Kojenie 20 mesačnej dcérky, ako ju odstaviť?

topanocky054
1. jún 2019

Ahojte maminky,
prosím akú máte skúsenosť s odnaucenim kojenia? Je zase noc a zase nespim. Uz som fakt zúfalá. Moja 20mesacna dcerka kazdu noc len dudluje cicik. Ona ani nepije. Pouziva to ako dudel a mna to nesktuocne boli. Celu noc prisata takto na ciciku je hrozne, bolestive, mam ich uz take podrazdene ze hrôza ze uz placem od bolesti. Skusala som jej dat kakao do flasky a nic len plac, skusala som ju ucit na dudel lebo to je uz fakt na nevydrzanie a nic odmieta. Skusala som si davat ocot na bradavky jej to neprekaza, uz naozaj neviem ako ukoncit toto trapenie. Plakat ju nemozem nechat, lebo partner tu vrieska ci som normálna aby som ju tak nechala vrieskat, ze pobudi cely činziak,... A jemu to tiez prekaza ten plac. A ja som uz fakt zúfalá

topanocky054
autor
1. jún 2019

@evittam
Malinka spi so mnou na posteli uz od narodenia. Nakolko mam zdravotne problemy co sa týka svalov. Nevladzem ako druhy zdravi ľudia. Tak to bolo pre mna tazke ju v noci ked plakala vyberat z postielky na kojenie potom zase naspäť do postielky za dve hodky znova vyberat,....tak som ju nechala pri sebe v posteli a spime tak doteraz je to pre mna lahsie. Druhe uspavaju na rukach ako to tu bolo pisane no ja nevladzem tak si poradim s kocikom. To je všetko. Niekomu sa lahko hovori. Kazdy sme iny ako aj deti su ine. Nie kazde dieta je rovnake

evittam
1. jún 2019

@topanocky054 Ale ja nikde nepisem ze každé dieťa je rovnaké. A rob ako myslis. Len som napísala názor a radu
Zase si zvykne na kocik -naco si naučíš tak bude ale na to si už určite prisla aj sama. Ja som tak veľké deti neuspavala nijak. Spávali aj spia same v detskej izbe a svojich posteliach celu noc.

topanocky054
autor
1. jún 2019

@val80
Vyskusam cez deň mi nepila
Natrela som fialovou vodickou,a pochopila ze mam bobo. No prisiel vecer a uz ju to nezaujimalo ze to bobo mam. Zacala plakat vrieskat ze chce cicik. Skusim to postupne keď nie naraz. Cely den mi nepila lebo sa toho bala ake to je fialove doslova ho odmietala. No teraz večer to uz nevidi tak zacal boj 🤔

topanocky054
autor
1. jún 2019

@evittam
A ked si ich kojila tiež tam spavali?
Ako si ich vlastne odnaucila od kojenia?
Bolo to tiez s placom?

kiara3
1. jún 2019

@topanocky054 tak ja velmi nemam ako poradit u nas to muselo ist dobrovoľne na silu...Kojila som 20m tiez som to chcela ukončiť tiež som nevedela ako lebo maly strašný zavyslak...Ale ochorela som skončila na týždeň v nemocnici a prišla domov maly uz bol odvyknuty....Ale dr mi raz poradila že to najlepšie keby dieta zaspalo s niekym inym ako mamou bud oco alebo starka..
V tedy si ani nespomenie že didu...Ale týždeň to trvá...

evittam
1. jún 2019

@topanocky054 Syn spaval v kolíske, v postieľke -do cca roka my s nim v izbe-nemali sme vlastnú spalnu. Dcérka do 3mesiacov s nami-lepsie sa mi dojcilo v manželskej posteli po CR. Od 3.mesiaca spala v postieľke v detskej izbe s bracekom. Obe deti sa budili len na dojčenie. Napapali sa,zaspali. Od 3.-5.mesiaca 1x v noci, od 5.mesiaca spali celu noc. Odstavili sa samé-proste nechceli prsnik-obe okolo 10.mesiaca.

kiara3
1. jún 2019

@topanocky054 ja mam aj staršieho syna...Tiež somnou spal ako menší tiež od narodenia postielku sme uplne zrušili....A viem ze nič netrva večne...Teraz ma starší svoju izbu spava vo svojej posteli...pri mne spal hadam skoro do 5r...a bez problémov...Tak rob ako ty citiš...Občas si treba ako sa povie dupnut a stat za svojim hlavne ked dieta začne obdobie vzdoru..

malasandrika
1. jún 2019

@topanocky054 úprimne, po roku to zväčša bez plaču nejde. Partner to žiaľ musí vydržať a Ty, ak sa rozhodneš odstaviť, nesmieš povoliť. Ja som odstavovala v 2r1m a teda na moje prekvapenie dcéra plakala len v tú jednu noc. Odstavila som úplne zo dňa na deň a ľutujem, že som to nespravila skôr. Nepoužila som žiadny ocot, ani korenie ani trápne výhovorky s “bobom” 🤦🏼‍♀️ ani mi ju neuspal niekto iný. Myslím, že si to musí vyriešiť sama matka s dieťaťom. Proste som povedala, že už je veľká a už mliečko nie je. V posteli spí so mnou doteraz, keď chce, uspáva sa ešte rýchlejšie ako počas dojčenia. Ak niekedy budem mať druhé dieťa, už teraz viem, že v roku odstavím.

topanocky054
autor
1. jún 2019

@malasandrika
Tak to je super ze to takto dopadlo. Hovorim kazde dieta je ine. Niektore matky zo maju horsie niektore tazsie. Kamaratka tiez odstavila syna bez problemov. Aj ja som toto skusala ako prve. Ze uz je velka, ze nemám mliecko. Ukazovala som jej video na youtube ze pozri sa iba taketo malonke babatka papaju mliecko. Ty si už velka. Mama uz mlieko nema. Zacala vrieskat, plakat, mlatit sa. Tak som skusala to s otcom s korenim,...

malasandrika
2. jún 2019

@topanocky054 ale to je jasné, že dieťa skúša. Ja som raz nedala v noci prsník a vrieskala pol hodinu. Nebola som 100% presvedčená o odstavení a malá to hneď využila. No druhýkrát som už nezaváhala. Dieťa v tom má potom chaos, raz mama dá, raz nie.

larisalarisa
6. jún 2019

@evittam fíha....síce pochybujem , ale zázraky sa dejú

evittam
6. jún 2019

@larisalarisa To nie je zázrak ale skutočnosť.😉

larisalarisa
7. jún 2019

@evittam tak to vám závidím 😃😃😃

leenkaa2202
28. aug 2020

@evittam no vidite mne tak spala prva od narodenia skor druha sa budila dlho 3-5 x ma vyse tri a este sa hocikedy prebudi no a posledny sa budi vkuse kazdu hodinu a ma rok a tristvrte, kazde dieta je ine..a vsetky mam dojcene

leenkaa2202
28. aug 2020

@topanocky054 nebojte sa sice ste dudel neskusila ale aj tak kazde dieta nevezme mne mali dudel obe baby prva vzala od narodenia druhu som ucila vkuse naucila sa az v 3 mesiaci a maly nechcel mohla som ucit nan kolko som chcela..

leenkaa2202
28. aug 2020

@topanocky054 vy mate presne ako my ako ste to vsetkp vyriesili cez den aj v noci najhorsie je ked nie som uplne presvedcena musim skoncit kvoli zdraviu ale nechceeem 😭

leenkaa2202
28. aug 2020

@topanocky054
@evittam
Možno niektoré maminy proste nechcú vychovávať deti ako robotov 😂bude len to čo poviem a čo chcem..deti sú tiež ľudské bytosti, ale svatá pravda čo si naučíš to máš ale aké to má dosledky aj do buducna alebo ako to vezmu rozne deti psychologicky je tiez otazne..kedze uz “vsetko rozumeju a iba manipuluju”

leenkaa2202
28. aug 2020

@evittam no takze tak to je toto je skor o stasti ako spia deti atd ako o tom co si naucis to mas..ja som vsetky tak davala do postielky a nie k sebe a kazde inak spalo pilo atd

topanocky054
autor
28. aug 2020

@leenkaa2202
Nakoniec bola dojcena do dvoch rokoch. Nechcela sa toho vzdať. Bol to strašný boj. Ked sme isli na posledné očkovanie rozhodla som sa ze musím niečo vymyslieť. Moja dcérka sa boji doktorov az moc. Moja mamina isla somnou na posledné očkovanie dcerky.Jasne ze strasne plakala. Po očkovaní moja mamina vybehla von aj s dcerkou a ja som bola ešte v ordinácii. Ked som uz odišla a isla von mamina sa ma opýtala ze co mi povedala pani doktorka. A ja hovorím ze mi ešte vysetrovala prsia a povedala mi ze mam veľké bobo ze s tym musí dcerka prestať inak bude musieť prísť na ďalšiu injakeciu. Dala som si po príchode domov rychlo leukoplasty a hovorím ze pozri musela mi to pani doktorka zalepit. A ak s tym neprestanes musíme ísť naspäť na injekciu. Jasne ze sa bala tak vôbec neziadala. Aj sa ma obcas opýtala stále ta to boli? Ja ze ano. Bolo to ťažké bolo mi jej luto aj mi to obcas potom chybalo. No nemohla som povoliť lebo by som bola na začiatku.