Dvojmesačné dieťa odmieta prsník

lucinka4387
29. júl 2014

Ahojte,mam doma krasneho 2mesacneho chlapca,no uz 10dni bojujeme s papanim.Doteraz sme nemali ziadny problem,chutilo mu az az...ved uz ma 6200g,a narodil sa s 3560g,takze priberal pekne.Je plne dojceny,no v poslednom case sa nechce prisat.Evidentne je hladny,saje pasticku,ked mu skusim dat prst,tak taha,ale akonahle ho prilozim,tak spusti hrozny plac,bucha do mna a odtlaca sa. ☹ Zistila som,ze mam prilis silny tok mliecka,tak sa snazim priskrtit trochu ten tok,ale maly sa aj tak nervaci a bradavku ani do pusy nevezme.Akoby mu nechutila...uz sa mi stalo,ze ho aj natiahlo,ked som mu ju dala do ust. ☹ Ja som uz vycerpana z toho kolotoca,a maly ma uz zjavne tiez dost.Sa mi zda,ze ma aj menej energie,lebo vcera aj dnes iba chvilku je hore,a pri pokuse o krmenie zaspi ☹ Vcera vecer sme uz mali taku krizu,ze som si odsala a z flasky vyjedol skoro 130ml na jeden sup.Nechcela by som prestat kojit,ale som z toho na nervy.Bojim sa,aby nebol dehydrovany,alebo nechudol.Na poradni mi povedali,ze ked bude zle,nech dam teda flasku (len pre upresnenie som v anglicku).No pre mna to nie je riesenie.Poradite mi,prosim?

panizima
31. júl 2014

@lucinka4387 ahoj, no to ma mrzi, ze vecer plackal, ale deti vseobecne zvyknu byt vecer viac zaplakane, ale moji dvaja /2 a 4r./ uz neplacu, ale viac vystrajaju vecer ako cez den.

Je to tak, ze nam to nevychadza presne tak, ako by sme chceli, je to zivy tvor babetko /nie stroj/, ma svoj rytmus, svoje potreby a kazde je ine. Ale skus este vydrzat, tak ako si chcela - do piatku, hoci sa ti tok mlieka uz zznizil.
Myslim, ze uz aj to je uspechom, ze bol maly cez den spokojny. Drzim Vam palce. 🙂

panizima
31. júl 2014

@eryykah ahoj,ake si mala intervaly medzi kojeniami, ako dlho si kojila? kolko krat z jedneho prsnika za sebou? skusate kojenie poleziacky?

Mne sa stalo,ze som si niekedy len pomyslela, ze mi treba maleho nakojit a uz mi tieklo mlieko.

Teraz ma napadlo, ze ked pijes velmi vela, tak sa tiez tvori vela mlieka/alebo ked nejake bylinky na podporu tvorby mlieka pouzivas/?

lucinka4387
autor
31. júl 2014

@panizima ahoj,takze noc bola hrozna.este ho aj nad ranom bolelo brusko,takze sme viac nespali ako spali,ALE od rana uz 2x sa pekne prisal.sice cucal iba par minut,ale ziadne place.takze bojujeme dalej 😀

egiginka
31. júl 2014

@lucinka4387 www.mamila.sk..... tam to casto pisu mamicky aj na fb je mamila.... bajdi laktacnu pidla bydlisja zavolaj.... ibak navsteva stoji 10 e.... mbe isobne zachranila laktacna kojenie.... akus mu davat v polospanku.... urcite hned kontaktuj niaku laktacnu. ti najviac pomoze.... rajto sa budes len stresovat

egiginka
31. júl 2014

a este ma napadlo, nezacala si mu davat cumel, flasu? moja toto robila ked som jej dala flasu:(

diana_81
31. júl 2014

@lucinka4387 ako sa vam darilo zvysok dna?

lucinka4387
autor
1. aug 2014

@diana_81 takze noc sme prekojili v pohode,rano sme si poplakali a dnes zatial cely den ideme pekne bez placu.musim zaklopat...sice papame max 5min,ale bez placu a to je dolezite.o 11-tej mi zaspinkal na prsniku.bolo to take pekne...super pocit 🙂

panizima
1. aug 2014

@lucinka4387 🙂 prsik je vdacne uspavadlo. este budes mat vela takych super pocitov. ja som kojila mladsieho syna do dvoch rokov. Mam taky pocit, ze sa to uz u vas zlepsuje. Ako je to so striedanim prsnikov?

Tesim sa !

