Kojenie 20 mesačnej dcérky, ako ju odstaviť?

topanocky054
1. jún 2019

Ahojte maminky,
prosím akú máte skúsenosť s odnaucenim kojenia? Je zase noc a zase nespim. Uz som fakt zúfalá. Moja 20mesacna dcerka kazdu noc len dudluje cicik. Ona ani nepije. Pouziva to ako dudel a mna to nesktuocne boli. Celu noc prisata takto na ciciku je hrozne, bolestive, mam ich uz take podrazdene ze hrôza ze uz placem od bolesti. Skusala som jej dat kakao do flasky a nic len plac, skusala som ju ucit na dudel lebo to je uz fakt na nevydrzanie a nic odmieta. Skusala som si davat ocot na bradavky jej to neprekaza, uz naozaj neviem ako ukoncit toto trapenie. Plakat ju nemozem nechat, lebo partner tu vrieska ci som normálna aby som ju tak nechala vrieskat, ze pobudi cely činziak,... A jemu to tiez prekaza ten plac. A ja som uz fakt zúfalá

margaretka_
1. jún 2019

Ja som neplanovane oducala na noc asi 2 rocneho. Bola som tehotna a fakt som nevladala. Tak som mu normalne vysvetlila, ze fakt nevladzem, ze potrebujem spat. Ze mu dam rano. Samozrejme plakal. Ponukla som mu ako alternativu drzanie za ruku a asi tretiu noc si uz pytal rovno drzanie za ruku.

nikpa
1. jún 2019

@topanocky054 bez toho plaču to asi nepôjde. Vieš, ak neplakava pravidelne v noci, nerobí bordel, susedia to možno pochopia, poplace pár dní a hotovo. Veď plakať môže aj keď jej idú zuby, keď je chorá alebo hocičo, je to malé dieťa a ak nevydržia pár dní tak nech sa presťahujú do lesa. Zo susedov by som si ťažkú hlavu nerobila. A že partner to nechápe, no tak mu povedz nech si skúsi zavesiť na boľavé bradavky dieťa on. Jednoducho jej ten prsník nedať, ak nič iné nepomáha.

evittam
1. jún 2019

@topanocky054 No ako uz je napisane-bez placu to nepojde. Proste nedat a hotovo. Skúsiť vysvetlit-je to už dost velke dieta. A nedá mi (a nie nerypem), ale ako si si naucila tak mas. Prečo si vôbec urobila zo seba dudel....

blah24
1. jún 2019

Nejdou vam nejake zoubky? Muj to delal taky kazdou noc, byla to hruza, ale jak vyrostli zoubky tak se sam uplne odstavil a uz spinka celou noc

diewcatqoo
1. jún 2019

U nas slo nocne oducanie bez placu, priblizne vo veku tvojej dcery. A to bol tiez zavislak, niekolkokrat v noci sa budil na dudlovanie, nepomahal ani ocot, ani horcica, ani čierne korenie... az som sa nahnevala, prsia potrela fialovou genciankou, na to este ocot, nech to aj smrdi a zalepila leukoplastom, ze mam bebinko. Kazdy vecer chcel prsia vidiet, ci je este bebo, takze som kazdy vecer znovu namazala a spolu sme lepili na to leukoplast. Asi tyzden zaspaval tak, ze mal hlavu polozenu na prsniku a rukou drzal druhy prsnik.
Pocas dna si este obcas pocucal, ak som ich mala odlepene. Po druhych narodeninach som uz vecer prsia nelepila, ale parkrat som zalepila cez den a pochopil, ze ani cez den uz nedostane. A tak nejak na to zabudol 🙂
Drzim palce. Kojenie ma byt prijemne pre obe strany. Ak ta to boli a obtazuje, je na case ukoncit to

uzanka16
1. jún 2019

Bez plaču to veru nejde,ja mám 21 mesačného a práve oducam od nočného dojčenia,cez deň ešte kojim lebo mám strašne veľa mlieka tka nech postupne strácam.ja som sa s ním porozprávala že večer mu dám na 10 min sa napiť z cici a potom cici idú buvat do rána.aj som tka spravila chvíľu štrajk že ešte nemôže mať cici ale zaspal.potom v noci sa zobudil po 6 hodinách to hnev že.mu nechcem dať ale povedala som mu zas cici bývajú a zaspal ďalej,to isté po 3 hodinách,ďalšia noc bola horšia viac plaču,3.noc najhoršia a teraz 4.noc mi prespal celú noc.ja mám ale problém so spaním tak dúfam že keď sa mi podarí riadne prestať kojit naspäť dobre zaspím a budem spať konečne celú noc.som strašne vyčerpaná z nevyspatia ako sa narodil synček a kojim.

beky1813
1. jún 2019

Ja som supla dceru muzovi na noc a za tri dni boll po dojčení. Mala 13 mesiacov

larisalarisa
1. jún 2019

Mne sa môjho odstaviť nepodarilo. Ale nebojte po treťom roku už bude spať celú noc. Nepomohla som , len Vám držím prsty.

