Kojenie a zmena veľkosti jedného prsníka. Čo s tým?

fifinka05
31. jan 2008

Mamicky ,chcem sa Vas spytat ,ci je to podla Vas normalne (mam mesacnu dcerku a kojim) no na zaciatku som mala oba prsniky naliate ,aj ma boleli ,zacalo sa mi tvorit mlieko a teraz po mesiaci som si vsimla ,ze jeden prsnik mam maly a ten druhy je velky ..no aj v tom malom mam este mlieko ,ale nechapem ,preco sa mi zmensil ,bojim sa ,ze mi to tak ostane ..a je to neporovnatelne s tym druhym prsnikom..co si myslite o tom ?? Poculi ste uz o niecom takom ??

jaduska
31. jan 2008

Počas dojčenia je to vraj normálne. Po skončení dojčenia sa veľkosť prsníkov upraví, ak si predtým nemala medzi nimi veľký rozdiel, tak nebudeš mať ani potom. 😉

fifinka05
autor
31. jan 2008

ale nie je to cudne ,ze ten prsnik sa mi dost zmensil a mam v nom mlieko ??mala som ich predtym rovnake ,trochu sa bojim ,ci mi to tak neostane ..

mata79
1. feb 2008

Fifinka05 neboj sa. Hlavne ze je v nom mliecko. Mozno sa len vplyvom hormonom zmensili prsne zlazy alebo sa v tom vacsiom vytvara vacsia zasoba mliecka.
Do 3.mesiaca sa mliecko tvori na zaklade hladiny hormonov. Potom nastupuje princip vydaj = doplnenie
Aj keby sa Ti zdalo, ze tam mliecko nie je a babenko saje, je to normalne. Casto sa tvori mliecko priamo pocas sania babenkom.
Hlavne si kontroluj prsniky - premasiruj si ich kazdy den. Keby sa objavili nejake zmeny, hrcky a podobne, zajdi sa ukazat gynekologovi.

Ja som si tiez vsimla v prvych tyzdnoch, ze jedno mam mensie a jedno vacsie. Povedali mi, ze som to mala aj pred tym, len som sa nepozorovala. Mala som komplexi dat si v tych horucavach tricko na ramienka. Hanbila som sa za to.

A tie prsia? Nuz, budeme si vsetky musiat zvyknut na to, ze to uz nebude ako pred tym.
😉

bibinka
1. feb 2008

fifinka- nič sa neboj, je to úplne normálne. pravdepodobne uprednostňuješ pri kojení jeden prsník. to robia skoro všetky maminy. ja nie som výnimkou. tiež ich mám nerovnaké,pravý je väčší,lebo z neho viac kojím-hlavne v noci. a tým pádom sa ľavý neplní takým tempom,i ked aj tam je dosť mliečka.
ja som to mala aj pri prvom synovi,a ked som skončila s kojením,všetko sa vyrovnalo. takže sa ani teraz neobávam 😀 😀 😀 . ani ty sa neboj,neostane ti to tak. 😉

fifinka05
autor
1. feb 2008

praveze mam obavy ,ci sa mi to napravi ☹ pred tehotenstvom som mala oba prsniky rovnake ,pocas tehotenstva sa mi zacali zvacsovat a po cisarskom ,sa mi oba naliali ,boli velke ,kedze sa mi zacalo tvorit mlieko ,bolest presla ,normalne som kojila ,striedala prsniky a pred par dnami som si vsimla ,ze pravy sa mi vyrazne zmensil a ten druhy je dost velky ,tak sa bojim ,ci mi to tak neostane ,nechapem ,ked mam v nom este mlieko,preco sa zmensil ..

trixi
1. feb 2008

fifinka, ja som mala podobny problim. Asi po mesiaci od porodu som mala vzdy prave prsko obrovske (bolo v nom aj viac mliecka a lahsie tieklo) a lave take male (menej mliecka a tazsie sa malemu salo). Pri kojeni som prsia vzdy striedala. Niekedy som vsak malemu dala viac krat pit z toho mensieho. Asi po mesiaci sa to upravilo, uz som sa tesila, ze je to OK, a za par dni sa to vymenilo lave prsko bolo viditelne vacsie ako prave. Uz si nemapatam ako dlho to trvalo, ale dnes mam velke prsia obidve, a su skoro rovnako velke (nikto nema uplne rovnako velke prsicka, okrem umelych 😀 ). Neboj sa, to sa upravi.

