Dojčenie aj 10x za noc

lucka010
18. jún 2023

Ahojte skupinka,mate niekto skúsenosť s veľmi častým kojenim počas noci? Dcérka spí s nami v pripostielke a keď sa co len trosku prebudi v noci,chce sa hneď kojiť a tak zaspí znova. No len to trvá asi 2 týždne a každú noc cca 10krat aj.Cez deň nekojim. Dcérka má 22mesiacov. Ak máte skúsenosť co Vam pomohlo? Dakujem.

chrumka333
18. jún 2023

@lucka010 odstaviť?

thoughtfulweirdo
18. jún 2023

Ja by som povedala, že jej cez deň kojenie chýba a preto to v noci chce dobiehať. Takže záleží, či chceš kojiť alebo nie, ak už nie, tak odstaviť aj na noc a vydržať ťažký začiatok, kým si odvykne 🙂

pribinak
18. jún 2023

22 mesačná…..to už nie je o hlade či smade. Má tá proste za dudel. Zapisti a ty das prso.
Asi by som začala uvažovať nad odstavením

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka007
18. jún 2023

No mojho som odstavila, ked mal cez 3 roky. A ano, cucal aj 10x cez noc.

zuzinka888
18. jún 2023

Odstav nocne kojenie- ak chces kojit co najdlhsie obnov denne.

lenka567899
18. jún 2023

@lucka010 🙈🙈🙈🙈

lenka567899
18. jún 2023

@janinka007 a to prečo? Načo? Niektoré ženy radi mučia sama sebu…

janinka007
18. jún 2023

@lenka567899 uz je to 16 rokov nazad. Prezila som.

gaabiika
18. jún 2023

@lucka010 ahoj, akoze neznášam tie komenty ako si to mohla zájsť az tak ďaleko. Nic si z nich nerob... Ja som teraz čerstvo riešila tento problém. Moj syn robil presne to isté...aj 10, a viac krát a presne uz som kojila iba v noci mal 21 mesiacov. Tak som sa rozhodla odstaviť. Dva dni som mu vravela, že veľkým chlapcom sa mlieko u nas "mňam" pokazi. A v jeden večer som ho veľmi unavila už zíval chcel spat pýtal si mňam. Tak som nenapadne ked nevidel dala na bradavky ocot. :D a potom to rychlo pochopil, ze aj jemu sa mlieko pokazilo. Hlavne zahrat to dobre s plnou vážnosťou pred dieťaťom. A odvtedy si nepýtal asi 3,4 dni sa v noci zobudil asi 2,3krat. Ale uz cicku nechcel. Teraz po ani mesiaci sa v noci nebudi vôbec az rano o 7:00. Teda toto je najlepšia rada, ktorú ti môžem dat. Moj život sa zlepšil o 100% a presne viem ake je to náročné budit sa 10x v noci.

mamamasama
18. jún 2023

A toto su tie chvile, ked som rada, ze u mna sa deti odstavili po pol roku. 😬

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka010
autor
18. jún 2023

Lenže mne moje dieťa aj papa v noci. To nie je,že si pocucka a hotovo,ale ona aj papka.

lucka010
autor
18. jún 2023

@elizabet173 Píšem,že to trvá 2 týždne. Idú jej aj zuby očné. Tak neviem ci aj preto sa tak často budi. Pýtala som sa ci ma niekto taku istu skúsenosť!!!!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka010
autor
18. jún 2023

@elizabet173 prosím Vas vy ste umyvali dieťaťu po každom kojeni zuby?

akvi
18. jún 2023

@lucka010 asi každá žena, ktorá kojila dlhodobo, tak takéto obdobie zažila. Dieťa kojis aj pre iné potreby, ako je jedlo, tvoje dieťa si ich napĺňa v noci, keďže cez deň nekojis. Je na tebe, či tento diskomfort podstupis alebo skusis niečo zmeniť, či už odstaviť alebo napĺňať potreby potreby dieťaťa aj cez deň. Nerozumiem celkom, prečo nekojis cez deň, či si v práci a dieťa nie je s tebou alebo prečo vlastne. Ale myslím si, že ak by si kojila aj cez deň, tak tá noc by sa zlepšila.

lucka010
autor
18. jún 2023

@akvi Cez deň sa sama odstavila. Mliečko už nechce. Ani si nespomenie. Už asi 2 mesiace. Iba pri zaspavani a v noci kojim.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akvi
18. jún 2023

