Dojčenie - dĺžka

15. aug 2022

Mamičky, ktoré ste kojili, ako dlho ste plánovali kojiť, a koľko ste nakoniec kojili?

Moja predstav, kym som bola tehotná bolo kojiť pol roka, potom prejsť na prikrmy+ UM. Realita bola kojenie do 14 mesiacov, lebo akékoľvek prikrmy a fľaše dovtedy odmietal 😁 len tak má to zaujíma, mám na ceste druhé a predstavy mám zas kadejaké, tak chcem počut vaše predstavy vs. realita

Inak kojenie bolo pre mna na začiatku najväčšie “bremeno” z celého materstva, ale po polroku sa to celé obrátilo v nádherný zážitok, na ktory veľmi rada spominam a som rada, že som to celé pochopila polroka som nechapala, ako si niekto môže kojenie užívať…potom to prišlo ❤️
Ďakujem

luccija
15. aug 2022

Nemala som nic naplanovane, kojila som velmi dlho potom uz len pred spankom a po noci...2 m som odsavala a potom kojila plus od 7-8 m prikrmy.Ano tiez som si myslela, ze kojenie je uplne jednoducha vec, ale potom si neviem vynachvalit a som za to rada

simonka15513
15. aug 2022

Myslela som si ze je to jednoduchsie no mylila som sa 😀 vydzrala som asi 4 mesiace a tak som si povedala ze staci a davala UM 🙂 a boli sme vsetci spolojny a zdravy 🙂

cimage
15. aug 2022

Ja kojim 3tie dieta a inu variantu ako kojit kym sa bude dat som nemala. Na stastie vsetky deti nemali problem. Jasne, ze na zaciatku je tazke to zosuladit, ale stoji to za to. Ziadne sterilizovanie flasiek, miesanie mlieka, priprava na cesty, vzdy je vsetko po ruke pripravene najlepsie ako len moze byt. Ja kojim teraz 8mi rok, ale s prestavkami 😄

punka24
15. aug 2022

Chcela som aspoň rok... A aj rok to šlo... Pomaličky ako prechádzal syn na inú stravu ako mlieko sa to znižovalo... A keď už jedol bežné jedlo raňajky, desiata, obed, olovrant a večera kojenie stratilo zmysel a bolo vybavené... Ani krátko ani dlho... Tak aby sme boli obaja spokojní...

ls56
15. aug 2022

Mam prvé dieťa a zatiaľ kojím skoro 8 mesiacov. Začiatky boli ľahké-mala som mlieka aj pre 5 detí-ale s odstupom času štrajk sem,štrajk tam,prve zuby-kusanie do bradaviek,odmietanie,kojenie len v spanku. No proste všeličo. Ešte doteraz to je občas veda. Slubila som si do roka, ak sa malá sama neodstaví skôr. V roku by som ju chcela odstaviť ja.

petamich
15. aug 2022

planovala som kojit do 1 roka, kojila som do 10M, dieta sa v zasade odstavilo samo, on ale nebol nikdy "zavislak" 🙂 pre mna je aktualne pohodlnejsie dat mlieko pred spanim ako ked som ku koncu vstavala kazdych 45 min., lebo bolo mlieka malo a dieta v noci aj 10x hore a ako dostal flasu pred spanim, prso uz stratilo na atraktivite a teda ja osobne som nezazila stav zazitku z kojenia, pre mna to bola samozrejmost, som rada, ze to slo ale teda brala som to ako "vyzivovaciu povinnost", ziadny stav suznenia dusi u mna nenastal (a to nemyslim nijako dehonestujucu, kazdy nech koji ako sam uzna za vhodne)

nique
15. aug 2022

Neplánovala som nič. Obe deti som dojčila 2,5r. Išlo to úplne bez problémov. 5 rokov v kuse som nosila len trička a šaty na dojčenie. A to som chodila do prace na 1/2 úväzku. Jedla som všetko normálne, mlieka som mala strašne veľa. Jasne, v noci sa budili, ale mne to nejako neprekážalo. Dojčila som ich v polospanku. Deti maju skvelú imunitu zdravé zúbky. Nikdy nemali antibiotiká a to išli hneď do skolky. Choroby maju vždy ľahší priebeh. A aj keď som mala deti dosť neskoro (35r a 38r), prsia sa mi nejako nezmenili. Všetko sa vrátilo spat a vďaka dojčeniu som schudla naspäť tých 25kg.
Starsi sa odstavil narodením mladšej, mladšia nástupom do skolky.
Za mna: neriešiť, príde to samé. Keď bude zle, poznáš to.

mareri
28. aug 2022

trapila som sa mesiac, u toho som dokrmovala umelym mliekom a k ničomu to nebolo. Mlieko sa mi nerozbehlo

patusss
12. sep 2022

@petamich ahoj, prosim ta... ked si mu zacala davat umele, zlepsili sa tie noci? Deje sa u nas presne to, co popisujes vyssie 🙂 dakujem ti

petamich
12. sep 2022

@patusss zlepsili 🙂 zacal vstavat 1x za noc a potom sa zasa zhorsili ako zacali ist dalsie zuby, chodit...ale stale to je nic v porovnani s tym ako bol hore ku koncu kojenia