Kedy mám vysadiť senovku a benedikt?

sara22
24. mar 2015

Baby,ked ste brali senovku a benedikt a uz ste z nich smrdeli,prestali ste brat,alebo brali az kym ste nemali tolko mlieka,kolko potrebujete? Ja uz smrdim ako seno,mnozstvo mlieka sa mi zvysilo ale stale to nie je tolko,kolko potrebujem (malej to nestaci a ked odsavam,viem si odsat max 50ml,co pre 5tyzdnove babatko je malo). Tak neviem,ci mam brat stale 3x2 tabletky a este sa mi zvysi produkcia,alebo uz nie a mam pomaly vysadzat..

sara22
autor
28. mar 2015

@lucia_ma a ked ti laktacna ukazala ako sa ma prisat bez klobuku,uz ti to slo? Ja sa najviac bojim toho,ze mi ukaze ako,ale ked budem sama,nepojde nam to. Ja som dost trpezliva,ale mala ked je hladna,je nervak.. 😞
Ja tiez dokrmujem malu 60ml,od zaciatku a staci jej to stale,tak verim,ze cuca stale viac..
@levica23 moja mala je jazycnica,vyplazuje ho vo velkom,tak snad uzdicka je v pohode.. Tak ked tebe sa ich podarilo zbavit po 2mes.,tak snad aj nam sa podari po 6tyzdnoch.

sara22
autor
28. mar 2015

@sojkovalucia ja tiez tak chcem,aspon 6mesiacov a potom prechadzat na normalnu stravu. Dam vediet hned,ked odide,ze ako sme dopadli 🙂

lucia_ma
28. mar 2015

@sara22 no prave na to sluzi ta cievka jasne ze nam to neslo..ale to len kym sa mala naucila to bolo hrozne revala ja na nervy ale naozaj staci aby sa prisala raz dva krat rychlo sme dali cievku nex jej tecie a ona si to uz zapamata.. treba skusat a vydrzat hned na druhy den uz nebola nervozna aj ked jej to hned neslo a uz pohoda.. ale za tie dva dni nervou a davanie cievky mi hned aj mlieko pokleslo.. aj psychika robi vela

levica23
28. mar 2015

@sara22 urcite ti to pojde lepsie a hlavne rychlejsie ako mne. Ja som maleho zacala oducat ked mal dva a pol mesiaca a od troch mesiacov sme sa kojili uz bez nich. Drzim palce.😊

sara22
autor
29. mar 2015

@levica23
@lucia_ma baby a ako dlho vam trvalo,kym sa maly naucili cucat? Bez nervov a problemov? A ako ste im tu cievku do ust davali? Lebo mne to vobec nejde,jednou rukou ju drzim.a tou druhou si drzim a stlacam prso a tretia na strkanie cievky mi nenarastla 😂

@sojkovalucia laktacna mi ukazala ako malu krmit cez cievku na prste,ako si ju prilozit,chvalabohu sa jej podarilo vipchat jej prso do ust aby sala,potom strcila cievku a cucala chvilu. No mne to samej nejde,lebo aj ked sa mala prisaje,kym jej strcim cievku do ust,tak sa odtahuje,lebo jej nic netece. A neviem co skor,ci stlacat prso,ci pchat cievku.. 😕 no idem skusat a uvidime..

levica23
30. mar 2015

@sara22 mne trvalo oducenie maleho od klobucikov asi dva týždne. Zacala som klobuciky strihat. Vzdy vecer ked zaspal som ho odstrihla asi o milimeter. Isla som na to pomaly. A ked uz bol klobucik asi pol centimetra vysoky dala som mu prsnik bez klobucika a pekne sa chytil. Bolo to v noci ked sa zobudil na krmenie a odvtedy som kojila bez klobucikov. Tie dva tyzdne oducania bol des. Maly bol nervozny, plakal a navyse sa mi poodierali bradavky ale na stastie to moc nebolelo a zachvilu to bolo zahojene. No a pri dcerke som pouzivala cievku v porodnici. Robila som to tak, ze ked sa mala prisala stcila som jej cievku do kutika ust a fľašku som si dala do podprsenky. Tak som jednou rukou pridrzala malu a druhu som mala volnu.

sojkovalucia
30. mar 2015

@sara22 a bez tej cievky sa jej nepodarilo prisat?aj ste skusali viac poloh?neboj casom sa vam to urcite podari.vela skusaj.prides na ten system a pojde to.ja si to tak predstavujem aj u seba 🙂

sojkovalucia
30. mar 2015

@levica23 ako si prosim ta strihala z tych klobucikov?z vrchu si strihala az sa to dostalo po bradavku?

