Dojčenie a tabletka po

pufik1
4. sep 2016

Dobry den chcela by som sa opýtat mala som nechranený pohlavný styk mam dvojmesačneho synceka ktorého len kojim mohla by som si zobrat tabletku po sexe ? Ďakujem

janinah
4. sep 2016

nieeeeeeeeee

candii
4. sep 2016

Nie!

sosovica
4. sep 2016

Určite nie.Je to veľký bordel hormónov a podobne.Veľa šťastia

cervikpepik
4. sep 2016

@pufik1 anoooooo,mozes
Na dojcene dieta pozitie Escapelle nema ziadny vplyv.
Moze sa jedine docasne zbizit tvorba mlieka,s kt. si vsak budes vediet poradit 🙂

cervikpepik
4. sep 2016

@pufik1 oprava...znizit

ukulela
4. sep 2016

z pribaloveho letaku: Dojčenie

Veľmi malé množstvo liečiva tohto lieku sa môže objaviť vo vašom materskom mlieku. Nie je pravdepodobné, že by uškodilo dieťaťu, ale ak sa obávate, môžete užiť vašu tabletu hneď po dojčení a vyhnúť sa dojčeniu aspoň 8 hodín po jej užití. Týmto spôsobom užijete tabletu správne pred nasledujúcim dojčením a znížite tak množstvo liečiva, ktoré by vaše dieťa užilo spolu s materským mliekom.

... to je ale kurderozum, suchnut si naostro a potom riesit, ci mozem a co budem robit ak ... takze lupni si escapelle a v poho aj o mesiac aj o dva. ved ked mozes ....

janinah
4. sep 2016

@ukulela príbalový leták napíše čo len chceš, ....nie je pravdepodobné...ale nenapíšu,že zaručene a v žiadnom prípade sa nič nestane.....len blázon nepoužije zdravý sedliacky rozum a riskuje takou chemickou bombou zdravie vlastného dieťaťa....bisťu,mne niektoré príspevky tak dvíhajú tlak,že ani kávu mi netreba 😠

dionyzka
4. sep 2016

@pufik1 moj osobny nazor je, ze ked si takto kratko po porode a plne kojis, sanca otehotnenia je velmi nizka. Ja by som si v tomto obdobi nedala.

ukulela
4. sep 2016

@janinah ja s tebou suhlasim. ja som musela escapelle uzit raz,lebo rupol kongom a teda bola to sleha ... vzdy som sa chranila a ako dojciaca/po porode uz duplom. mna tiez vytaca do nebies pristup "stalo sa, pomozte, lebo som krava, co nemysli na to, ze pri sexe sa da aj otehotniet"... zakladatelka ma uz dieta a zjavne je aj pocitacovo gramotna. preto by si info mohla vyhladat aj sama.
ja ako dojciaca by som escapelle nebrala.
@dionyzka niektore zeny aj pri plnom kojeni dostanu ms hned po sestonedeli. kojenie nie je antikoncepcia.

sardinka336
4. sep 2016

@pufik1 tabletku by som užila, ak by možné tehotenstvo bolo problém. Tu ti budu hovorit ako nezober...ved ok, ale nechcene tehotenstvo nikto za teba nevyrieši ani ti dieta ,,chovat,, nebude. Takze rob tak aby si vedela prevziat zodpovednost za nezelane tehotenstvo. Vadilo by ti to a bol by to problém - uzi tabletku, nevadilo by ti mozné tehotenstvo tak si ju nedavaj. Toť vsjo...držím palce nech to dopadne tak, ako chceš a nabuduce zlepši ochranu, aspon tu gumu.

janinah
4. sep 2016

@sardinka336 kedy konkretne je tehotenstvo problém? pod mostom nebývajú,od hladu neumierajú,len by to prípadné ďalšie nemalo značkové oblečko?či? keby som už bola taká ťava,že sexujem bez ochrany,tak nebudem ešte aj ťava na entú a neohrozím svoje dieťa takou chémiou.....jasné,prsia tomu 2 mesačnému asi nenarastú z tej tabletky,ale môže mu to rozbabrať hormonálny systém na celý život....že nie? kto to zaručí? 😒

sardinka336
4. sep 2016

@janinah pozri...nám sa lahko hovori 🙂 čo ja viem ako dotyčna zije? Pre mna osobne je dovod na tabletku PO aj to ze som uz šialene vyčerpana, vyše roka som nespala celu noc atd....naozaj sa necitim na 4te dieta 😀 Kazdy vie, kde je jeho strop toho čo sám zvladne.
Kočka urobila chybu, snad sa poučí a bude sa chranit.

dionyzka
5. sep 2016

@ukulela ja som sa nepovedala, ze kojenie je antikoncepcia. Ale ak zena koji, sanca otehotniet je rozhodne nizsia ako ked nekoji, ale nie nulova. Pocas dojcenia sa neodporuca brat ani antikoncepcia, esteze tabletka po. Ihned po porode v tele zeny je velke mnozstvo hormonalnych zmien do toho tabletka po - to nebude robit dobrotu.

ukulela
5. sep 2016

@dionyzka ale my nevieme, ci uz ona mala ms. mam kamosku - po sestonedeli pri kojeni dostala hned. ta keby si suchla 4tyzdne po porode, ze ved sa nic nestane, tak sa trafi rovno do prvejovulacie a ms jej nepride dalsich 9 mesiacov 🙂
ono v zakladatelkinej situacii - male dieta, nechcem dalsie, by som sitiez asi tu tabletku dala - ale teda ja by som sa do takej situacie nedostala. bud som vzdy brala tbl, alebo jednoducho nemas gumu, nejazdis bejbe,bez trebars aj na benzinku, ale bez nej sa mi nevracaj.