Ocukrený čaj pre dieťa

sonason
27. nov 2017

ahojte...chcela by som rady od ostatnych mamiciek, ci mozem dat malemu ocukreny caj. Nekojim, davam mu umele mliecko. este neprikrmujem. Ale chcela by som mu dat aj cajik. Co vy na to? asi mozem nie?

rybka80
27. nov 2017

Minimalne do roka ziaden cukor

katka1416
27. nov 2017

Ocukreny?Cisty,ved on ani nevie ako ma caj chutit,a kludne mu staci cista voda,ale pokial pije mliecko tak nepotrebuje uz ziadne tekutiny

nemezys
27. nov 2017

@sonason jasne ze mozes nic sa mu nestane.

beky1813
27. nov 2017

A naco davat cukor? Zbytocne

chrissie_kf
27. nov 2017

@sonason a naco cukor? Daj mu cajik bez cukru 🙂 deti vobec nepotrebuju sladke alebo sladit. Caj ano, cukor alebo med Alebo ine sladidlo je zbytocne. A ak by mu nahodou caj nechutil nevadi. Staci ked budes ako tekutinu davat vodu cistu , moj napr do roka a pol, nechcel caj

nelinka888
27. nov 2017

On ešte nevie ako chutí čajík s cukrom takže mu ho kľudne môžeš dať aj bez cukru 😉

deti95060810
27. nov 2017

ja by som cukor nedávala...

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
27. nov 2017

@sonason prosim ta,naco cukor??
Takemu malemu babu??
Daj mu cistu vodu alebo ak caj,tak urcite neosladeny!
Sladke co najneskor, inak sa ti moze stat,ze nebude ti jest zeleninu.

siska53
27. nov 2017

@sonason mysli na jeho zubky a aj to,ze napchas mu brusko cukrom,nebude chciet papat to,co ma.

petulda333
27. nov 2017

@katka1416 pokial je dieta na umelom mlieku tak by malo pit aj ine tekutiny
@sonason cukor vynechaj,staci cista voda uplne. Ak ale chces tak urob caj ale nesladeny

henikav
27. nov 2017

Ocukreny urcite nie, este mu zubky ani nevyjdu a uz budu pokazene. Najlepsie vodicku, ked uz cajik tak bez cukru. Ani celkovo dietatku cukor nic pozitivne neprida
@zajkula62, aj vy pozor na zubky. Ja som ani cukor nedavala, zubky sme pravidelne umyvali, len v noci moja dcerka pila mliecko a napriek tomu mala kazy, z mliecka

katka1416
27. nov 2017

@petulda333 naozaj? A mlieko je co? Ja som do prvych prikrmov nedavala nic,a potom len cistu vodu,okolo roka cajik,samozrejme neochuteny 😉

fokuska
27. nov 2017

@katka1416 Mlieko je potravina, nie tekutina (aj ked ma taku konzistenciu) ;)

sense
27. nov 2017

daj mu trosku vody alebo neosladeny caj , naco do takeho maleho uz pchat cukor,

katarinamarkova
27. nov 2017

@fokuska @katka1416 @petulda333

pre tých čo sa hádajú či je mlieko potravina či tekutina....
mlieko = tekutá potravina, ktorá obsahuje okrem iného 80%? 90% ? ( nechce sa mi teraz robiť rozbor mlieka ani googliť ) VODY

@sonason
sladiť netreba, načo? prečo? prínos žiadny, negatív dosť.
ak osladíš nič katastrofálne sa nestane, všetci to prežijú.

lucinkaboz
27. nov 2017

naco ho učit zbytočne na cukor, nič neslad a sladke pytat nebude...cukor nie je potrebny, dieta ziska energiu zo stravy z cukru bude unavené

fokuska
27. nov 2017

@katarinamarkova Ja sa nehadam. Katka sa pytala "a mlieko je co?" Tak som napisala ze sa berie ako potravina Ked sa pocita prijem tekutin, tak vzdy upozornuju na to, ze mlieko sa nepocita ako tekutina (ako voda, caj, ovocne a zeleninove stavy...), ale berie sa ako potravina.

marlenka222
27. nov 2017

@katka1416 A ten kupovany znama znacka ktory je aj ocukrovany je na co potom ocukrovany? Podavajte detom od 3 mesiacov... Neobsahuje cukor nahodou aj vapnik?

zuzpar
27. nov 2017

Najprv mu daj cajik bez cukru, az keby ho velmi nechcel tam pridaj trochu cukru ale byt tebou sa tomu snazim co najdlhsie vyhybat 🙂

katarinamarkova
27. nov 2017

@fokuska 🙂
chúdence deti čisto dojčené do 6tich mesiacov.....pol roka bez tekutín......
bez vody prežije človek, koľko? 3-4dni?

