Dojčenie po polroku je zbytočné

16. apr 2024

Dojčenie po polroku dieťaťa je zbytočné, nemá to žiadne živiny, je to len voda.
Ako argumentovať tento typ poznámok?
Stále kojím dcéru, už bude mať rok. Všetko už pekne je, sama pije z pohára nemá dudel, uspávam stále kojenim. Nevedela som, že to je taký hriech voči prírode. A neustále poznámky že to už je zbytočné a nemá zaspávať na prsníku ma už štvú. Argument že aj WHO odporúča kojenie cca do dva a polroka je vraj blbosť, lebo doktori nič nevedia.
Ide o bývalú zdravotnú sestru pred 80 ale veľmi čipernú a konfliktnú.

gribka1
16. apr 2024

Kľudne koj, nepočúvaj tie hlúposti. Ak s tým nemáš ty problém, je to len pozitívum pre dieťa.

majlo1234
16. apr 2024

Ked nepomoze who, nepomoze nic. Povedz, ze je to tvoje decko a tvoje cicky a ju do toho prd.

mabenn
16. apr 2024

syna som odstavila cca v 3r...uz bol odstaveny skor ale chytil brutalnu grcacku, myslela som, ze skoncime v nemocnici...rozbehala som po tyzdni odstavenia mlieko a dotlacila som ho nakojit sa, za 2dni bol v poriadku...su tam protilatky, vitaminy, vsetko, co dieta potrebuje...moja skusenost...80rocnu babiznu by som nepocuvala

veklipo
16. apr 2024

V zivote budeš musieť brániť ešte milión veci, tak na tomto si to krásne nacvič.
Dojčenie je to najlepšie, čo svojmu dieťaťu môžeš dať.

mvagusta
16. apr 2024

Nicim by som neargumentovala..len sa pousmiala a utrusila ze moje dieta-moje pravidla. Alebo jieco v tom zmysle. S debilom nevyargumentujes nic😃😃

tamitamitami
16. apr 2024

Ja kojím 2 a pol ročnú, dva týždne do zadu nás to pri silných tráviacich problémoch ktoré trvali týždeň zachránilo pred nemocnicou.

autor
16. apr 2024

Uz som premýšľala aj nad utnutím kontaktu lebo všetko robím zle, ako je možné že bude mať rok a nemá ešte pevné topánky = preto ešte nechodí. Doteraz mi neodpustil hádku keď som ju ako trojmesačnú nechcela obkladať vankúšmi aby sedela a vraj jej nedávam jesť len jej strkam prso 😁 podotýkam tá osoba s nami nebýva len rada príde na pediatricke kontroly kde hodnotí čo všetko robím zle. Samozrejme aj pri starších deťoch to robila ale teraz je to extrém. Asi to už bude diagnóza.

autor
16. apr 2024

*neodpustila (ide o moju babku)

denithestrange1993
16. apr 2024

Preco to potrebujes obhajovat? Nemusis sa vobec pred nikym ohanat faktami,ved ide o tvoje dieta. Ak ma zavedene prikrmy a mlieko mu nenahradza celodennu stravu tak je to ok.

cookie29
16. apr 2024

Ignorovať. Zdravotnícky personál býva najhorší a je jedno ktorým smerom.

gribka1
16. apr 2024

No napr. ja som babka, ale keď prišla moja mama, teda prababka, to tie isté kecy. Len gúľanie očami a toto nedobre, hento nedobre. Lenže ja som ju hneď upratala.

cimage
16. apr 2024

A nemala by si to dieta dat uz do jasli? Potrebuje socializaciu a nie mamu. Nepocuvaj, ani sa s nou o tom nebav. Nechce to pochopit a prijat, tak naco sa zatazovat.

januska12323
16. apr 2024

No keby ma fakt naštvala začala by som sa jej pýtať podobné otázky.
Babka a ty ešte požuješ tvrdú stravu alebo ti mám dať z detskej výživy?
Idem kúpiť plienky, nekúpim aj tebe? Zachviľu ich budeš potrebovať. 😉

angeli121212
16. apr 2024

Úprimne sa ti divím že si ešte babku neupratala, čim skôr ju niekam pošleš tym lepšie vážne...

