Kedy u vás zaúčinkovala senovka grécka a benedikt lekársky?

pizik
16. mar 2013

Milé maminky, chcela by som sa Vás opýtať ak máte skúsenosti s užívaním byliniek Senovky gréckej a benediktu lekárskeho vo forme kapsúl, kedy po začatí užívania u Vás zaúčinkovali? Ďakujem 🙂

petra8786
16. mar 2013

ja to prave uživam ...učinky zatial este nevidim ,beriem tieto bilinky 3ti den..uvidime..dufam,ze bude viacej mliečka ...)

biancal
16. mar 2013

ja som skusala Motherlove-More Milk, tam je aj benedikt aj senovka, nezaucinkovalo mi nic, mliecko som stratila, vyhodenych 20e 🙄

natalinkaco
16. mar 2013

ja som tiež brala motherlove, mliečka bolo o trochu viac, ale dieťatko bolelo z toho bruško, tak som to nemohla užívať, fakt čo mi pomohlo bez vedľajších účinko boli homeopatiká a to minerálne soli 🙂 držím palce

blackstrap
16. mar 2013

Beriem uz asi pat dni (motherlove more milk plus), mne zabera uplne super. Mam 52kg, tak beriem len jednu rano a jednu vecer a bohato staci, mlieka mam az prilis. Zabralo mi to do par hodin. Ale mne napr. zaberal aj ricinus communis velmi dobre.

suz2
16. mar 2013

mne hneď po pôrode zabrali do 48 hod. Potom som ich nasadila keď mal malý 3 mesiace a tam veľmi nezaberali..ale bolo to skôr o psychike... takže okrem byliniek musíš veriť, že tvoje telo to zvládne, lebo je na to predurčené :o) držím palce, určite budeš mať toľko mliečka, koľko tvoj drobec potrebuje

terezocka
16. mar 2013

Zabrali mi homeopatika, no najviac senovka a benedikt v tobolkach z lekarne, tak na 3-4 den. Velmi viditelny efekt, postupne som zmensovala davky. Skuste este feniklovy olej alebo sirup Laktofyt , co dostanete v zdravej vyzive. vsetko ostatne pomaha, len doplnkovo.

gabikaf
16. mar 2013

U mňa lepšie zaberala len čistá Senovka je tam vyššia gramáš bylinky ako u Motherlove-stojí to zbytočne veľa a účinok nie je taký aký by si mohla čakať... čo však môžem poradiť tak je liek Costi, odporučila mi ho pediatrička je na predpis a ten fakt funguje, vedľajším účinkom lieku je zväčšenie prsníkov a zvýšená tvorba mlieka, u mňa zaberal veľmi rýchlo a okrem toho mi zaberalo čierne pivo, niekedy až tak že som musela v noci dieťa budiť lebo som mala toľko mlieka...

tinus7
16. mar 2013

Ahoj ja som uzivala senovku a benedikt spolu od firmy Swanson, to mi odporucila laktacna poradkyna a mne to zabralo asi tak na 3 den. Pamatam si, ze tam bolo zo zaciatku dost velke davkovanie ale postupne sa mohlo znizovat ked sa mliecko rozbehlo. Snazila som sa popritom aj pit vela tekutin 3-4 litre denne a caje z feniklu, rasce a anizu.

kiwi82
16. mar 2013

Baby, ja som jedla tú senovku fúúúúúúj to bola hrozná chuť, ja som ani nevedla, že to sú aj tabletky. som si z toho robila také guličky a jedla to. muž to jedol so súcitu so mnou 🙂 neviem, či pomohlo asi skorej tie homeopatiká zaúčinkovali a vinea a pravidelne odsávať každé tri hodiny alebo priladať. ja som odsávala 🙂

ika84
17. mar 2013

u mna asi na 2 den, viditelny efekt najprv som brala len senovku, pomohlo ale po dvoch tyzdnoch prestalo tak som pridala benedikt a teraz je to super 🙂

barbora21
17. mar 2013

Ja som uzivala More Milk Plus a mliecka bolo viacej max. do 48 hodin.