lucia_ma
30. mar 2015

@sara22 no ja ako som pisala nam to trvalo dva dni.. prvy den mala stale plakala ked som si ju prilozila.. a robila som to tak ze hned som jej strcila cievku nema zmysel si stlacat prso ked davas prikrm.. to potom ked uz len kojis.. teraz ide hlavne o to aby si zapamatala to ako sa prisat.. cize tie mimicke svaly.. my sme cely den davali len cievku aby sala co najdlhsie a aby sa jej to spajalo s tym ze mlieko tecie.. a od druheho dna uz sa prisala pekne sama bez nervov.. a teraz uz uplne v pohode aj ked mam bradavky stale vpacene ona si ich vytiahne.. na zaciatku ide o to aby si osvojila tu techniku.. potom uz kojis a uz len ak treba pouzijes cievku na dokrmenie.. a laktacna ti co radila? ze ako dokrmovat alebo ze co robit kym sa ti mlieko rozbehne?

levica23
30. mar 2015

@sojkovalucia ano. Z vrchu som odstrihavala aby cítil bradavku ked bude cucat.

lucia_ma
17. apr 2015

Ahojte xcem sa spytat ako sa to u vas vyvija a ci sa uz rozbehlo kojenie alb je treba este prikrmovat.. ja uz mam nizke davky prikrmu a odtriekavam aj v noci vtedy celkom dost, ale nikdy nemam dost mlieka aby som malu nasytila pri jednom kojeni-bud prikrmim svojim odstriekanym alb prikladam kazdu xvilu ale je to tak dlhsie nezvysuje sa mi-myslite ze sa to upravi.. uz stracam nadej ze raz budem ozaj kojit normalne

sara22
autor
17. apr 2015

No ja som prikladanie bez klobucikov psychicky nezvladla,lebo mala velmi nervacila a ja som sa na to nemohla pozerat-dostat papat by malo byt nieco prirodzene a nie takto zalostne vyplakane.. Takze svoje odsavam,uz vobec nekojim,lebo s klobukov uz sa jej pit nechce,flaska je pre nu pohodlnejsia 😀
Odsavam po kazdom papani a bud jej dam z flasky moje,alebo nutrilon (ak uz nie je moje alebo je ho malo). Uz som sa s tym zmierila a aspon tych 200ml denne,co jej dam mmojho je lepsie ako nic

lucia_ma
17. apr 2015

@sara22 a tym odsavanim sa ti nedari zvysovat mlieko -odsavas pravidelne aj v noci?

sara22
autor
17. apr 2015

@lucia_ma ano,odsavam aj v noci,aj cez den,nezvysuje sa mi,vzdy odsajem len 50-60 dokopy ☹

lucia_ma
17. apr 2015

@sara22 aha no to tiez nie je malo.. ak odsavas casto. Mne sa sice podarilo zbavit klobucikov a tak ale stale nemam dost mlieka a uz mam pocit ze sa prikrmu nezbavim tak tiez zvazujem len odsavat a dat malej kolko potrebuje naraz..

sara22
autor
17. apr 2015

@lucia_ma no hej,to mam dost,ale mala sa z neho nevie najest 😞 zlupne 200ml behom hodiny a za 20min.je opat hladna..
To odsavanie je masaker,najma v noci,kedy je kazda minuta spanku luxus..

lucia_ma
18. apr 2015

@sara22 a to kolko ma mala ze ma taku spotrebu? Mozno to nie je len o hlade moja tiez akoby pytala aj po hodke ale ked su ju prilozim tak zaspi-potrebuje to aj na ukludnenie.. inak som citala na manile ze sa da aj odsavanim zvysit mlieko ze treba pravidelne a aspon 20min aj ked uz netecie.. tak neviem zvazujem to uz aj ja lebo ma nebavi stale dokrmovat..

dekys
18. apr 2015

Vyskusajte Costi (domperidon) ešte ste o nom nepočuli?

lucia_ma
18. apr 2015

@dekys ja som skusala uz aj senovku aj morengu teraz mam baobao a ziadne zazraky.. uz sa mi to nexce do seba pxat. Asi som ta mala vzorka ktorej proste nic nezabera )

sara22
autor
18. apr 2015

@dekys pocula a aj som ho brala,ale ked som mala vracacky. moj nazor je ten, ze ten liek je primarne urceny na liecbu niecoho ineho a ja sa nechcem napchavat niecim,co mi skodi. Navyse su aj rozne nazory na skodlivost/neskodlivost pre babo,kedze prechadza do MM (tak ako vsetko,co mamina spapa) podla mna babatko potrebuje zdravu mamu nenapchavajucu sa kadejakymi liekmi (liek sa vola liek preto,lebo nieco lieci a v tomto pripade to nie je liecma nizkej laktacie) urcite viac ako materske mlieko..