@lucka010 no buď to prijmes, že to tak je a prestanes riešiť, počítať zobudenia a tlak okolia alebo skusis miesto kojenia dieťa len pritulit, chytiť za ruku, hladkat a pod. Niektoré deti sa v noci budia vždy po ukončení spánkového cyklu a potrebujú pomôcť s opätovným zaspavanim. Je to úplne normálne. Moje dieťa sa samé odstavilo, napriek tomu ešte cca pol roka sa budilo x-krát v noci a potrebovalo blízky kontakt.

basulaak
18. jún 2023

@lucka010 odstavit. Odstavila som v 22 mesiacoch. Manzel s nim spal tyzden. Plakal len prvu noc. Zvysok si zvykol a bol klud. Po tyzdni som spavala uz v spalni a maly v detskej. Odvtedy spime vsetcia dobre a prakticky celu noc. Je to na tebe ci chces trpiet. Ja som nechcela a maly je nadalej stastne dieta.

vreckovka2
18. jún 2023

@lucka010 cerstvo 2 rocneho v noci este dojcim a cez den pred spanim. Takto casto sa v noci dojci uz len vtedy, ak ma nejaky problem. Najintenzivnejsie to bolo, ked mu isli posledne stolicky - 4 naraz. Akonahle ho prestali boliet, zlepsil sa aj spanok. Obcas ho este 2 potrapia, nie su cele prerezane. Inak sa zobudi vacsinou uz len 2 az 3krat.

jazula
18. jún 2023

Podobne ako príspevok predo mnou (vreckovka2). Dcérka má 2r1m a dojčím cez deň pred spánkom (občas aj mimo) a na noc na uspatie plus v noci. Väčšinou sa zobudí tak dve hodiny po uložení a potom okolo 5:30-6, dám prso a spíme ďalej skoro do 8mej. Zlé noci (6-10x hore) sú, keď je nejaký problém - horúčky, zuby, prípadne veľmi slabá večera. Keď zje na večeru misku kaše, tak sa zobudí v noci raz a druhý krát až nad ránom. Ak len niečo drobné, tak to radšej ani nerátam. Ešte sa mi veľmi často budila, keď som mala pár dní veľmi ťažkých v práci a vlastne som prišla domov až na uspávanie…celú noc ma kontrolovala, že som tam (spíme spolu na veľkej posteli).

nikpa
19. jún 2023

@lucka010 no tak 2 ročne dieťa nemá čo v noci ,,papkat,, 🤦🙄 v noci má jeho tráviaca sústava oddychovať. Veď mu totálne zničis zuby, toto čo robis má len mínusy. Akurát je to o tvojej pohodlnosti, dieťa zamrnci, strcim mu prso a je ticho. Chce to len oducit ho od nočného dojčenia. Nikto ti tu žiadnu zázračnú radu nedá.

luliu
19. jún 2023

@lucka010 ale ona v noci nemá "papkat", nie je to pre ňu dobre, traviaca sústava si ma v noci oddýchnuť a to ako jej zničis zuby ani nehovorim

janka_266
19. jún 2023

@lucka010 tiež som kvôli tomuto odstavila v 22. Mesiaci. Jesť má cez deň. Trvalo to asi 2-3 večery, pekne sme si vysvetlili, ze mlieko už len ráno z chladničky. Teraz mi to večer vysvetľuje aj sám 😃

mjk40
19. jún 2023

Také veľké dieťa to už nepotrebuje. Ukončiť dojčenie. Bude to ťažké prvých niekoľko dní, ale zvykne. Treba to vydržať stoj čo stoj.

alexandra383
19. jún 2023

Suhlasim s nazormi, ze take velke dieta uz nema v noci papat. Max moze byt smadne, treba dat vodu. U nas neexistuje, ze po umyti zubkov vecer, aby v noci dostavala este mlieko. Zamyslela by som sa, ci dostatocne papa cez den a vecer, ked potrebuje papat v noci. Vtedy ma zaludok travit a odpocivat. Nie je to uz babatko

biankaaaa
19. jún 2023

Určite odstaviť... Náš od 10m pil mliečko už len v noci a od 13m sa začal v noci budiť presne 10+krát, bola som z toho na nervy. Vydržala som tak 2 mesiace, ale bola som ako matoha. V 15m mi akurát vytiahli osmičku, spravilo sa mi suché lôžko, bolesti neskutočne, musela som brať lieky proti bolesti na predpis, tak sme.boli dotlačení do odstavenia. Nič lepšie sme nemohli spraviť. Teraz sa zobudí maximálne raz,aj to ho len pohladkám a spinká. Niekedy prespí aj celú noc