vladiela
12. júl 2013

Ahojky, ja som po predcasne ukoncenom tehotenstve v 6. m cisarskym skusila snad vsetko, od homeopatik ricinus communis 5CH a lac caninum 5CH, Caro, Gravimilk, caje, motherlove more milk plus (senovka grecka...) a goats rue (jastrabinu), odsavala, prikladala... a aj tak malo mlieka, mala sabo sala, skor len dudkala pri prse pospavala a kojila som tak 2 hodiny, klby som si necitila, na vahe vysala tak 30 - max 50 ml. dokrmovala som cez suplementor co som odstriekala... horor.
no ale i tak z toho najviac zabrala ta jastrabina a senovka. a intenzivne prikladanie a odsavanie hlavne v noci. akurat ze je to fakt predrazene. nasla som eshop kde maju priamo pomletu senovku a bylinky, uz som si objednala, uvidim ci je to fakt take hnusne ako tu pisete. no kazdopadne 1 kg mletej senovky greckej stoji 270,- kc a benedikt kg je za 268,- a este ta jastrabina kg za 261,- a objednavka nad 1000,- je postovne zadarmo i na sk. tak uvidim ci to dojde a aka je kvalita bo sa mi este neozvali. je to drahe? nasli ste niekto lacnejsie? a prosim napiste ako to uzivat... a ci to neprechadza do mlieka a neskodi babatku...
prikladam link toho eshopu: http://www.prodejbylin.cz/index.php?ref=7894
senovka grecka
http://www.prodejbylin.cz/recke_seno_semeno_mle...
jastrabina
http://www.prodejbylin.cz/jestrabina_nat/?ref=7894
benedikt
http://www.prodejbylin.cz/benedikt_nat/?ref=7894

mirka_aa
12. júl 2013

velmi dobre kapsule 🙂 pomohli snad hned na druhy treti den 🙂

nikam
12. júl 2013

Ja som si z nich robila caj, zaberal. Ak aj nie samotne bylinky, tak to, ze som niekolko krat denne na jeden sup vypila pol litra tekutin (kedze na chut fakt nie su dobre). Byliny zaberu vtedy, ked je ich zo zeny citit. Normalne by si sa mala "potit" senovkou 🙂 Mne to nebolo neprijemene, hlavne, ze pomahalo.

monika_35
18. júl 2013

Tak neda mi napisat,ja tiez na radu lektacnej beriem 10dni benedikt a senovku v tbl... Ak to zratam na mesiac je to dost financne narocne... Mne to pomohlo,no teraz som ochorela a mam pocit ze mlieka nie je dost... Tak som nasadila zase tbl a dnes mi kamosku hovorila ze more milk plus je lepsie,no ale kolko asi obsahuje mg senovky a benediktu? A ked to prestanem uzivat tak mi klesne zade mliecko? Ja som pocula ze by nemalo a mam senovku a benedikt postupne znizovat? A ako?

sueinka
18. sep 2013

Ahojte, prosím Vás mali ste niektorá aj nežiadúce účinky zo senovky a benediktu? Ja som si dala zatiaľ prvú dávku a točí sa mi hlava. Bojím sa len aby som drobcovi neuškodila...

jklara
18. sep 2013

môj Ondrík má práve 6 týždňov, a práve začínam pociťovať laktačnú krízu, tak šup šup idem si objednať tú senovku z tej českej stránky. Dúfam pomôže. 😉 zajtra to zatiaľ vidím na dojčenie každú 1 -2 hod. Hádam to zvládneme a mliečka bude dosť...

miskast
4. feb 2014

Predam tablety benediktu a senovky ak mate zaujem napíšte

ppetinka
6. feb 2014

ja by som sa chcela opýtať - že či je potrebné brať aj senovku aj benedikt ? nestačí jedno z toho, aby sa zvýšila tvorba mlieka ?

ballenka
6. feb 2014

urcite je lepsie brat oboje ale ja som nebrala kapsule ale normalne z benediktu caj, a zo senovky som mala pomlete semeno a to som si dala na pol.lyzicu a sup zapit vodou 3krat denne

mimca20
28. apr 2014

@miskast ahoj este ich mas na predaj???

gabenka
23. jan 2015

Ahojte maminy 🙂 Chcem sa opýtať, ako dlho ste užívali tú senovku? stačí vybrať jedno 60kps. balenie? Dnes mi to manžel priniesol, mám doma aj čaj benedikt lekársky. Ako ste tú senovku užívali?