lavender94
16. apr 2024

Mne toto tvrdila doc Mudr PhD sesternica 😅 ja som síce kojiť po 8 mesiacoch prestala, ale preventívne mi túto informáciu niekoľko krát povedala ešte pred tým ako som sa o odstavení vôbec začala rozhodovať. Treba sa ohradiť. Keď treba tak aj rázne. Tiež som sa napočúvala nezmyslov. Raz som na svokra aj vyletela, lebo slušná debata a argumenty založené na ehm nemali zmysel a proste praskli nervy. Pyšná na to nie som, chvíľu som bola za zlu, ale zabralo

kristinka92
16. apr 2024

prečo to musíš zdôvodňovať? “MY TO ROBÍME TAKTO A VYHOVUJE NÁM TO”, ak by zase išla svoje, druha moja poznamka by bola “teta ja sa do vás nejako starám? do vášho spôsobu žitia že vy mne áno?” pripadne rovno okomentuj co sa ti na nej nepáči a mala by zmeniť (váha, fajčenie a podobne)

kristinka92
16. apr 2024

teraz citam že to je tvoja babka? že pediatricke kontroly 😂😂😂 no vieš čo, keď príde najbližšie, tam nech si sadne že jej kavu spravíš a môžete sa rozprávať trebárs aj o politike, ale pri prvej kontrolnej otázke viď čo som písala vyššie

euka210
16. apr 2024

takym ludom nepomozu argumenty...a starej skole uz vobec nie. Oni zili v inej dobe, inak sa vtedy robilo a toto bud prijmu alebo nie. Rob si po svojom a nepocuvaj somariy. Kolko som sa ja pri 1.dietati napocuvala od mamy, daj mu cumel, nemoze spat s vami ved ho pripucis a take somariny...zmenila nazor az ked aj bratovi sa narodilo dieta. Prveho som dojcila 15mes., druheho skoro 2r a tretieho 2,5r...a to som si pocas prveho tehu hovorila, ze maximalne tak rok dojcenia 🙂...ale pocas toho sa to zmenilo

autor
16. apr 2024

Ďakujem za odpovede dievčatá, no ona sa normálne výživa v tom keď niekoho môže deptať, to nejde len o mňa, skúša to na viacerých členov rodiny len vždy je na rane niekto iný, momentálne som to ja
Ja jej poviem že prečo ma nonstop kritizuje a ona začne že nemyslí to zle..a potom ma ohovára u iných členov rodiny ktorí mi to povedia. A predo mnou zase ohovára iných, v tomto je mega toxická. Plus potrebuje o každom v dedine všetko vedieť a mňa také reči nezaujímajú a vtedy prechádza do kritiky mojich detí

som_realistka
16. apr 2024

Na moju "svokru" som používala asertivny prístup, vypočula som ju a urobila po svojom, nestala mi za hádku, ale raz, bolo pri oslave krstu začala do MBA rýpať, že oni servírujú polievku inak, a aby som prerobila celý stôl, od 5 rána som varila, tak som sa len pozrela s naberackou v ruke a hovorím JA TO SERVIRUJEM TAKTO, A KOMU SA NEPACI NEMUSI JEST. Moja mama hneď vedela kolka bije, tak hneď brala svokru skontrolovať malú, lebo sa jej zažaloval že mrnci😀

autor
17. apr 2024

@gabka123123 ďakujem

kikusenka1
18. apr 2024

Ja som chcela dojčiť polroka a už ďalší rok a pol pretahujem😂 pokiaľ papa normálnu stravu aj tak na tom nie je nič zlé. Nemá tam už veľa prospešných látok a potrebuje hlavne pestrú stravu no dojcenim človek nič nepokazí. Tak hlavu hore a dojci kým uznáš za vhodne

mantilka
20. apr 2024

Celé zle čo tu píšeš...ešte dobre, že nedavas na jej rady. Ty si mama, ty rozhodujes. Ostatní si môžu len ohovárať. Kojila som 15 mesiacov, lebo som išla do práce a tak som to aj cítila. Bolo to pokojne, bezproblémové odstavenie. Užívaj si čas s dieťatkom, to čaro je len vaše. ♥️