evittam
1. jún 2019

@larisalarisa Po 3 roku?! Mne spia deti celu noc od 5.mesiaca. Dojcene.

evittam
1. jún 2019

@diewcatqoo No ved uz nedojci-teda aspon podla toho co pise. Robi zo seba len cumel. Bohužiaľ.

topanocky054
autor
1. jún 2019

@diewcatqoo
Ďakujem za odpoveď
Vyskusam. Ja lutujem ze som ju nenaucila na dudel. Každý ma odhovaral neuc ju na dudel.... Takto by mi v noci spala s dudlom. Prve dieta tak človek nevie. Uz by som urobila vsetko inak pri druhom dietati. Človek sa nauci len skúsenosťami

topanocky054
autor
1. jún 2019

@uzanka16
Presne aj ja som uz taka vyčerpaná ubolena z toho. Aj ked jej to vysvetlujem ze nie mam bibi maminku to boli. Ona zacne este viac plakat a vrieskat. No strasne.

uzanka16
1. jún 2019

@topanocky054 s tým dudlom môj mal od narodenia cumel aj keď som kojila a išiel mať 9 mesiacov cumel vyplul a viac som doňho nedostala zrazu cumel bol prsnik

barus145
1. jún 2019

Ahoj..mame uplne to iste. Mala ma 21mesiacov a stale je najlepsie mliecko..aj ked si obcas da aj nieco ine a vie sa aj pekne napapat, mliecko je proste vzdy najlepsie.. tiez uz obcas nevladzem a skusala som kadeco,no presne ako pises..ked poviem,ze ma boli je to este horsie a vrieska este viac 😂 ja mam ale problem,ze sama si nie som ista ci to chcem uplne skoncit lebo na jednej strane ano..je uz velka a ja vycerpana..no na druhej strane si uzivam toto privilegium..ale odhodlala som sa cez velku noc,ze jej zrusim nocne kojenie a uz to je celkom fajn...ale stale su noci,ze si pyta- idu jej zuby. Takze nie u vsetkych deti je to 2-3noci... u nas to trvalo mesiac. Ale odvtedy spi ovela lepsie. Radili mi vsetci,ze ju ma vnoci vziat muz a utisit..ale u nas to nefungovalo..musela som vstat z postele a hodinu ju uspavat chodoac po byte ale to bo len 2x..potom uz len plakala a postupne pochopila,ze mliecko vnoci nie je..ale vzdy jej to prizvukujem pred spanim aby si to pamatala a pomaha to..poviem,ze nech nezabudne, ze mliecko vnoci nemame a nech sa poriadne napapa lebo vnoci bude spinkat.tiez jej poviem,ze ak naozaj bude smadna mame vodicku a niekedy si vnoci cucne z nej.. ale chce to naozaj velku davku trpezlivosti..
drzim palce.! Hlavne..ked zacnes, uz neprestan. To je podla mna najdolezitejsie. Musis byt ty "general" a ona to musi respektovat. Tiez mam ale s tym obcas problem😂

val80
1. jún 2019

@topanocky054 Ahoj.Obviazala som si prsniky obvazom (kedze som mala “akoze rany”),trvalo to 2tyzdne,ale pochopil a hlavne bez placu,co som si najviac priala.Od vtedy spi celu nic.Drzim palce

vektricka16
1. jún 2019

@topanocky054 na nasu tiez nic nepomohlo ani citron ani horcica ani prelepit ze mam boo nezajem... Teraz cakame babatko tak som uz nechcela kojit dalej,vysvetlovanie ze mam v brusku babo a uz nemoze dudkat takisto nezajem tak som nedala a hotovo. Cakala som viac noci preplakanych ale len prvú noc ale pol hodinku plakala a potom zaspala...a po dvoch dnoch uz zaspava pekne sama..este sem tam ukaze ze chce mlieko ale uz neplace...tak asi len odhodlat sa a nedat..drzim palce 😉

elisebah91
1. jún 2019

@topanocky054 moja bola tiez cickana,nezaberalo booo, ocot, citron...nic, ja som ju par dni pred Vianocami pripravovala/ citala knizku o Jeziskovi, ze ked pride donesie jej darceky a my mu dame cici, ze je malicky a pomohlo to. Teraz este sama vtavi, dala cicu dala...a mala tak 23 mes. Dala si vysvetlit.

topanocky054
autor
1. jún 2019

@barus145
Ved to uz som zacala musim byt tvrda. Rano som si bola kúpiť tu fialovu vodicku a natrela som si ju. Mala najprv be be. Hovorim ano mama ma be to mi dala doktorka lebo mam bibi. Uz nemozes mliecko. A kyvala hlavou ze dobre. No prisiel na rad plač lebo sa udrela. A vzdy ked prišiel plac utekala ze chce mliecko. To ju vzdy utisilo, upokojilo. Z jednej strany mi to je luto. Bude mi to chybat. Ale ked pekne papkala mliecko bolo fajn, no ako mi mliecko ubuda tak to skor pouziva ako dudlik ako utesenie, uspanie, zmiernuje jej to bolest,.....

