Kojenie a čaje

malaada
4. feb 2016

Ahojte mamičky... Mám dvojmesačného fešáka a kojim ho. Pri prvej návšteve pediatra mi vravel že mu nemám dávať čaje že v mojom mliečku má všetko... Len ako tu čítam tak mamičky dávajú rôzne čajíky...tak ako ste na tom vy čo kojite? Dávate či nedavate? Ďakujem za odpovede 😃

siska53
4. feb 2016

@malaada ziaden caj som.dojcenemu babatku nedavala. Akurat v maxihorkach v lete trosku vody. Aj to malo,radsej som castejsie prikladala.
Pediater ma pravdu.

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lorela
4. feb 2016

Potrebuje dostatočnú výživu a žiadne "plnenie bruška" čistou vodou alebo čajom, a to až do 1. príkrmov.
Výnimka je len pri hroziacej dehydratácii dieťatka (silné hnačky, vysoká telesná teplota, leto - tropické horúčavy).

limetka69
4. feb 2016

@malaada tiez som pocula, ze mlieko staci, kym som nevidela jedno 4mes babo vypit hltavo flasticku caju. A tiez bolo nervozne a nesvoje. Ked uhasilo smad bolo ok. 🙂 si myslim, ze kazde babo je ine. Vyskusaj a uvidis, ved voda mu nemoze ublizit, ale, as nie tak, ze byde naliate vodou a nebude pocitovat hlad. 🙂

limetka69
4. feb 2016

@limetka69 opravujem sa bolo asi 6 mesacne 🙂

lorela
4. feb 2016

@limetka69 Môže ublížiť priveľa tekutín - zbytočne sa zaťažujú ľadviny.

limetka69
4. feb 2016

@lorela no ved trochu vody, raz za den, a aj to len v horucavach by som dala. 🙂

michaelkanr
4. feb 2016

Nedavala som, dieta do prvych prikrmov nic nepotrebuje, ked je kojene. Tesim sa, ze to pisu viacere mamicky, lebo nedavno ma tu jedna celebrita konikovska skoro pretrhla, ved cajik dieta potrebuje🙄 Sa cudujem, ze sme este ako ludstvo nevymreli...

mily7
4. feb 2016

Malý nar v apríli a prežil dojceny! Na čo som mala núkať vodu keď som píla ja,chytala som mlieko do pohára čo mi tak naliali prsia. Dávala som piť aj z pohára opatrne naliala moje odsate mlieko a tak dojcila.

lenka3101
4. feb 2016

ja iba kojim uz piaty mesiac a nedavam nic, mozno keby bolo leto a horucavy, tak by som davala aj vodicku, ale malicka je spokojna, nic jej nechyba 🙂

lusyke
4. feb 2016

@malaada tak male dietatko caj vobec nepotrebuje, dokonca mu vobec neprospieva a skor mu skodi. Vsetko co potrebuje dostava v materskom mlieku. Raz som o tom citala velmi dobry clanok tak skus pogooglit. Tak male babatko vlastne ani ziadnu inu tekutinu okrem materskeho mlieka nepotrebuje. Odporuca sa podavat dojcensku cistu vodu iba v horucavach lyzicicku par krat denne..co v tomto rocnom odbobi nehrozi. Ja osobne som malej zacala po troske podavat caj na 9 mesiacov a to velmi opatrne.