🙂 podľa tejto teorie, že mlieko sa ako tekutina neráta, by boli všetky dojčené deti po troch dňoch mŕtve.

katarinamarkova
27. nov 2017

@marlenka222 ten kupovaný je sladký z jednoduchého dôvodu:
aby sa lepšie predával 🙂 aby ho deti viac pili, aby potom mamičky viac kupovali.
každá jedna firma potrebuje vytvárať zisk. aj tá čo predáva produkty pre deti.

fokuska
27. nov 2017

@katarinamarkova Materske mlieko je ine - to je prirodou prisposobene tak aby dietatu nahradilo tekutiny.
Tu bolo spomenute ze pei nedojcenych detoch treba aj dalsie tekutiny.
Ine mlieka su potravina kvoli tomu ako sa travia - v zaludku sa akoby zrazia na tvaroh a ten sa nasledne rozklada a travi. Preto to nie je priamy zdroj tekutin akp voda a caje atd.
Vyzera ako tekutina ale zo zaludka si to telo ako tekutinu nevie vziat.

iffka2002
27. nov 2017

ja som davala synovi a strasne sa mu pokazili zuby, teraz ma tri roky a vsetky predne vylamane, vsetky stolicky cierne diery, katastrofa.. neodporucam!!! dceru som cisto len kojila rok a nieco (samozrejme prikrmy zeleninove, ovocne nechcela) a ta mala dokonaly chrup (zuby si ani nedala vycistit), kojena den aj noc, teraz ma 10r a tiez super zuby uz dospelacke.

katarinamarkova
27. nov 2017

@fokuska 🙂 a ty si videla prosím ťa niekedy ako sa robí tvaroh? 🙂 🙂 🙂 koľko vody ti ostane? 🙂 toto ďalej nekomentujem, sprav si niekedy domáci tvaroh, budeš mega prekvapená.
ok dojčené deti pijúce materské mlieko príjmajú tekutinu-mlieko
nedojčené? tam je aký rozdiel prosím ťa? ako robíš umelé mlieko? bez vody? skutočne? 80 - 90% vody je aj v umelom pripravenom mlieku 🙂

fokuska
27. nov 2017

@katarinamarkova To nie su veci ktore som si ja prave vymyslela :D

Co je nepochopitelne na tom, ze ak dieta vypije vodu, telo si ju hned vezme. Ak vypije materske mlieko, tiez si vie telo hned vytiahnut vodu. Ak vypije ine mlieko, tak si telo tu vodu nevytiahne hned - najprv v zaludku skvasi, prebehnu nejake procesy a az po nejakom case sa vstrebe aj ta voda.

Aj uhorka obsahuje 90% alebo kolko % vody a telo si ju po istom case vytiahne a vstrebe. Ale nepocita sa to do pitneho rezimu. Beriem ze uhorka nie je tekuta - prave to je pri inom ako materskom mlieku zavadzajuce.

Uz neviem ako inak to vysvetlit 🙂

izabela333
27. nov 2017

@katarinamarkova zloženie materského a umelého mlieka je diametrálne odlišné a nedojčené deti potrebujú okrem mlieka aj vodu alebo čaj. Z umelého mlieka deti kvôli zloženiu často zapeká. Práve preto sa podávajú aj ďalšie tekutiny.

katarinamarkova
27. nov 2017

@fokuska
🙂 tá voda z mlieka sa uvoľní ihneď po styku mlieka s kyselinou, čo je hneď ako zbehne do žalúdka, tak ako pri materskom tak aj pri kravskom, tak aj pri inom mlieku. následne sa vstrebáva ako akákoľvek iná voda, či z materského mlieka, či z uhorky, či z kravského mlieka.

fakt si sprav doma pokus s domácim tvarohom 🙂

ono je to tak, že uhorku zješ, požuješ, v žalúdku sa premieša s kyselinkami, posúva sa žalúdočný obsah do čriev - kde až tu sa vstrebáva voda.
čistú vodu vypiješ, premiešaš so slinami, v žalúdku sa premieša s kyselinkami, posúva sa celý žalúdočný obsah do čriev - kde až tu sa vstrebáva voda.

v rovnakom čase sa vstrebe voda z uhorky, materského mlieka, či kravského mlieka.

Ak mi nájdeš nikde niečo z biologie, čo hovorí aký je rozdiel v strebávaní vody z rôznych potravín, budem ti vďačná, rada sa poučím.
Ale také to, že sa hovorí, neprosím.

leeenka26
27. nov 2017

@katarinamarkova predne mlieko u dojceneho dietata obsahuje viac vody a dieta ak je smadne, vytiahne si len to a ak je aj hladne a pije dalej tak pije zadne mlieko, ktore je tukove a zasyti. Dojcene deti nepotrebuju do 6. Mes ziadne ine tekutinu. Potom, ked prejdu na prikrmy, moze sa ponuknut aj ina tekutina.. a nedojcene musia prijimat aj ine tekutiny od zaciatku ako piju UM pretoze to je uplne o niecom inom, aj ked obsahuhe 80-90% vody, ostatne zlozenie je celkom ine ako MM.

katarinamarkova
27. nov 2017

@izabela333 to, že deti zapeká, neznamená, že dehydrované. To ja by som bola po každej čokoláde 🙂
Nehovorím, že vodu netreba 🙂 aj dojčeným deťom som dávala, keď bolo vonku 35stupňov čistú vodu.
Hovorím len, že k príjmu tekutín jednoducho patrí aj mlieko, tak isto ako aj tá spomínaná uhorka, či melon 🙂