Hnačka u dojčiat? Máte skúsenosti?

bubinko83
15. sep 2008

Mate s tym niekto skusenosti? Moj maly od včera kaka do každej plienky a stale sa krči ako keby ho bolelo bruško.Poradte

zinuska
15. sep 2008

bubi kojis? ak nie,tak robtak 2 dni umele mlieko v ryzovom odvare. my sme prave pred tyzdnom mali taketo hnacky a do 24h sa to zlepsilo. a este davam probiotika Infants dophilus. to je na upravu mikroflory v crievkach. zatial neskusaj nejake lieky atd. ta ryza by mala pomoct. teraz je vela viroz vo vzduchu a tak asi aj tvoj maly to chytil. aj moj maly to dostal zrejme od bratranca,lebo zacal chodit do skolky a tam je viroz ajajaaaaj.. 🙄

annag
15. sep 2008

bubinko, je dojčený alebo na UM?

bubinko83
autor
15. sep 2008

dojčim

prvapomoc
15. sep 2008

bubinko ak vidiš že ma bolesti bruška,tak mu daj probiotiká.Infants dophilus-je vhodný aj pre novorodencov.inak dojčene deti môžu mať stolicu 10x za den alebo aj 1x za 10dní je to uplne normílne ale samozrejme ak sa ti vidí že niečo nieje v poriadku tak skus tie probiotika ak by to nezabralo,zajdi k dokine nech mu urobí kultiváciu z rekta 😉

bubinko83
autor
15. sep 2008

kultivaciu? Može to byt aj tym že som niečo pojedla? lebo ja problemy nemam

prvapomoc
15. sep 2008

niekedy zvyknu mať deti premnoženu e.coli,ta sa nachadza normalne v čreve a niekedy sa premnoží.ale nie z toho žeby si niečo pojedla.

junovka
15. sep 2008

ved dojcene deti kakaju do kazdej plienky, ci nie?Aspon u nas to tak bolo 😕 A to krcenie nemoze byt, ze je to kolika? 😕

annag
15. sep 2008

bubinko, hnačka u dojčených detí je zriedkavá, kľudne môže kakať do každej plienky, ako píšu holky, MM samo osebe obsahuje probiotiká, ktoré črevnú flóru upravujú, takže ich netreba dopĺňať. Kŕče môžu byť normálna kolika,čiže treba využiť všetky kolikové rady, ale nepije bábo hltavo? Ak áno, tak treba zistiť príčinu, lebo vtedy sa naje aj veľa vzduchu, čo spôsobuje plynnatosť. Môže to byť zlou technikou - prisatím, alebo tým, že mu mliečko tečie veľmi prudko, vtedy treba pár ml pred dojčením odsať. Celé to môže byť teda dané len veľmi dobre rozbehnutou laktáciou a veľkou tvorbou mliečka, čo sa môže odzrkadliť aj v počte stolíc.

Naopak, pri deťoch na UM môže ísť v takomto prípade o infekciu tráviaceho traktu, lebo fľaša, cumeľ je potenciálnym zdrojom infekcie.

cartmanko
15. sep 2008

no pockat. ma zacinate zneistovat. normalne kakame 5-6 krat za den, dnes 11.
teda menili sme plienku aj po kazdom "vlhok" prdiku ale aj tak je to viac nez obycajne.
nasa malicka nikdy nemala nejake pevne hovienko. najhustejsie bola taka hm pocakjte k comu to prirovnam....ako ked peciete a do zltok date praskovy cukor a idete to vymiesavat, este to nie je hladke a nie su v tom bubliny ale ani cukor uz nie je biely a je to take ani nie sypke ani nie tekute. ziadna adekvatnejsia konzistencia ma nenapadla. a farba je taka zlto zelena, skor viac zlta. a vacsinou mavame taku riedku stolicu. ako rozoznam riedku stolicu od hnacky? ked sa malicka narodila mali sme zelenu vodu, ale vsetky vysetrenia ok. myslite ze nieco nie je ok? nikdy sme nemali bobky ako zajac. mame kombinaciu MM a UM Nutrilon 1 a dva mesiace.

