9-mesačný syn odmieta jesť

dominikascasna
24. sep 2019

Dobry den, chcela by som sa informovat co mam robit s malym. od 3.mesiacov je na UM dokym som dojcila ziaden problem nebol odkedy sme na UM tak stale peoblem vyskusali sme vsetky lebo ziadne nechcel v 4.mesiasoch sme ostali pri Sunare. Momentalne ma 9.mesiacov mlieko vypije asi tak 1.krat za den 160ml a budi sa v noci 2x a vypije UM 160ml. co ma ale trapi je ze napriklad posledne mlieko vypil nadranom o 5.00 a doobeda nema ziadny zaujem o prikrmy- skusila som uz vsetko je to boj dostat do neho co i len lyzicku. A mlieko vypil o 13.00 a to 70ml a potom az o 21.00 150ml mlieka medzi tym nic nechce ani jogurty, ani krupicnu kasu. Skusila som aj prevarene kravsek mlieko nemal zaujem.
Viete mi poradit ako si s nim rady?
Doktor tvrdi nakolko pribera je Ok. no mne sa to nezda toto pocuvam uz od jeho 3-4.mesiacov ze sme Ok.
Za kazdu radu vopred dakujem

diewcatqoo
24. sep 2019

To jedenie je stale take alebo len v poslednom case? Ak len teraz, tak nejdu mu nahodou zuby?
Medzi tymi 13-21 skusas davat aj ine veci, ci len tie jogurty a krupicnu kasu? Skusala si ovocie alebo nejaku zeleninu, maso, pripadne nejaky rohlik do ruky?
Myslim, ze v 9 mesiacoch je este skoro na prevarene kravske mlieko, aj na krupicnu kasu z kravskeho a aj na jogurt. Mozno mu to kravske nechuti, pripadne mu robi problem a preto to odmieta. Moj syn ma abkm a dlho mi aj sam od seba odmietal kravske mlieko.
Btw, ak ta trapi to, ze nechce nic jest, tak neboj, ziadne dieta este od hladu dobrovolne neumrelo. A to ti hovorim ako matka brutalneho nejedlika, ktory mal dni, ked prezival len na vode a ktoreho este teraz v jeho 3 rokoch predbehnu v jedeni niektore pol rocne deti.

dominikascasna
autor
24. sep 2019

@diewcatqoo kravske mlieko sme vyskusali dneska prvy krat. skusila som aj masko, aj zeleninku.. vselico :(

diewcatqoo
25. sep 2019

@dominikascasna a aky ma denny jedalicek obvykle?

julka828
25. sep 2019

@dominikascasna kedze ma 9 mesiacov tak urcite jedava aj nieco ine ako mlieko nie ? Tak by som sa nad tym netrapila niektore uz taketo vacsie babetka nepotrebuju az tolko mlieka ako predtym. Tka mu davaj to co mu chuti co papa a hlavne ako si sama napisala priberat pribera... ake mu davas prikrmy? Maso zeleninu ovocie chlieb rozok sladke pecivo ? Davas mu nieco z toho kedze tams pominas len ze jogurty a kase nechce ale to sa zas bavime len o mliecnych veciach mozno mu proste tolko mlieka staci 🙂

dominikascasna
autor
26. sep 2019

@julka828 davam mu aj zeleninu aj ovocie aj chlebik aj rozok..
Nema o to vobec zaujem
Urobim mu zeleninku zeleninovu polievku zemiak aj ten sladky zemiak, melon, jablko hrusku, marhule, broskyne no vsetko co ako 9-mesacne babo moze a nechce nic len odvracia hlavu stiatne pery a nepretlacite mu teda lyzickou ze vobec nic. Pribera? Za 2 mesiace pribral 590gramov..
Co lubi.. nelubi on nic :( konrektne ..

dominikascasna
autor
26. sep 2019

@diewcatqoo rano ked sa zobudi mava jogurt- vanilkovy,cokoladovy, keksikovy alebo jablko, hrusku, broskynu proste presnidavku potom mu davam zuzlat chlebik alebo rohlik alebo piskotu ci chrumku potom ide spat ked sa zobudi ma polievku zeleninku s maskom opt mu neskor dam chlebik a tak potom ide spat cez to si vypytal mliecko a spl dalej ked sa zobudil na veceru mal kasu alebo mlieko alebo mlieko s kasou ako kedy takto neako plus minus sme sa snazili fungovat- ale nic z toho jest nechce. Fungujeme tak ze onpol3 vypije mlieko doobeda nema zaujem o nic z toho co som pisala potom ide spat okolo 13.00 vypije mlieko aj to nie vsetko potom opat o nic nema zaujem a ide spat a potlmo 21.00 vypije mlieko a opat ide spt v noci sa budil kedysi kazde 2 hodiny a pil mlieko alebo ked mlieko odmietol tak caj tak sme aspon ze v noci vypije 3-4 mlieka ze super ale uz aj to skoncilo vypije tak 1-2 mlieka ked sa v noci zobudi. Ale kludni spanok nema stale sa budi a pyta len a alen caj. Date mu mlieko a vypluje vam ho

julka828
27. sep 2019

@dominikascasna aha tak ti je uz vacsi problem. Ja len ze ste pisali vyssie ze pribera tak som myslela ze normalne. Tak potom neviem kde je problem ze mu nic nechuti a nic nehce ake sesternicin maly bol presne taky isty bol schopny za cely den zjest len pol rozka. Stale sa snazila donho nieco napchat tao tu sa podarila lyzicka tu dva a nejak to prezili. Ziadna slava ale ked bol vacsi zacal normalne jest

dominikascasna
autor
27. sep 2019

@julka828 dosli nam uz aj vysledky z krvy ze ci mu nahodou nieco neni ale ma vsetko ok len zeleze ma nizsie ale nie zle ale kedze ma nechut do jeda tak nam ho lekar predpisal tak dufam ze uz bude lepsie

julka828
28. sep 2019

@dominikascasna tak dufam aj ja drzim palce 🙂