Hryzie pri kojení - čo s tým?

jaja23
6. jan 2019

Chcem sa opýtať, čo mám robiť, keď ma malý začal pri kojeni hrýzť. Idu mu zúbky, myslím, že preto. Od začiatku aj príkrmujeme, tak zvykne teraz obhryza aj fľaštičku, ale predtým to na bradavke nerobil. Mam prestať kojiť? Horko ťažko doteraz spapal aspoň niečo pri kojeni a teraz fakt len málo. V noci ho to nenápadne, ale cez deň to fakt boli.

patrica8
6. jan 2019

Treba mu malicek strcit do pusy ked to urobi, povedat au nesmies, prip este aj stlacit si prsnik pri pusinke.
Vsetko co ti je neprijemne/boli, treba dieta ucit ze to nesmie a nebude to robit.

jaja23
autor
6. jan 2019

Ešte som chcela napísať, že ide mat 6 mesiacov

jaja23
autor
6. jan 2019

@patrica8 no ja zauknem a on to zoberie ako hru, jemu sa to paci. Čiže hryzie ďalej a viac.

ivankamirka
6. jan 2019

@jaja23 môj dopil, pozrel na mňa usmial sa a kusil, mal 7 mesiacov, skúsila som klobúčik ale to už nebolo ono, tak sme to vzdali. Nedalo sa ☹️

patrica8
6. jan 2019

@jaja23 ano presne viem o com hovoris, aj s tou hrou 🙂 treba urobit aj ostatne kroky, co som ti napisala a prestat na chvilku nech vie ze ked to bude robit nebude mliecko. Hlavne sa nesmej a neusmievaj ked k tomu pride, nech sa nauci rozoznat ze to je zle, ze ta to boli. Lebo viem, ze to je velmi zlate ked sa tak zasmeje este na prsniku 🤗
Obaja synovia mi to jeden cas robili, ale naucili sa. Chvilu to samozrejme trva ako so vsetkym. Vela trpezlivosti prajem 😉 je to len dalsie obdobie, ale treba mu ukazat ze toto nemoze

simsalabim
6. jan 2019

@jaja23 ja som povedala au a nesmies prisnym hlasom. Ak nepomohlo, prsnik som vybrala von a dceru som polozila do lehatka ci na deku. A skusila opat tak o 10-15min. Rychlo pochopila.

evittam
6. jan 2019

@jaja23 No tak vytiahnuť prsnik a nedat. Ho sranda prejde.

erickatt
6. jan 2019

@jaja23 zakusol a ešte potiahol. Prisam vacku ešte ze vtedy neboli hniezda 🤣🤣🤣. Normálne s prísnym AU a NIE!!!. A zobrať cicik.!! Hlavne mat prísny pohľad!! Decka a ano aj pol ročné to pochopia.

jaja23
autor
6. jan 2019

No tak to skúsim s tým raznym nie, dúfam, že to prejde, lebo sme sa na trápili aspoň aby sme sa ako tak kojili. Hádam pochopí. Lebo obcas to boli fakt a presne, ešte aj potiahne a vykruca.

mari_en
6. jan 2019

Ja sice nie som ziadna laktacna, ale my sme v strajkovej pohotovosti uz tri mesiace, cize mam vyskusane asi takmer vsetky anomalie dojcenia. ked kuse, povytiahne a vykruca, natahuje a hra sa znamena to vacsinou ze nie je spokojny s tokom mlieka, kedze musis aj prikrmovat flasou kde mu to mliecko ide perfektne s prsnikom to uz nie je take jednoduche a tam je kamen urazu a to ho zlosti, preto kusne a plus tie zuby. Tak ako povedali dalsie baby ze treba upozornit a zobrat cici. No na druhej strane nekricat a nevylakat babo lebo to zas moze vyustit do toho ze sa odmietne prisat kompletne. Urcite to nie je dovod na odstavenie, to sa stava, nie vzdy mame idealny tok. Vravis ze si mala problemy s dojcenim tak si to zrejme aj s laktacnou rozoberala takze ty najlepsie vies ake su tvoje moznosti. Drzim prsty nech sa dojcite dalej bez kusancov

sono2
8. jan 2019

@jaja23 no toto je to že on nevidí v tom rozdiel že fľašku môže a prsník nie. Odporúčam fľašku zrušiť. Koľko má maly? Cievkou po prse, nenechať hrýzť iné ako je na to určené.