annag
15. sep 2008

cartmanko, sa nezneisťuj, kaká ukážkovo, UM je u Vás len doplnkom, zrejme tvorí malú časť celkového objemu mliečka a tak jeho konzistenciu ani nijako neovplyvní. Zlá stolica je, ak je vodnatá s prímesou krvi a hlienu, tmavo zelená a veľmi zle zapácha. Taká tekutá má byť, tak daj pozor, aby si okrem grclinky nezinkasoval aj priadnu kakovú šupu 😀

cartmanko
15. sep 2008

vsetko ma tatko za sebou 😉 , aj plnu ruku po ceste do vane. este ze mam velke ruky a zmestilo sa. malicka sa pri to smialaaa, 😀 😀 tak ze som sa aj ja zacal smiat aj manzelka a keby vedel psik ten sa smeje tiez. 😀 😀

pinco
19. sep 2008

ahojte, moja Tamarka má tiež veľmi riedke stolice. Niekedy sú do zelena a normálne jej víde zo zadočku až pena... Neviem, či je to len tým, že strašne hlce pri kojení, alebo tým, že ja mám veľa mlieka, tak má moc predného (a potom zelenú stolicu). Mala som aj zapálený prsník a dojčila som ju z neho, tak dúfam že to nie je z toho, lebo tie penivé stolice začali potom... Inak večer to s ňou býva hrozné, ako strašne plače... Ani rektálna rúrka jej neuľaví, ani masáže bruška. Proste nič. Máte s tým niekto skúsenosť?

agnes28
19. sep 2008

pinco: asi to má z koliky, my sme takú penivú stolicu pri kolike tiež mali. skús nejaké kvapky, keď nezaberá rúrka ani masáže...

annag
19. sep 2008

pinco, penivá stolica je dôsledkom nahromaždenia plynov v brušku a tie sa do telíčka dostanú práve hlatavým papaním. Tá pena potom bráni bábetku, aby sa všetky plyny dostali z bruška von a má koliku. Takže by bolo treba odstrániť najväčšiu príčinu - hltavé pitie.

Keďže máš veľa mliečka, ono jej rýchlo a prudko tečie, nestíha ho prehĺtať a preto papapá hltavo. Na to je najlepšie pred papaním časť mliečka odsať, aby tieklo pomalšie. Zápal prsníka s tým nemá toľko spoločné, zápal vznikol preto, lebo mliečka sa tvorilo veľa, ale z prsníka ho odchádzalo málo. Neviem, odsávaš si mliečko ešte?

annag
19. sep 2008

pinco, ešte dodávam - môžeš dať sam simplex, ten je práve na toto určený, ale určite by bolo vhodné odstrániť to hltavé pitie

stelam
21. júl 2012

@annag čítala som tvoje príspevky, a vidím, že dosť o tom vieš, môj malý máva tiež takú penivú stolicu, ale nie stále, tiež ho čisto dojčím, a zdá sa mi akoby mal problém s kakaním, väčšinou ked je nervozny, tak ho rozbalím dvihnem mu nôžky a až vtedy kaká, sám od seba do plienky nakaká málo kedy. Nezdá sa mi, žeby pil nejako hltavo.........môže mať koliku?? ale čítala som, že deti čo majú koliku sú nervozne a po večeroch plačú, a môj už o ôsmej spinká.........jediný jeho plač je v tedy, ked chce kakať......a ja mu musím pomôcť zdvihnuťím nôch, niečo s ním nie je vporiadku? ☹

strapco13
21. júl 2012

@stelam annag tu uz neposobi..kuk na datum ..ak chces konretne ju tak skus jej stranku http://dojcenie.wordpress.com/
pises malo o dojceni, takze sa neda urcit, preco mate taketo stavy
skus dojcit casto, na poziadanie, materske mliecko podporuje crevne pohyby, mal by sa lahsie vykakat
ak chces, napis mne ako casto dojcis, ako striedas prsniky, ci pozivas flasku, dudel, ine tekutiny, beries nieco na podporiu dojcenia?
prisete take bezne dojcenie a rezim mi opis

stelam
22. júl 2012

dojčím ked si malý pýta, niekedy aj každú hodinu, inokedy po troch hodinách..............ak je poriadne hladný tak vystriedam oba prsníky pri jednom dojčení, ale ak iba trocha pije- myslím že je smedný, tak jeden prsník a neskôr mu dám z druhého........flašu nepoužívame vôbec, je čisto dojčený, na podporu dojčenia neberiem nič

strapco13
22. júl 2012

@stelam moze byt, ze niekedy si potiahne viac toho predneho mliecka, obsahuje viac laktozy, ak nevytiahne aj to zadne, tak moe byt potom trosku zaplyneny
cize zaklad je aby vypil prsnik do dna ..cize neponukat druhy prsnik skor ako vypije prvy
skus dojcit takto http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

