Hryzenie pri dojčení

denuska999
30. okt 2021

Ahojte. Moj syn ma 11 mesiacov, zatial kojeny najma rano, vecer, a dvakrat v noci, inak pekne papa prikrmy, z mliecnych vyrobkov papa jogurt, maslo, syr. Ma dva spodne zubky. Pred tyzdnom ma zacal pri kojeni kusat, nie tak ze zakusne a drzi, ale tak ze pije a zrazu kusne, potom dalej pije a kusne... V poslednych dnoch kuse velmi silno, jednu bradavku mam uz uplne rozkusanu do krvy, velmi ma to boli. Laktacna poradkyna poradila vyradit flasu na pitie vody s naustkom, co som spravila, a radila nasadit bylinky na zvysenie tvorby mlieka, vraj moze ist mlieko pomalsie a preto kuse. Zacala som brat aj bylinky, ale maleho si nemozem prikladat casto, lebo ma to kusanie velmi boli, snazim sa ho ked je rozospaty prilozit vtedy sa zvykne napit viac a Uz pri dojceni viac nepije nez pije, a je to narocne pre mna aj prenho, pre mna kvoli bolesti a stresom ci vypil dostatok mlieka, prenho preto lebo mozno prijma menej mlieka nez ma. Prsia mam sice plne, skusim si to este poodsavat a dat mu z flase, ale neviem ci to pojde. Ked nie, rozmyslala som nad odstavenim. Som z toho ale velmi smutna. Uz davnejsie som rozmyslala, ze do kedy planujem kojit.. Ale teraz by som velmi chcela este aspon par mesiacov kojit... Kazdopadne, neviem, co dat po odstaveni. Bud umele mlieko (rozmyslala som nad Sunarom), alebo klasicke kravske (vraj to nie je velka vyhra, tazke na zaludok.. ja sama neviem ci nemam alergiu, nie je to potvrdene, idem na testy) alebo viac mliecnych vyrobkov (papa uz jogurt, syr, maslo, ale pride mi to malo, a nechcem donho tlacit za den len same jogurty), myslim si ze je este malicky a tym padom by som mu mala dat este mlieko. Co myslite vy? Prosim poradte. Mali ste niektore podobny problem?

jamabe
30. okt 2021

A co urobis, keď ta pohryzie? Moja to skúsila presne 2x.. A bola mladsia, akurat jej vysli spodne zubky, pocas kojenia zahryzla. Okamzite som jej vybrala z ust prsnik a povedala dorazne nie. (Dobre, bola malá na porozumenie.) Zacala revat, ukludnila som ju, ponukla prsnik, este raz to skúsila, zopakovala som to a viac to neskusila.

denda007
30. okt 2021

Musíte si odsledovať, keď ide uhryznúť tak posunie sánku dopredu a vtedy som mu trošku zatlačila palcom do líčka, tak aby to nebolelo a prestal 🙂

ankare
30. okt 2021

Ano,treba vyradiť fľašu,cumel a naustky. Je super,že chces ďalej dojčiť, si úžasná maminka. Neboj, keďže Ti bábo pekne papa prikrmy a dobre spinká, mliecka má dosť, tvorí sa mu na poziadanie.
On si tiež zvyká na to,že má nové zúbky a isto sa tlačia aj ďalšie, tak ho ďasná ominaju.
Držím palce!

janka_266
30. okt 2021

@denuska999 ako je vyššie písané, tiež má párkrát uhryzol, šokovalo má to, tak som aj nedopatrením vykríkla, párkrát som mu povedala no no, inak už mlieko nebude, odvtedy nehryzie, len keď má nové zuby, tak 1-2x, aj to pozrie previnilo na mna, že nechcel 😃

panda21
30. okt 2021

Aj môj mal okolo tých 10-11 mesiacov obdobie hryzenia. Zvykal si na nový predmet v ústach "zuby" ako sa prisať s nimi atď. Našťastie ho to prešlo, tvorbu zvýšis aj častejším prikladanim. Ale teda, u nas neexistiju cumle, fľašky, slamky.. Má rok a pol a normálne od pol roka pije s pohára 🤷‍♀️

ja_mama
30. okt 2021

Mna tiez mala hryzla vzdy ked jej vychadzal novy zubok, takze mozno ho tlacia aj tie dalsie a proste sa pozabudne a zahryzne...uz by mohol porozumiet, ze ta to boli ale ak to bude naozaj neunosne tak ani to odstavenie by uz nebola taka katastrofa - luto ti to bude vzdy, aj v 2 rokoch kebyze si odstavila 🙂 ja som namiesto materskeho mliecka davala viac mliecnych vyrobkov - jogurt, tvaroh, syr a aj kravske mliecko ale to skor ako doplnok pitneho rezimu, nie nahradu za mm.. a tiez papame kvoli vapniku mak - ci uz makovnik, alebo napr domace tvarohove gulky s makom, je to sice vsetko na sladko, ale cukru dam vzdy len trosku.

simsalabim
30. okt 2021

@denuska999 suhlasim s
@jamabe . Reagovala som rovnako, vyhresila, kojenie skoncila, samozrejme, vrestala ....a vratiila sa ku krmeniu o15min. Na dalsi raz kusla opat, zareagovala som rovnako. Viac to neurobila. Som za to, ze jednou z mojich uloh je dieta aj vychovavat....