Dojčenie po pôrode

veselavrba
12. nov 2012

Ahojte som 3den po porode a este stale sa mi nespustilo mlieko,neviem co robit.Este nekojim kedze maleho mama jiske a este tam pobudne asi 3tyzdne.Snazim sa najcastejsie odsavat azde 2hodiny a podarilo sa mi len par tych prvych zivin odsat ale inac nic,aj vela pijem,jem a stale nic.Poradte mi prosim musim dat malemu mliecko aby sa dostal co najskorej domov.Dakujem za kazdu infosku.

elfka.elfka
12. nov 2012

Kludne moze nabehnut zajtra, neboj, je to rozne, hlavu hore 🙂

monika2606
12. nov 2012

@veselavrba mne sa mliečko spustilo až na 4,deň, len ďalej odsávaj, skús homeopatiká, ja som papala aj motýlium, pila som čaje...a odsávaj často ako sa len dá, držím palčeky, verím že sa sputí

veselavrba
autor
12. nov 2012

dakujem baby snad sa spusti co najrychlejsie lebo som z toho nestastna,ze nemozem dat malemu mliecko:(

iviatko
12. nov 2012

neboj, mne ako druhorodicke sa spustilo az 4 den...som stresovala, pila caj pre dojciace matky a az na 4 den to prislo 🙂

leam
12. nov 2012

Mne sa po obidvoch porodoch spustilo v ten den, ako ma prepustili z porodnice. Kym som prisla domov, tak som mala prsia na prasknutie a v porodnici nic. Aj psychika zohrava rolu. 😉 Tak drzim palceky.

vonicka
12. nov 2012

Mne sa spustilo na 4. den, ale odsat som nikdy nevedela vela, pricom mlieka som mala dost. Ak mas babo na JISke, dufam, ze ti to odsavanie pojde lahko, aby malo tvoje dobre mliecko 🙂 Drzim ti palce

alena0305
12. nov 2012

@veselavrba Ja som mala malú v inkubátore na jiske 10 dni - na tretí deň som začala odsávať pravidelne každé tri hodiny - prvý deň po troške asi 50 ml a to bolo 5-6 odstriekaní dokopy- postupne sa to bude zvyšovať. Odsávať musíš pravidelne aj v noci a mlieko sa určite spustí na 4.-5. deň. Mne sa dokonca lepšie spustilo ako pri synovi, ktorého som kojila od začiatku. Po týždni som si ju začala prikladať - niekedy sa jej to podarilao aj na 20ty krát ale keď sa to už podarilo tak sme to nevzdali a teraz má pol roka a pije ako drak.

ockayova
12. nov 2012

@veselavrba ahoj, mne sa tiež pustilo mliečko až na 4 deň a tvojom prípade hrá rolu určite aj stres že niesi s malinkým/kou. Ja som napríklad tiež nikdy nepotrebovala, ale často som si robila tie čaje na podporu kojenia a fakt som mala aj na rozdávanie, najlepší mi prišiel od Apotheke. Tak držím palčeky 😉

majka1981
13. nov 2012

@veselavrba neboj, mlieko sa Ti urcite spusti, treba na to verit 🙂

eveenka
13. nov 2012

@veselavrba ahojcek, mne sa dokonca mliecko pustilo az na 6. den lebo som sa stresovala ze nemam a kazdy z rodiny sa pytal a uz kojis a ja ze nie tak som bola pod tlakom vtedy aj tazsie pristupuje mliecko, takze ziaden stres urcite sa spusti 🙂 drzim palceky