pohode a myslis ze dietatko place ze je hladne, aj ked ako spominali zienky, dietatko moze plakat pre x dovodov. Ak mu poskytnes UM tak tym len ubijas podporu tvorby mlieka. Idealne by bolo ak je to tvoje prve dieta a nic ine nemusis teda starat sa o ine dietat popri, tak si daj tyzden dva len ty a dieta a prsnik kedykolvek aj kazdu hodinu kludne a nech si dietatko aj popsi pritom citaj knihu pritom, pozeraj filmy, proste veget vypusti vsetko bezne a hlavne ty vela pi. Ale tak musis chciet inak to nejde.

bubuzu
28. máj 2021

@lulik87 nemas malo mlieka,odsavackou nikdy neodsajes tolko,kolko si odsaje dieta.upokoj sa,ak ti mala pribera,je spokojna,tak je vsetko v poriadku.

jaja066
28. máj 2021

@tindes Matysaka som pila stále aj jedla , mala som servis, bývam u našich.... jedine na čo to malo vplyv boli moje kilá, ktoré šli veľmi ťažko dole.... Takže v Tom to tiež nie je. No a čo sa týka pohody ,to je otázne,ako prvorodička som mala určite stresy,že či robím všetko dobré,ale tak zase nie ,že by som bola nejaká hysterka. Teraz to beriem tak,že sa uvidí,ale čo viem,že určite nebudem mať toľko času , sedieť hodiny v kresle a mať dieťa na prsníku. Možná zo začiatku, ale dlhodobo nie...