stelam
23. júl 2012

@strapco13 dakujem za pomoc 😉

anika159
19. aug 2012

Ahojte chcem otazkumaly (10 tyzdnov) zacal mat hnackua neviem si pomoct... Zacalo to v pondelok kakal asi 8 x denne a cely den preplakal.... Potom sme sli radsej lekarke dala nam smectu, zobrala vytery moc vzorku stolice... Mectu som dala trochu sa to zlepsilo a dnes som vnechla a zse kakal 6 x vodovu stolici... Sme na umelom mlieku predtym kakal 2x denne ... Inak plakal iba tie dva dni viac, nirmalne cika, usmieva sa rehoce..d Nes plakal asi hodinku Pol lebo ho brusko bolelo ale inak sa rehotal...:(

duratlicka
3. sep 2012

My sme boli s hnackou v nemocnici vyse tyzdna, ked mala mala cca 4 mesiace a aj tak nam nic okrem dojcenia a probiotik neodporucili. Zrejme nejaky virus, zbytocne som dala 35eur za to, ze som mohla byt s nou a nic z toho. Ale tak lepsie vediet, ze je v poriadku, ako si nieco vycitat.

tinushka13
16. dec 2012

Kočky prosím vás o radu.. Zara má 4 týždne. Je plne kojená. Ale už 4 dni má riedku vodnatú žltú stolicu. Kaká tak 3x denne. No väčšinou až keď ju idem prebaliť a rozbalím ju tak vtedy sa jej uľaví a vyprázdni sa aj dva krát.. ale teda poriadne. Prdká si pomerne často ale resp. tak ako obycajne. Ale keď prdká tak pri tom aj trochu stolice ujde. No ale ako príde večer.. tak začne mať kŕče ..sťahuje nožičky k sebe a nejde to.. neviem či kakať , neviem či prdkať. Proste sa snaží tlačiť a nič.Je plne kojená, dokonca plače aj pri kojení ako ju to bolí. Dávam jej druhý deň fenyklový čajík, aj masáž pupíkom robíme a aj espumisan berieme.. neviem čo a ako. Máte niektorá skúsenosť? počula som že by som jej mohla dať ryžovú vodu.. 😕 a smectu.. 😕

kikiklop
28. sep 2015

Ahojte tak som sa pridavam aj ja,maly ma 2 tyzdne aa sme na u.mlieku beba1 lebo to sme uz maly aj v nenocnici pri narodeni,a maly ma sice stolicu zltu aj trocha redsiu,ale davam mu espumisan keby nahodov,a stale mi dobre papka,v intervaloch cca 3 hod, a ani horucky nema,mam sa obavat?poradre ako spoznam ze je to hnacka?

maslenka47
28. sep 2015

@kikiklop u 2tyzdnoveho dietata nie je nic zvlastne, ked ma stolicu aj po kazdom krmeni.

kikiklop
29. sep 2015

@maslenka47 dakujem uz som si aj doktorke volala prejstotu , ale dakujem

misulienka5
19. jún 2016

Ahojte, nedalo mi musela som sa prihlasit.Moja mala ma polroka a uz 5 den hnackovala po kazdom krmeni( je iba dojcena)...pisete ze to moze byt aj zo zubov.nuz nedalo mi a pozrela som a skutocne jej uz oba ocne presvitaju;) pri spodnych dvoch zubkoch to bolo naopak- asi 2 tyzdne mala zapchu..takze netreba stresovat maminy;)

luliia
26. nov 2016

Ahojte, mlada ma necele 3 tyzdne, mava koliku (preplace noci, inak spokojna, tlaci z celej sily a nic nejde, niekedy si poprdkava, niekedy nie, plac rychlo zacne rychlo skonci) kaka tak do 2-4 plienok, cisto dojcena, pije hltavo, hlavne ked pije po dlhsej dobe 3-4hod.
No a teraz sa jej tiez tazko kaka abo prdi, neviem, ale ked uz kaka tak je to akesi redsie- ako rozmixovana hokajdova polievka, je to hnacka? Ako rozoznam hnacku a co s tym?
Dakujem za rady..

kikiklop
26. nov 2016

Ajoj moj syn stym presiel boli sme v nemocnici, ale zbytocne ,jedine co mu robili je ,rektalnov hadickov prdy, kup si ju v lekarni najnensiu, stoji par centovasi 0.30to robievaj kszdy den a mala ti plakat nebude inak kup si aj kvapky na kokiku biogaja ,a musis stym prejst drzim palce

luliia
27. nov 2016

Dakujem kikiklop🙂tak obrnit sa trpezlivostou..

A kakanda ako kremova hokajdo polievka je hnacka, ci nie?