Drhnutie sa pri kojení a pití z fľaše

moonlight777
10. jún 2012

prosim vas poradi mi niekto?

mam 13 dnoveho syna ktoreho kojim, ale i odsavam mlieko do flase a davam mu aj to lebo sa zda ze so nevie sam dobre natahat z prs, zaspava mi na nich a nevie sa dobre napit z nich sam, potom ked ho odtavim po hodine a stvrt kojenia tak place od hladu. Ked mu dam flasu z odsatym mliekom tak zaspi pokojne.
Lenze ked pije z flase tak pri konci tahania sa niekedy rozkasle az sa zacne drhnut, je to hrozne, strasne sa bojim, ze sa raz nebude vediet nadychnut, prosim vas ma niekto s tymto skusenosti, viete poradit?

je to akokeby lapal po dychu ked mu akokeby ide zabehnut, aj sa pri tom rozkasle. Je to normalne?
dik za kazdu radu, uz som z toho zufala :(

zuzikkaa
10. jún 2012

@moonlight777 je to normalne,,mne to moj robi pri kojeni 🙂 mlieko si roztaha az tak ze same strieka a on to nestiha prehltat ...treba flasku vybrat nech si oddychne

xenicka13
10. jún 2012

mas velkeho hladosa, skus pozriet v obchode iny dudlik na flasu mal by mat najmensiu dierku napr. aventy su ocislovane a este su aj specialne take aby babo pilo co najmenej vzdudu 🙂

moonlight777
autor
10. jún 2012

ahojte dievcata,

dik za prispevky, mam tomee tippee flase z najpomalsim cumlikom s jednotkou, uz pomalsi tu asi asi ani neexistuje a stale sa mi drhne... Mam len velky strach aby sa mu zakazdym podarilo nadychnut :(
@zuzikkaa vyberam flasku casto, az sa na to maly jeduje 🙂 a tebe sa tiez maly rozkasle, potom akokeby lapal po dychu a nakoniec ho "dolapi"?

cherry1981
10. jún 2012

@moonlight777 Aj nasej zabehuje stale a uz som vyskusala vsetky mozne cumle

zuzikkaa
10. jún 2012

@moonlight777 ano hlta hlta a potom lapa po dychu,,uz to nieje casto lebo uz sa pomaly naucil ale stava sa...ty pises ze maly ma 2 tyzdne takze on este stale hlada "system" 😀
tym ze mu davas aj prsnik aj flasku,preto sa nevie dobre prisat lebo z flasky to ide lahsie a preto si z prsnika nevie dobre potiahnut...skus byt trpezlivejsia a iba kojit,nech sa nauci sam tahat 😉

klincek
10. jún 2012

@moonlight777 skus vymenit cumlik za taky s mensim prietokom. my sme mali avent, a tam su cumliky ocislovane od 1 do 4 podla veku dietata, priblizne to aj sedelo.
a ak nepomoze ani to, skus ho krmit tak, ze mu hlavu a chrbatik podlozis vankusom, aby bol v takom sikmejsom polosede.

moonlight777
autor
10. jún 2012

dakujem dievcata za prispevky
@zuzikkaa
uz dlho sa snazime najst "system" , rodila som tu v UK cisarskym, hned po narodeni som si ho prikladala casto, aj kazdych 20 min lebo stale plakal, bolo to hrozne, uz v nemocnici po porode stale plakal a nebol schopny si natiahnut dost a chudol, po 5 dnoch schudol okolo 330g a po dalsich dvoch dnoch dalsich 20g a to sme uz panikarili a brali nas naspat do nemocnice a tam sme vlastne zistili ze on si netaha dost, stale na prsiach zaspava a cim viac sme to skusali tym to bolo horsie, nespala som 7 dni vkuse, bol asom ako zombia a malemu to nepomahalo stale ho mat na prsiach, aj tak netahal dobre a chudol tak sme museli vidiet kolko mu davame a zacala som odsavat a v prvy den ked som mu dala okolo 70 ml po kojeni z flase zaspal ako drevo. takze jednoznacne tahal sam malo.
A ja uz nechcem aby schudol ani deko, teraz ho musim vykrmit a zatial sa nam dari, naposledy ked ho vazili tak pribral 70g za den.
Preto som momentalne v takej situacii ktora si vyzaduje dat do neho to mlieko akymkolvek sposobom len nech tam je, radsej ako sa snazit ho iba kojit z prs a sam chudacil to nevie dobre a chudne.
A ked sa snazim odsat tak odsajem tak okolo 70/80ml kazde 3 hodiny co sa mi zda malo, takze on by mal teraz pit okolo 90/100ml kazde 2-3 hodiny a tolko ja asi nemam a nemam ani istotu ze sa mu podari si cucnut samemu dost. takze preto chcem vidiet kolko si da zakazdym.
Ma niekto podobne skusenosti holky?

vopred dik za radu 🙂

moonlight777
autor
10. jún 2012

@klincek dakujem, my mame cumlik 1 tommee tippee s najpomalsim prietokom a stale sa to deje, ale snazim sa mu ho sporadicky vytahovat a robit caste prestavky, az sa na to jeduje 🙂 je to maly hlados 😲

klincek
10. jún 2012

@moonlight777 to sme mali aj my..kricali od hladu cely den, flasu nie a nie pustit z pusy, a este aj grcali, obe, no radost krmit 😒 . esteze uz su vacsie, zlepsilo sa to. neboj, aj u vas bude dobre.