Moj druhy syn este duda dudku/on ho vola dudek/ este doteraz, ma 2r. a 4 mes. a starsi dudal len do 1,5r. potom cumlik zahodil

panizima
1. aug 2014

@lucinka4387 ozaj a co ti poradili na mamile?

panizima
1. aug 2014

@eryykah ako sa mate?

eryykah
1. aug 2014

@panizima ahoj prepac, ze az teraz, prehliadla som predoslu spravu, k tej polohe na chrbte ano skusali sme ale mam velmi male prsia tak mala tlaci tvarickou a mliecko snad strieka este viac, trochu lepsie je to ked jej tu hlavicku drzim, nadlahcujem, ale velmi nepohodlne pre mna.. Kazdopadne mierne poleziacky sa snazim byt vzdy. Ano pijem celkom dost aj tie bylinky musim nasadit lebo mliecko mi klesa ona takto strajkuje.

Skusame teda pokial vychadza kojit na 2x z jedneho prsnika, ako som pisala uz predtym, teraz je cely uvod kojenia o tom,ze si ju vezmem do narucia, pripravim prsnik, dam dudel do pusy (to uz ona reve lebo vie ze sa ideme kojit, s dudlom sa kludni do 1 sec, potom dudluje a skusame sa prisat ked vytiahnem dudel (podla hladu niekedy minimalne ma dudel v puse), prisaje sa a papa, len ked jej moc strieka mliecko sa odpoji, niekedy ked nema naladu sa uz nechce prisat tak cely postup odznova.
Obavam sa vsak ze ritual s cumlom nam ostane, nevidim zlepsenie ze by si vyslovene sama pytala a okamzite sa prisala.

lucinka4387
autor
2. aug 2014

@panizima ahoj,myslim,ze sa zlepsujeme.i ked maly zacal papat v noci castejsie (aj 5-6x),ale nevadi,hlavne,ze mu chuti.vecer sa najedol uplne ukazkovo a spal do 15min 🙂 ,ale rano bol hekot.nevadi,ideme dalej.zistila som,ze najhorsie je ho nutit.on musi chciet,i ked je prestavka medzi papaniami 5hodin,lebo ak mu dam,kedy ja chcem,tak je to uplne zle.velmi si zvykol na kojenie po leziacky za tych par dni.v noci som ho raz nakojila po leziacky,lebo drahy sa tak rozvaloval 😀 ale zvladol to a isiel pekne buvat.stale vsak pokracujem v striedani prsnikon podla Teba,lebo mam este hodne silny tok mliecka.ked som vcera vymenila hned po sebe,tak sa maly dusil.takze este skusim takto kojit do pondelka a zas vyskusam klasicke striedanie prsnikov.

No vy ste krasne vydrzali kojit.Parada!!!to je aj moja predstava.dufam,ze nam to pojde 🙂

diana_81
2. aug 2014

@lucinka4387 tesim sa, ze sa vam to zacalo opat rozbiehat 🙂 nas ma 2 mesiace a tiez 6,5kg 🙂 myslim, ze mam vela mlieka a on epovie nie, pribera ako valibuk. Laktacnu krizu sme zatial nemali, ale vidim, ze ked pride nevdame sa len tak lahko 🙂

panizima
4. aug 2014

@eryykah ahoj, no ako sa mate? ze ked velmi strieka mlieko, tak sa odpoji mala. Skusala si pred kojim trochu mlieka odsat? Tak 5-10 ml., aby nebol tak silny tlak mlieka.

Ved kazdy ma nejaky ritual, vy mate s cumlom, preco sa totho obavas?

Mlieka ma dost, len ho este spravne regulovat, zeby sa malej dobre papalo.Drza sa

panizima
4. aug 2014

@lucinka4387 pomaly si na seba zvyknete a zistite, co vyhovuje jednemu,aj druhemu. Kojenie poleziacky je vyborne hlavne v noci ho oceni mamicka, ked je unavena. Ale aj cez den, aspon si na chvilku oddychnes a vypnes pri tom. Samozrejme, ked uz bude pekne papat a nebude sa zlostit , ze mliecko silno strieka.

Ked maly 2 mesiace, tak som rozmyslala, kedy uz bude mat pol roka, zeby zacal jest a menej sa kojil. Zdalo sa mi to neskutocne daleko a nedosahnutelne. Kojenie bolo unavne, hlvne vstavanie v noci, 5-6 krat sa mi zda vela, kedy ho kojis vecer nasposledy a kolko min. pije?Moj vstaval tak 2-3 razy

zuzuliak1981
22. aug 2014

@lucinka4387 my mame tiez tento problem, laktacna ma upozornila na zle prisavanie à to sme predtym mali krasne prisatie, mala tiez pekne papa, ked je este rozospata a v noci, spime spolu, aj na mamila pisu, ze pri asymetrickom prisati dieta zvláda aj silný tok mlieka, moja je zvyknuta zaspavat na prsniku, tak teraz je to boj ☹ , konecne som ju uspala v satke a stále dudluje 😢