@lucia_ma no ja ju nekojim,davam jej to vo flaske,takze by tolko pytala aj UM a toho papa malo,zvycajne len 70ml,no malokedy 90ml. Viac naraz ani nevypyla.. A to moje pyta furt a furt je hladna.. Mne sa tym odsavanim nezvysuje tvorba,napriek tomu,ze odsavam.aj "naprazdno".. Ale pri nasej genetike som rada,ze vyzmykam aspon tych 200ml denne

lucia_ma
18. apr 2015

@dekys a tem Costi je len na predpis? Moze to aj decka predpisat? Skusim sa jej na to spytam mam super decku ona urcite poradi ci je to vhodne.. mne ked nieco tak troxu zabrali homeo.. ale mozno niektore zeny proste nemozu riadne kojit aj ked robia co uz sa ani zvladnut neda.. niekomu to zas tecie ze ani nevie ako..

sara22
autor
18. apr 2015

😂😂😂 to co som dala,ze nevypyla 😂😂😂

sara22
autor
18. apr 2015

@lucia_ma presne ako pises,niektorym zenam to hold nie je sudene 😞 moja mama pri brachovi nemala ani kvapku mlieka. Ked sa jej 7.den po porode nespustila v porodnici laktacia,robili jej testy a zistili,ze ma malo hormonov,ktore su zodpovedne za tvorbu mlieka.. To iste mala babka,takze ja som ozaj happy,ze s touto predispoziciou mam uz 2mesiace aspon nieco..

dekys
18. apr 2015

Costi je sice urcene na nieco ine, vedlajsi ucinok je stimulacia prsnej zlazy.ale do mlieka ide minimalne mnozstvo ak vobec dake. a uzivaju ho aj deticky co maju reflux... ja som akurat dnes zacala druhýkrat uzivat, dcerka ma 2 roky, ale zacala zase viac didy pýtat, tak sa musim "doplnit".
@lucia_ma costi je len na predpis,nech je dr hocijaka super,nemyslim ze ti ho predpise, lebo si myslim ze o tom velmi malo vie a tak sa bude bat..aj ked nie je coho..miliony zien na svete ho uzivaju aj dlhodobo, dokonca aj take co nikdy nerodili a koja adoptovane deti...treba si o tom precitat viac..a nie ako ovce byt,a verit vsetko doktorom...... 🙂

sara22
autor
18. apr 2015

@dekys nemyslim si,ze je to o ovci..doktor studoval niekolko rokov a ma niekolkorocnu prax na to,aby bol odbornik. Baby z manila su certifikatom urobene odbornicky,ktore pre to,aby zena mala mlieko odporucia vsetko a nepozerajú na to,čo to robi so zenou. Keby bolo costi bezpecne na zvysenie laktacie,farmaceuticke firmy by urcite vyuzili prilezitost si na tom zarobit..kedze je to liek urceny na nieco ine,asi nie je uplne bezpecny a bez ucinkov na matku/dieta. Taktiez by v pribalovom letaku nebolo toto:

Upozornenie
Ak ste tehotná, o ďalšom užívaní lieku COSTI sa poraďte s lekárom.
Dojčenie sa počas užívania lieku COSTI neodporúča.
COSTI sa nemá podávať pacientom s poruchou funkcie pečene.
Pri predávkovaní alebo náhodnom užití väčšej dávky lieku COSTI dieťaťom vyhľadajte neodkladne lekársku pomoc.

Ja osobne by som toto ako liek na podporu laktacie nebrala,je to to iste ako keby sa zena dopovala ibalginom..

dekys
18. apr 2015

@sara22 taketo a ine veci sa musia písať vsade, kedze na tehotných a dojciacih matkach neboli odskusane. robim vo farmacii ,takze tiez o tom nieco viem 🙂
ale je to kazdeho osobne rozhoodnutie,tak ako sa najdu matky, co vychvaluju Costi do nebies, su aj take, co ho striktne odmietaju a neodporucaju /a nemaju vlastnu skusenost mnohokrat/

dekys
18. apr 2015

@sara22 to iste ako ibalgin? :D :D aj ibalgin stimuluje prsnu zlazu a tym zvysuje tvorbu mlieka? som nevedela .palec hore. asi nas to zabudli naucit v skole 🙂

dekys
18. apr 2015

@sara22 a aj Dr. Jack Newman je certifikatom urobený odbornik?

dellfi
18. apr 2015

@lucia_ma COSTY NIE JE NEBEZPECNE LEN NEPRESKUMANE VDOSTATOCNEJ MIERE aby sa doporucovalo ako standardny preparat. Sama som si ho napisala a uzivam uz niekolko mesiacov a je to jedine co mi pomohlo.

sara22
autor
18. apr 2015

@dekys ja som nepovedala,ze costi neucinkuje,len som povedala,ze liek je urceny na ine ucely.. A taktiez som nepovedala,ze ibalgin podporuje laktaci.. Ale je to kazdeho osobna vec a snad mam pravo vyjadrit svoj nazor na to,ze brat lieky na podporu laktacie ak ten liek nie je urceny na to,je podla mna blbost..myslim,ze kazda mamicka sa snazi robit to najlepsie pre svoje babo a na zaklade svojho presvedcenia si sama musi zvazit pre a proti. A nech sa ktorakolvek rozhodne akokolvek,je to len a len jej vec..