sono2
8. jan 2019

A áno zobrať prsník ukázať nie

ivd
8. jan 2019

@jaja23 nie vzdy sa da vytiahnut prsnik von z pusinky. Viem o tom svoje. Malicek a ani ine rady, ktore tu boli spomenute, mne nepomohli. Jedine co zabralo, bolo, ked som dcerku pritlacila na prsnik silnejsie, ked ma hryzla. Vtedy sa jej nostek zaboril do prsnika tak, ze sa nemohla nadychnut, takze prirodzene ma potom pustila.

basska_b
8. jan 2019

@jaja23 Moja hryzie vtedy, keď vlastne nechce piť a len sa hrá. Vtedy "zbalím nadobičko" a nič nedám, až keď vyhladne.žiadne prestaň, to boli nepomáha,to sa mi smeje do tváre

kristina206
8. jan 2019

@jaja23 treba skúsiť všetko a niečo isto zaberie. U mňa zabralo rázne nie. Ale každé dieťa je iné. Inak ja som prestala kojiť pred asi dvomi týždňami po roku a 5 mesiacoch lebo tie zúbky sú riadne ostré a každé kojenie skončilo krvavou bradavkou. Ani nie že by hrýzol, len sa tým saním obtierali zúbky o mňa.

kopeccc
8. jan 2019

@jaja23 podľa môjho názoru treba skusit zvýšiť tvorbu mlieka a ako píše @mari_en moze byt nespokojný s tokom mlieka

darmis
8. jan 2019

@jaja23 no treba vyskusat fakt asi všetko, aj ked si myslim ze au ani nie nezaberie☺️, ale urcite je este malicky na to, aby si ho odstavila, drzim silno palce az ho to rychlo prejde, na mne to mala skusala len par krat ked bola taka malicka, ale to mozno aj nechtiac lebo s tym hned prestala😀, ale teraz začala uz naozaj dost a to ma 17mes.tak som to ukoncila, tak bojujte👍

domculik
8. jan 2019

@basska_b :D zbalim nadobicko, to je super ! :D

brisilda
8. jan 2019

moj tiez hryzol no bolo to nevedomky .... nevedel co ma v pusinke kedze to prenho bolo nieco nove no naucil sa .... par krat som od bolesti skrikla automaticky a on sa zlakol :( teraz ma 14 mes. 15-16 zubkov a nehryzie , ani ho to uz nenapadne 🙂

kiara3
8. jan 2019

@jaja23 no toto veľmi dobre poznám....malý ma tiež pri kojeni hryzol a asi presne v tomto období...žiaľ nič s toho čo tu baby písali napomahalo..u nás bolo odučanie bolestivejšie...ja som musela na líčko poštipkat...trošku poplakal ale nakoniec pomohlo...odstavila som nedavno keď mal malý 20mes.A tiež som so začiatku prikrmovala kým som mlieko nerozbehla...

etnatn
8. jan 2019

@ivankamirka kvoli tomuto prestat kojit??? Cele zle

natalynka33
9. jan 2019

@jaja23 mne to spravila párkrát ... posledné razy sa vyslovene hrala, nepomohlo že som sa odtiahla ... stlačila som jej ústa asi zo tri krát , trochu plakala samozrejme ale odvtedy to nespravila ani raz a dokonca ani ked šli ďalšie zuby.. netreba to vzdávať

uzanka16
9. jan 2019

Pridaj sa do skupinky na MK laktačná poradňa a tma ti napíšu lepšie laktačná poradkyna

celinej
9. jan 2019

@jaja23 u nás nič nepomáhalo dcéra nemala zuby ale “pohrýzla” ma do krvi hruuuuza a presne ona mala z toho zábavku - prekonali sme to a potom zo dňa na deň prestala a kojila sa tri roky 😍ale aj teraz keď si Ba to spomeniem je mi do placu a nepomáhalo vôbec nic

d_ika
9. jan 2019

Mne sa osvedčilo nereagovať, pretože keď som zkrikla alebo inak prejavila, že sa niečo stalo,mala to vzala ako hru. Tak len ticho prehltnut a tvarit sa, že nic😀 Mala prestala časom kusat úplne.
Držím palce