Dieťa odmieta kojenie

jana208
8. nov 2012

dobrý deň. mám 5 mesačnú dcérku, ktorá je plne kojená. od nedele mi odmieta prsník, celá sa napne, začne plakať a nepije - keď chytí, tak pije asi 3xdenne po 5 minút. cumlík nikdy nemala. fľašu s čajíkom doteraz taktiež nikdy nemala, teraz čajík možno 3 krát vypila. dávam jej 2x denne po 1/2 dávke kašičky, aby nehladovala.
prosím vás, mala ste niektorá takýto problém s kojením? laktačná kríza to nie je, to sme už mali asi pred mesiacom. myslíte že už nechce kojiť? ale nechce ani mlieko z fľaše, čo by ste mi radili? ďakujem

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zvedavamt
8. nov 2012

Najdi si poradkynu kojenia, zoznam je na nete. Podla veku by to mohli byt zubky, nema zdurene dasienka, teplotu,hnacku?

jana208
autor
8. nov 2012

LAKTAČNÁ MI NAPÍSALA TOTO: Neviem,prečo Vám malá opäť štrajkuje,možno skúša Vašu trpezlivosť/to je iba žart/ alebo sa jej možno prerezávajú zúbky.Určite to ale neznamená,aby ste prešli na umelú výživu.Ak malá odmieta prsník, riešením by bolo odstriekavanie mlieka a nakŕmenie lyžičkou.
nemá ani hnačku, ani teplotu ani na zubky to nevyzerá, ja neviem...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xlucia
8. nov 2012

@jana208 zacni prikrmovat. a v kojeni pokracuj kym bude mala chciet

luba41
8. nov 2012

skús krmiť-kojiť v polospánku, ked zaspáva alebo čo najviac v spánku,.iba toto u nás fingovalo. A trvalo to 3 týždne, kým sa to zase znormalizovalo 😒 Ale ustáli sme to. Fľašu a odsávanie nechaj úplne ako krajnú možnosť...

sante81
8. nov 2012

@jana208 ak ta môzem potesit, nie si v tom sama, ja mám toto s prestávkami uz 3 mes. dcérka ma 4 a pol mes. uz som zakladala tému, kde som prosila o rady ale nepomohlo nám nič. ked má dobry tyžden, tak papa ukázkovo, ale nikdy nie skôr ako po 3 hod, takze som musela prispôsobit všetko kvôli jej krmeniu, hlavne ked potrebujem ist do mesta, alebo chcem ist kočíkovat tak len vtedy ked je nakrmena. zvykla som si. tvoja kočka moze strajkovat kvôli zubkom, napr, alebo nedostala si náhodou menzes? vtedy ma mlieko inu chut, dôvody su rôzne a treba len vydrzat.

sante81
8. nov 2012

a ako písu baby predo mnou, skus kojit ked spinka, ja svoju brávam z postielky ked spí, alebo uspávam na rukách, inak nemám sancu aby sa madam napapala

jana208
autor
8. nov 2012

dakujem za rady

ika30
8. nov 2012

ahoj moja malá mala 5.11. 4 mesiace, a tiež niekedy takto vystrája, nechce piť, tak ju nechám pohrať sa- vyhladnúť a potom sa chytá....a pri staršej dcere ta sa mi odstavila sama v 8.mesiaci, ale to som jej na noc dávala ryžovú kašičku, asi preto....

jana208
autor
8. nov 2012

ked hovorís, že sa ti odstavila - tak aký to malo priebeh?
neviem, lebo je to moje prvé dieťa. aj ja dávam dva krát denne po polovičnej dávke kašičku.

boka79
8. nov 2012

ahoj, my sme uz v strajku profici, nebola ockovana, alebo nejaka trauma? Aj zubky to robia.. Ked vobec nepije odsavaj si a snaz sa kojit v polospanku, cize, ked zaspava, zobudza sa, medzi spankovymi cyklami ,nenut ju , bud v klude, mojkaj sa a kontakt koza na kozu . Tehotenstvo asi vies vylucit? A menzes? je mozne, ze sa jej spomalil tok mlieka? Dokrmovanie urcite nie, je to mozno len prechodne, prikrmovat mozes - kasicky a tak. drzim palce.

andelok
8. nov 2012

@jana208 Mala som podobny problem...vola sa to dojcenecky strajk, sem tam si tym babatka prejdu..urcite to neznamena koniec kojenia. To co ti pise @boka79 je velmi rozumne, podla toho sa riad...ja pridavam super clanok od laktacnej poradkyne, ktorym som sa riadila a v pohode sme to prezili a kojime sa dalej jedna radost: http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
Drzim palce! 🙂

jana208
autor
8. nov 2012

ockovaná bola práve dnes a to v tom najhoršom čase kedy od nedele nepije, je nervozna, hladná, zarevaná...
tehotenstvo ani menštruácia nie. a zubky neviem, slintá aj všetko kuše, ale neviem posúdiť ...

luba41
8. nov 2012

@jana208 no tak to očko asi nebola práve najlepšia volba v tejto situácii. Neostáva nič, len vydržať a nevzdať to. Na prirodzené odstavenie je ešte príliš skoro. Ked dávaš už kašičku / asi lyžičkou/, tak stačí max. 1x denne a dokojiť. Na 2 príkrmy je čas aj v 8 mesiacoch.

sonice
9. nov 2012

Nemá zápal stredného ucha, alebo zapchatý nos nádchou?!

jana208
autor
9. nov 2012

@sonice tak dúfam ze nie. ako sa to prejavuje?

sonice
10. nov 2012

@jana208 no práve odmietaním prsníka, lebo ako saje, tak ho to boli. Skús mu stlačiť pri ušku ako je ten hrbolček. AK to má citlivé, bolí ho ucho.

sonice
10. nov 2012

@jana208, ale kukám, že už to trvá kus dlhšie, to by reval aj normálne. Strašne to bolí.
A nemôže mať prosto dosť? Najmä keď jej dávaš tu kašu. pozri web
www.dojcenie.wordpress.comgeniálna stránka, možno Ti pomôže

pettim5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pettim5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz