Kojenie 9 dňového bábätka

monika333slov
6. júl 2012

Ahoj, moje dietatko má 9 dni, cez den dokaze pytat papat aj menej ako kazdu hodinku..sem tam si spravi 3 hodinovy spanok ale inak ako sa zobudi hned hlada cicik, z dudla ho napina vobec ho nechce ale velakrat mi pripada ze je napapany a iba cumle ..mam mu davat vzdy ked chce?..vacsinou mi na prsniku zatvara oci a zaspava sice pocas toho papa ale malo...a pri tom ako ho necavam odgrgnut sa vzdy prebera..niekedy sa mu to ani po 10 minutach nepodari...a optom zasa pyta papat...Je to moje prve dietatko ... vobec neviem co mam robit pretoze uz v nemocnici mi sestricky hovorili kazda ine....jedna ze mam davat vzdy ked chce aj kazdu pol hodinu ked chce a druha mi povedal ze babo nema papat castejsie ako kazde 2 hodiny....

loulou
25. sep 2012

@emikie Ďakujem

emikie
25. sep 2012

@sirinka
@weroni
@alenka600
@emjee
@olifcek
@bambola
@jolinka
Ahojte dievcata, nasla som, ze niekedy v minulosti ste kojili deticky v babysatkach alebo v manduci - viete prosim poradit, ako na to?

sirinka
25. sep 2012

@emikie v babysatke som ja nosila malo, ale na manduci som si povolila pas na tej strane, kde som chcela kojit a mimi napasovala na prsnik....

olifcek
25. sep 2012

@emikie v manduce sme tak fungovali od 5 mesiacov po cca 1,9roka ;)

ja som povolovala oba pasy... oliv mi na prsniku i zaspala, potom ma pustila, a ja som si ju dotiahla spat... v zime som nosila nakrcnik, v lete satku, aby mi prsnik vidiet nebolo.. dojcili sme sa tak vsade, i v MHD 😀 podotykam, ze kociar sma nemali, lebo OLiv ho nechcela, tak sme ju netrapili.. a od 1,9rocka uz nenosime manducu, ale pekne ide vsade po svojich... najprv len par hodin, neskor i pol dna, a neskor na cele dni sme chodili a OLiv vydrzala, ak nie, zaspala v buse 😀 to len na margo..

a az budeme mat druhe babo, ak asi budeme nosit od zaciatku... ak to nebude ok v ergonom,. nosici, tak kupime cosi ine, pohodlne a neskodne... 🙂

emikie
25. sep 2012

@olifcek, @sirinka, @loulou super, dakujem. Cize len spustit nizsie, aby babatko dociahlo, obliect nieco rozopinacie a ide sa 🙂 a co myslite, od akeho veku sa da zacat?

bambola
25. sep 2012

@emikie aj ja som povolila pasy ako dievcata 🙂 ja som ju tak kojila len, ked bola velmi malicka, cca do 8m max. potom mi bolo pohodlnejsie na rukach

sirinka
25. sep 2012

@emikie v manduci som nosila tak cca od 2. mesiaca. a ja som nosila klasika tricka, vytiahla som nad prsnik, tym padom bol zakryty a mimi ma zohrievalo na brusku 😀

olifcek
25. sep 2012

@emikie zacat mozes hned, ako uznas za vhodhe. manduca ma napriklad i novorodenecku vlozku a je vhodna od 3,5kg.. ;)

no, nieco rozopinacie, alebo zhora lahko stiahnutelne :D ja som toto mala radsej, lebo som si o to prsnik pekne podoprela a bol trosku vyssie ;) mam vacsie prsia... D kosicky 😉

sirinka
25. sep 2012

@emikie
@olifcek nam napriklad ta novorodenecka vlozka uplne nevyhovovala, to by som asi fakt radsej poriesila satku, keby mi miminko nechcelo byt v kociku vobec, ale to som nemusela riesit.

olifcek
25. sep 2012

@sirinka no, OLivka je predcasniatko, takze... museli sme si pockat, pomalsie mi priberala.... potom asi mesiac tam nechcela byt, ale potom uz ano... ;) my sme od zaciatku, od tych 5 mesiacov ale pouzivali este novorodenecku ;) pri uplne malom babatku nad 3,5kg by som ju pouzila tiez, a az by to nebolo OK, ta by som riesila nejak inak... ale kociar u nas nehrozi, nevymenila by som ten komfort nosenia za kociar ani omylom 😵 😵 /viem, o kociari nepises, to len pre uplnu info som/ 😵

do 5 mesiacov sme pouzivali kociar, ale ten uz potom nechcela, ricala v nom a ta sme urobili to najlepsie, co sa dalo, zacali sa nosit... chceli sme uz od 4 mesiaca, ale ako som pisala, to este OLivka nechcela... asi ju tlacil pruh, kto ho vie...

sirinka
25. sep 2012

@olifcek no moje boli tiez trochu mensie, ale rychlo to dobehli 😀 mne vyhovovvalo, ze pospia trochu aj v kociku, najme pri druhom a tretom babu, kedze klarka zacala do skolky chodit az ako 4 rocna, tak obcas som potrebovala mat cas aj pre nich...

emikie
26. sep 2012

@sirinka @olifcek @bambola dakujem dievcata za Vase skusenosti

emjee
27. sep 2012

@emikie my sme nosili od 2t v satke (od 2t preto, lebo v porodnici a nasladne v nemocnici som satku nemala, kedze som to nemala este odskusane) a od 5m aj v manduci (len vtedy sme kupili), nosit mozes od narodenia
s tym dojcenim ako pisali dievcata vyssie - povolit satku alebo popruhy (tiez mam velke prsia), zosuchnut babo na uroven prsnika a hotovo, ked skonci, len dotiahnes popruhy

emikie
27. sep 2012

@emjee 🙂

suuzi
30. sep 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

dievcata, ja by som mala otazku - tiez som pozerala tu madnucu pre novorodenca - babo moze byt v mandnuci na stojaka /taka ta poloha v sede/ aj ked je uplne malicke od 1tt? a moze sa take novorodeniatko v takej polohe aj prenasat??? ak ano, ako dlho denne je to bezpecne, aby sa mu zle nevyvijal chrbatik a pod?

emjee
5. okt 2012

@suuzi ano moze, ono to nie je na stojaka, musi mat podsadeny zadocek (t.j. kolienka vyssie ako bedra) a zagulateny chrbatik = poloha ako z bruska

beton
5. okt 2012

@suuzi moze, presne ako pise @emjee. ja som vsak take male nosila radsej v polohe kolisky bud v satke alebo babyvaku. tak sa da aj dojcit malicke babatko, kym v manduce si az take male dojcit neviem predstavit. od 3 mesiacov sme potom boli v manduce, aj sa dojcili s popustenymi popruhmi. my tak chodime aj na tury a po vyletoch, ze dojcim za pochodu, aby som nezdrzovala skupinku. a malokedy si niekto nieco vobec vsimne. tak do nosenia :o))

suuzi
8. okt 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

emjee + beton, dakujem pekne🙂