Prečo moja 9 mesačná dcérka odmieta kojenie?

ivmila
7. nov 2011

Ahojte..som mamou troch detí a dojčila som v pohode od začiatku bez problemov, Prvu dcerku rok, syna pol roka, ale kedze som uz potom bola tehotná s tretím prirastkom, tak som dojcit prestala...Najmladsia dcerka ma teraz 9 mesiacov a od zaciatku krasne papala a priberala...posledne tri dni sa s nou cosi deje a neviem co...ked ju prilozim k prsniku zacne jačať a odtláča ma, plače, nechce bradavku ani do ust zobrať!! neviem co to ma byt..neviem ci to vzddať a tym padom o mlieko pridem alebo co mam robit....a flasu mi odmieta, ani caj nechce....mam dojcenie ukoncit alebo si mam mlieko odsavat a davat jej ho lyžickou? neznasam odsavanie, asi to neviem robit, lebo sa mi podari odsat najviac 60ml za 20minut, je to umorne :(

skeptik
7. nov 2011

@ivmila A to ako hladuje? Prestan jej davat prikrmy a uvidis ako bude reagovat. Uplne vynechaj prikrm.

anjelicek26
7. nov 2011

@ivmila - mozu jej ist zubky alebo ju boliet hrdielko a preto odmieta pitie, sleduj plienocky, vodu jej davaj striekackou a skusaj dojcit pocas spanku. Ak to zajtra neprejde, tak k lekarke pozriet hrdielko!

danielahamar
7. nov 2011

ahoj, moje obidve deti prestali piť mlieko úplne okolo 12mesiaca, takže možno ste aj vy taký prípad a dodnes ho nedajú do úst 😉 , starší iba jogurt, aj to nie hocijaký a mladší len v krupicovej kaše, nič viac a tu sme 😉

desmodka
7. nov 2011

nic sa nedeje, niektore deti sa odstavia same, tym ze odmietaju prsnik...

lucyynka
7. nov 2011

@ivmila Ahoj, mne sa toto tiež stalo s dcérkou keď mala 7 mesiacov. Zo dňa na deň začala odmietať moje mlieko. Tak sme prešli na sunar a ja som vtedy dojčenie ukončila. Nemohla som sa pozerať na to ako sa trápi 😖 Zato synček má už viac ako rok a pol toto stále dojčím 😉

strapco13
7. nov 2011

@ivmila bolo by skoda vzdat to...prsnik ponukaj ale nenut, zatial si odsavaj, ale mraz do rikrmov, nedavaj flaskou, ked tak tak cievkou na prste, poharikom, ci lyzickou
pricinou strajku moze byt dudel, flasa, privela prikrmov, stres, ci zmena mliecka..nemas dostat menzes, neberies HAK, tehu 😅 ...je u teba nejaka zmena?
moze byt ze ma bolacku v pusinke..afta, angina..prikrmy papa dobre?
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...