moonlight777
autor
12. jún 2012

@klincek dik za povzbudenie, pevne verim, ze sa to polepsi! 🙂 🙂

zelam pekny den

sidon
12. jún 2012

@moonlight777 my sme pri kojeni zo zaciatku pouzivali tie silikonove klobuciky na bradavky a z toho tieklo mlieko velmi rychlo, akonahle sa spustilo mliecko z prsnika. Mala sa mi drhla, lebo nevedela tak rychlo preglagat, viackrat som ju musela pobuchat po chrbatiku. Bol to kompromis, lebo inak sa mi nevedela prisat a tahat, akokolvek sme skusali. Trvalo to 1,5 mesiaca a skoncili sme v okamihu, ked sa mi takmer zadusila. Lebo prestala dychat, oci vypulene (zabehlo jej prilis toho mlieka a nepomahalo uz ani dat si ju na predlaktie a pobuchat po chrbte). Tak nastastie bola pri mne duchapritomna babka, otocila ju doslova ako zabu dole hlavou, chytila za nohy a tak triasla a "buchala " jemne po chrbatiku, az sa mala prebrala naspat. Odvtedy sme silikonove klobuciky vyhodili, trvalo este asi tyzden, kym sa poriadne prisala priamo na prsnik, ale kedze babo uz bolo vacsie, tak sme to zvladli.

moonlight777
autor
12. jún 2012

@sidon ahoj, dakujem velmi za prispevok, musim sa priznat, tvoja skusenost je to, coho sa najviac bojim a dajako intuitivne citim, ze ak to bude takto pokracovat s tym drhnutim moze sa to stat aj nam. Mne sa nedrhne na prsniku, tam taha normalne, len slabo a zaspava mi tam a kedykolvek ho odtiahnem aj po hodine a pol kojenia zacne plakat od hladu. Ale ked mu dam teraz dvojtyzdnovemu takych 100-120ml materskeho mlieka z flasky tak zaspi v pohode ale to drhnutie pocas pitia z flasky je hrozne, kazde krmenie trpnem a stava sa to uz nevydrzatelnym, najviac by som si zelala aby bol schopny si nasat poriadne zo mna, ale ked to nejde tak to nejde. Je to velmi demotivujuce krmit ho zakazdym so strachom. Super, ze ste to zvladli, dufam, ze coskoro sa to aj nam podari... 🙂 zelam pekny vecer

strapco13
12. jún 2012

@moonlight777 necitala som vsetko
ale dieta na prsniku zaspava ak je slaby tok mliecka ..skus postup http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
plus dolezite je spravne prisatie..vtedy si regukluje dietatko lepsie tok mliecka...a vtedy strieka mliecko na tvrde podnebie a nie priamo do hrdla /ako z flasky/ a tym padom sa dieta tak nedrhne
spravnym prisatim a stlacanim prsnika umoznos dietatku priajt viac mliecka
mimochodom 120ml mlieka..spi preto lepsie, lebo si mu tak zatazila zaludok, ze nic ine uz nevladze..toto je podla mna velka davka /mne tolko vypil polrocny a to bol riadny jedak 😅 /
najlepsie je zefektivnit dojcenie, nosit vela dietatko pri sebe, tak sa mu vyregule aj spanok

moonlight777
autor
12. jún 2012

@strapco13 ahoj, dik za prispevok, ja ho krmim 6/7-8 krat denne a podla mojich informacii ma v 2-3 tyzdnoch vypit od 600-750 ml denne rozdelenych do 7-10 krmeni, to znamena ze ak ho krmim tych 6 krat denne tak to ma 720 ml za cely den, ak castejsie 7-8 krat tak mu davam menej - okolo 100ml. Preto mozno ked ty krmis starsie dieta predpokladam ze tych 120ml mu davas viackrat denne?

prisaty je vzdy dobre, mam to odkontrolovane, aj midwife mi to potvrdili (zijem v UK). problem je v tom, ze on aj zacne dobre tahat ale potom ma ten prsnik skor ako komfort. Neviem, ci mam slabsi tok mlieka, ale teraz vyse 2 tyzdne po porode som schopna odsat s rucnou odsavackou 120ml z oboch prsnikov, neviem, kolko sa normalne odsava pri normalnom toku, mas skusenosti?

dik

sidon
13. jún 2012

@moonlight777 po tom, co sa mi mala zadrhavala s mlieckom, som sa velmi bala. Az som niekedy plakala pri kojeni od strachu a nervov, ci ju to zas chyti, ci zas budeme "vybuchavat" zabehnute mlieko. Ked to vyvrcholilo tym, ze sa naozaj pridusila, to uz bola zo mna kopka nestastia a presli sme teda priamo na prsnik. A od 3 mesiacov aj na flasu. My sme pouzivali potom Avent najmensi cumel, z toho tecie malicko, dietatko musi naozaj tahat, takze aj pre malinke babo by to malo byt, lebo to je velkost 0.

moonlight777
autor
13. jún 2012

@sidon ahoj, dik za radu, poskusame co sa da, len nech sa nedrhne. Zelam pekny vecer 🙂