topanocky054
autor
1. jún 2019

@val80
Ďakujem za odpoveď
A v noci si ho ako uspavala, .....
Mne odmieta dudel, fľašku,...

topanocky054
autor
1. jún 2019

Ďakujem vam všetkym za rady a nápady. Som vam vdacna za kazdu odpoveď.
Potom napisem ako to dopadlo. Jedine co mi pri nej ostava uspavat ju v kociku aj v noci. Snad spravim dobre. Cez den sa to da niekedy si ani nespomenie na mliecko. Ale ked pride noc a budi sa je to hrozne. To si nenecha nic vysvetlit.

barus145
1. jún 2019

@topanocky054 skus tak ako cez den,ked je zle.. 😂 ja som zvykla v nosici ked bolo tazsie ju uspat ,no vnoci som nechcela ju na to ucot,tak som s nou len chodila a mala ju na rukach a ked sa trosku ukludnila sadla som si len na gauc a cakala kym zaspi...

canerko
1. jún 2019

Prveho som kojila skoro try roky,plakala som ze ma bolia cecy a asi tri dni sme bojovali ale pochopil ze ma boli a nechcel uz
Tretieho teraz bude mat rok a pol dojcim ale tiez je to o tom ze sa potrebuje ukludnit a zaspat
V noci stava uz len raz.Sama tiez neviem ako ho odnaucim ale zatial je to v pohode.Ked tie casy pominu bude mi chybat ta blizkost z nim a teraz su tie chvile naozaj pekne

evittam
1. jún 2019

@uzanka16 "Zrazu" bol cumel prsnik? Ako? Keby si to nedovolila tak to nie je....

evittam
1. jún 2019

@topanocky054 No tak to za chvíľu budes pisat ako ju oducit od kocika. Ides z jedneho zlozvyku do druhého. Naucit na posteľ. Hotovo. Je to uz dost velke dieta-uz chape -a presne vie,ze co chce a manipuluje s tebou. To je cele.

bozenkad27
1. jún 2019

@topanocky054 pohárik s vodou... Po pár dňoch bol kľud ☺️

999cicka999
1. jún 2019

Ahoj. Ja som dostavila 25 mesačného bez jedinej slzy. Bol to zavislak, nemal dudel ani fľašu. Noci sme mali hrozne keď sa kojil, no aj dní. Mne najviac vadilo že ma všade vyzliekal. Takže som si o druhej poobede zalepila bradavky leukoplastom. A povedala som ze mam bobo. Celý deň hľadkal s pusinkal. Večer zaspal zázračné iba v objatí. V noci som tiež ukázala že je bobo. Takto sme fungovali týždeň. Stále som mala prelepene. O týždeň ma vymakol v kúpeľni nahú. Keď som sa zohla snažil sa pricucnut no už to nevedel. Stratil sací reflex. Druhý syn má dudel, fľašu a v 10 mesiacoch sa sám odstavil.

janickacrazy
1. jún 2019

@topanocky054 ak nemá partner pochopenie, skús odísť s malou k mame na pár dní, vysvetli situáciu, dve noci malá poplače a budeš mať klud, hádam ťa mama neodmietne

uzanka16
1. jún 2019

@evittam niekto sa tu zas mudrou robí,ano zrazu bol, išli mu hlavne vtedy zuby,aj detská lekárka ktorá je i laktačná mi povedala ze hlavne keď sú deti väčšie a naučené na cumel zrazu ho prestanú chcieť a cumlík je prsník.

evittam
1. jún 2019

@uzanka16 Mam oddojcene dve deti. Pisem skusenosti. Tvoje sprosté komentáre ma nezaujímajú. Pisem k veci podla teba som len mudra. Ako myslíš. A lekárku by som poslala ....prsnik je cumlík?! No len ak to dovolis. Pekný večer.

val80
1. jún 2019

@topanocky054 Take velke dieta uz nenaucis ani na dudel a ani na flasku a poviem ti,ze tak je to aj dobre.Moj bol zvyknuty zaspavat na prsniku a kedze som mala obviazane prsniky a mala som “akoze velke bolesti,vsak rany”,tak sme si spolu lahli,drzala som ho za ruku az kym nezaspal.Nebol na taketo nieco zvyknute,preto uspavanie trvalo aj hodku.Co na prsniku spal do 10min.A tak si zvykol.Samozrejme,ze skusal,ze chce mliecko ale ja som plakala,ze mna cicy bolia.Moj mal 2r.a 2mes.ako som ho odstavila.Treba na to vela trpezlivosti a hlavne nervov.Kazdy mi hovoril,ze to ide len s placom,coho som sa bala a branila.Ale islo to aj bez toho.A som velmi stastna,ze tak super to klaplo.