Je nádej, že sa mi bábätko ešte niekedy prisaje?

ivka004
22. apr 2024

Ahojte. Podarilo sa niekomu prisať bábätko neskôr? V 4, 5, 6 tyzdnoch? Alebo neskor? Ak ano ako sa vam to podarilo? Alebo sa vam to nepodarilo uz nikdy?

Moj pribeh: Porod cisarskym rezom, ziaden bonding, ziadne prvé prisatie do hodiny. Po 24 hodinach som skusala prilozit, nevedel sa mi prisat na prso. Nedostával ani len moje kolostrum. V porodnici ho uz dokrmovali flaskou z ktorej to tieklo samo 🙄 hodili mi klobuciky pretoze mam ploche bradavky, maly sa nevedel prisat ani na ne. Asi preto lebo sa mu zapacil rychly tok z flase co mu davali. Prikrmovala som cievkou cez prsnik ale bolo to o nervy. Doma sa mi uz spustilo mlieko ale stale sa nevedel prisat. Vlastne on sa prisat prisaje, dvakrat cucne a to je vsetko, odtahuje sa, certi sa, nepaci s amu to vobec.
Zacala som si odsavat a davat z flase. Kazdy den ho skusam raz dvakrat prilozit. Raz uz sa mi to podarilo tak ze asi 2 minuty ostal prisaty a tahal. Ale potom uz zas nie.
O chvilu bude mat dva tyzdne, narodil sa 4 kilovy takze slaby by nemal byt 🤷🏼‍♀️ pije z flase Avent 0+m aby to nemal lahke.
Uzdicky sme uz strihnut dali, nepomohlo to.
U laktacnej sme boli, polohy mam okej ale neprisal sa ani tak.
Cievku nechcem uz ani vidiet, mam z nej traumu este z porodnice. A cez poharik dokrmovat nemam velmi trpezlivost. To uz radsej budem odsavat a davat mu z flase.
Citala som uz nejake pribehy ze sa prisalo babo aj po 2 mesiacoch. Chcem vediet ci mam este nadej 😅 a ak ano tak co pre to mozem urobit.

katkaseiner
22. apr 2024

zmen laktacnu... fakt skus druhu... ak to nepojde, cert to ber...
Ja som sa s dcerou strasne trapila (tiez som mala 2 cisarske) ale ona flasu ani za svet... do 2 rokov som nakoniec kojila....
Pri synovi nie a nie sa prisat...ale neriesila som laktacnu, dufala som ze aspon teda bude lepsie spavat v noci ked bude na UM... ani to nebolo 😎

maryetta
22. apr 2024

Skusaj prikladat aj castejsie. Pri kazdom krmeni. Resp po. Ked uz bude sytejsi a nebude hladny/nervozny….
Skusaj pripadne aj v polospanku.
Ale podla mna sa este prisat moze 😉 hlavne to chce trpezlivost a cas.
Tiez to prisatie-nepotrebujes klobuciky. Bradavky nie su “potrebne”. Musi sa prisat na dvorec.

gumkac19
22. apr 2024

@ivka004 skús vyzliecť bábätko iba v plienke prikladat, veľa telo na telo u nás to pomohlo...

anketkarka
22. apr 2024

Určite to nevzdávaj. Obe deti som mala bez tých prkotín po pôrode čo si vymenovala. Museli ich prikrmovať, lebo mali polovičnú váhu ako Tvoje. Musela som ich nasilu budiť na kojenie a nútiť piť buď s fľaše, alebo prsník. Pri druhom sme museli zacinať na klobúčikoch, lebo to proste nešlo inak. Dojčila som do dvoch rokov. Dôlezite je chcieť a veriť si. Ak to sama nedokážeš, tak to skús s druhou laktačnou. Ponúkala by som len prsník. Nič iné. Technika, odhodlanie a viera v seba je základ. Nevaj to. Veľa trpezlivosti želám.

blaazi
22. apr 2024

@ivka004 chapem Ta. Mne sa prisala po hodinach re_ bondingu. Doma sme lezaki hole v posteli cele hodiny, bolo to na nervy, ale zrazu akoby ju zaplo, ten instinkt. Cievku som nenavidela, ale potom som si zvykla, dala som ju do flase so sirsim cumlom. Ked sa mi to prestalo vylievat, tak som s tym bola ok. Ma uz 17 m a prso miluje a pritom najprv na zaciatku plakala, len co sa ho dotkla. Vela sily a nadeje Ti prajem

zd582uo
22. apr 2024

@ivka004 Ty zažívaš skoro to isté, čo mám za sebou ja. V skratke, tiež sa nepodaril bonding, tiež problém s bradavkami, ja som mala obe vpáčené, tiež sa malý nevedel ani za nič prisať a od pôrodnice sme fungovali s fľašami. Mne sa ale neprisaval vôbec alebo spustil po jednom zatiahnutí strašný plač. Odsávala som často, aby som si udržala mlieko a často prikladala. Chcelo to pevné nervy, prvé dojčenie som zažila s takmer 5 týždňovým bábom a rovno som volala laktačnú, aby ma naučila dojčiť, lebo to bol horor, bradavky som mala celé krvavé. Po prvom dojčení som odložila fľašku už navždy, aj keď to bolo ťažké (viď zo začiatku to cievkovanie, na to zle spomínam aj na). To bolo kľúčové, ako náhle sa dojčenie prvý raz podarí, už nikdy sa nevrátiť k fľaši. Dojčila som do synovych dvoch rokov. Čo teda najviac pomohlo mne - odsávačka, tá mi aj "vytvarovala" bradavky do novej podoby, už nie sú vpáčené; laktačná, tá ale musí byť špičková; a trpezlivosť 🙂

majlo1234
22. apr 2024

Tiez som mala podobny start ako ty. Plus ziadne mlieko od stresu prvy tyzden. Skusila som cievku, lyzicku, poplakala som si. Nakoniec, ked som mu konecne dala sunar z flase a zmierila sa s tym, sa mi spustilo mlieko. Ale syn sa prisal a odvtedy bol iba na cicke.
Ja by som toto trapenie dlhodobo neuvladla,’pokial by sa babatko nechcelo kojit, cize za mna je rada pustit to a mechat tak.
Ale pokial este vladzes, tsk zmen laktacnu, skontroluj uzdicky, zmena polohy…

bubuzu
23. apr 2024

Môj sa nevedel prisať kvôli uzdičke pod jazykom.mesiac sme sa trápili, vedel sa napiť len cez klobučiky, bez nich sa len jedoval.Tyžden po tom, ako mu uzdičku strihli sa prisal.Asi by sa aj skôr, ale mne sa to už nechcelo siliť a upinat sa na to, že to už musí ísť.

zuzi0911
23. apr 2024

Treba ho stále prikladať..stále..on sa chytí..jemu sa len nechce ..prsník je iny ako fľaša...ešte je mslicly urcite to rozbehnete

zuzi0911
23. apr 2024

A teda keď bude hladný dat oba prsník..ak sa po 2 min odpojí...pockat a o par minút znova prsník atď....keď bude hladný on zacne pit riadne