js8142
24. jan 2015

Ahojte mamicky. Neda mi aby som sa tiez nepodelila o svoje skusenosti. Ja som asi smoliarka vo vsetkom, mne totiz nezabralo nic ☹ dokonca ani epiduralka pri porode. Laktaciu som si spustala pomocou odsavacky koli neznesitelnej bolesti. Po 2 mesiacoch som mala laktacnu a ta mi poradila ine polohy, prikrm babatka pomocou cievky, stlacanie prsnika, uzivala som 3 bal motherlove (60 Eur) skusila som 1 mesiac uzivat tabl costi, a teraz sa uz 2 tyzdne napchavam drvenou senovkou a cajom z benediktu, ten je nechutne horky (2 kavove lyz 3x denne a 1 liter caju benediktu) a aj tak som musela vcera moju dcerku dokrmit Bebou, prsia mam bolave lebo chudatko taha a taha a nic nejde a ten plac som uz nemohla pocut. Zaspavala mi unavena a hladna ☹ Mimochodom smrdim ako seno, aj mala tak zapacha uz ma niekolko krat nadrapilo, pro prehltani tej senovky (a to si ju riedim jablkovym dzusom) ale naozaj mi to nepomaha. Budem sa spoliehat na to ze ked zacneme papkat zeleninku, bude treba mojho mliecka menej a snad vydrzime aspon do 1 roka....je mi to vsetko luto, lebo koli malickej by som vyskusala cokolvek....ak mate nejake napady poradte...

snnor
17. feb 2015

ahoj no ja skoro podobne na mn tiez skoro nic nezabera..kojila som pekne kazde2az 3 hodiny..po dvoch mesiacoc sa mi drobec zacal jedovat na prse az jedneho dna sa vôbec nechytil..ja som urobila chybu a supla flasu s nutrilonom bo som sa nemoha pozerat ako place a je hladny..rano som dala prso..tahal ale sa jedoval.tak som vytiahla odsavacku a na tej frcim do teraz..mame 4mesiace..skusala som vineu,cierne pivo,costi,meltu kadejake caje.no mlicka stale rovnako..musim odsat obidva aby mal jednu davku 120ml.dnes som kupila tabletky senovku..8eposledna sanca inak koncim..skusim este 2 mesiace vydrzat a koncim aj s odsavackou..neviem ako si ju mam davt.je tam napisane 2x1 denne..tak som ja zvedava ci to zabierie.a ozaj davam si aj homeopatika

bisan
29. máj 2015

Senovka grecka v tobolkach 30g balenie stoji cca 14 eur a Bio senovka grecka sypana 35g balenie stoji okolo 2 eur, a nasla som aj 50g balenie za 1,74 eur. Takze to, ci je draha, zavisi v akej forme ju kupujete.
A zabera perfektne.

mamazem
31. máj 2015

Je ešte ďalšia bylina, ktorá vynikajúco podporuje tvorbu mlieka a navyše regeneruje maternicu a reprodukčné orgány, Shatavari 🙂
http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/16-1-AJURVE...

janifer
9. jún 2015

Ja som mala poradene od laktacnej senovku aj benedikt v kapsliach Firma Organika. Davkovanie vysoke 3 dni po 3 tablety 3x denne z kazdeho, potom 2 dni podobne... Zabralo asi na 2-3.den? Ale pozor dost to zapeka!!!! Zapieklo na aj dieta! Nevedela som o tom a este sme aj jedli ryzu aj malemu prikrm ryzovy... Chudak 2 dni nekakal, co dovtedy kakaval aj 4x denne. Takze odporucam doplnat vlakninu napriklad salat zo zahrady, ladovy salat, rukola... Aj dietatu to prejde do mlieka. Pripadne feniklovy caj. Ten je vyborny aj pre matku na zvysenie tvorby mlieka

martinella1
9. jún 2015

u mňa zaučinkovali cca na tretí deň, mliečko tieklo.....

veronikakresilova
11. jún 2015

Mam na predaj senovku grecku, semeno mlete 2kg. Cena 7eur/kg

mhankova
28. sep 2015

ahojte, je mozne, ze ked som zacala uzivat senovku s benediktom, stratila sa mi aj ta trocha mlieka, ktoru som mala??? Doteraz som mala tak cca 50-60ml pri kazdom kojeni (z oboch prsnikov), teraz ledva "nadojim" dokopy 20 ml.... Tobolky beriem treti den 3x3ks z kazdeho, ako som vsade citala....☹ a pijem aj 3 litre caju na podporu kojenia a viney... uz som z toho zufala