mirka
1. feb 2008

fifinka aj ja to tak mám, ale spravilo sa mi to až skoro po roku kojenia, ten malý prsník jej už ani nedávam, rozdiel je, ael verím, že mi to tak neostane 😖 Mne sa už potom ani nedostal do takej veľkosti ako ten druhý, tak som ho odstavila

teraz som si spomenula, že sa mi to stalo asi po 3 mesiacoch, úplne sa mi vnoci vyprázdnil prsník, trochu mu trvalo, kým sa mi znova nalial, ale potom bol ako druhý, takže sa ti ešte naleje

tehulka_mk
3. mar 2013

@mirka Ahoj prosim ta ako si potom dopadla s velkostou prsnikov?Lebo mam ten isty problem ☹

tehulka_mk
19. máj 2013

Mal este niekto podobny problem?Ake su skusenosti po skonceni dojcenia?Este planujem pol rok kojit.

jarkakennedy
20. dec 2013

Ahojte aj ja mam ten problem, uvazujem o ukonceni dojcenia malý má 15 mesiacov, urcite mi to uberá zo sebavedomia ak vidno ze je jeden menší a druhý vacsí. Hlavne ak nie som s malým pol dna prsniky sa naleju a potom to hned vidno. Cize ak sa velkost dorovna ako ste tu písali. mna by skor zaujimalo ako trosku tie prsia vyplniť aby neboli také o ničom či tomu pomôže už len plastika ☹ existuje nejaký prípravok?

bendelacik
17. jún 2014

Mnesa to tiez teraz deje, nie je to az tak viditelne ale ja si to vsimnem a nakolko sa blizi sezona plaviek tak by som sa rada ukazala s konecne vacsimi prsiami 😀 no nedavno sa mi zacal jeden prsnik viac nalievat a tym padom to vyzera divne....tesila som sa, ze aspon teraz mam vascie prsia no hned ma ta radost presla...nie je na to nejaky recept aby sa to urovnalo? Ako ste si pomohli alebo poradili baby?
Vdaka 😉

wercamaminka
9. júl 2015

No mne sa to ties tak urobilo pravy prsnik mi po kojeni ostal az o dve cisla vacsi :( som z toho nestastna ...je to velmi vidno...teras cakam druhe babo tak len dufam ze sa mi zvacsi pre zmenu ten druhy prsnik budem z.neho viac kojit a ak nie tak jedine plastika :(

katik17
15. feb 2016

Ja mám rovnaký problém, ľavý prsník mám väčší O dva čísla a pravý mám rovnaký ako pred tehotenstvom. Avšak ja V tom pravom mám aj málo mliečka, neplní sa mi tak, ako ten ľavý prsník. Malého prikladám častejšie na ten malý prsník, avšak nepomáha to , prsník sa mi neplní? Viete mi poradiť ako dosiahnuť aj V tomto prsníku viac mliečka A jeho zväčšenie?

zizanka
8. apr 2016

No pripájam sa tu.... Prišli ste na nejakú radu ako vyrovnať veľkosť? Ja už nedojcim a jeden prsník mám raz tak veľký ako ten druhý a neviem co s tým..... Myslíte že mi ostáva už len ísť na plastiku?

januleta
21. apr 2016

Ja mam tiez ten isty problem.Malu kojim 15 mesiacov a pravy mam ovela vacsi ako lavy.Som z toho na nervy,lebo to vidno aj v tricku a ani podprsenku si neviem kupit,z jedneho kosika vyteka a v druhom prazdno ☹ Prikladam k malemu,odsavam z neho,len sa mi tam uz netvori tak mlieko.Mam strach,ze uz to tak zostane ☹

zuska2001
21. apr 2016

ja mlieko odstriekavam už rok - ja tiež mám jeden prsník vačší ako druhý. v lete nosím do podprdy vypchávky. hádam sa to upraví po uplnom odstavení.

sisa0586
6. okt 2017

Ja to iste, maly isty cas preferoval lavy prsnik a odvtedy je ten vacsi-naliatejsi ako pravy.. Podobne ako bendelacik som sa tesila, ze aspon teraz budem mat co dat do vystrihu

sisa0586
6. okt 2017

.. a namiesto toho sa snazim vystrih nenosit a kamuflovat jak sa da. Ale kedze chodim s malym aj na plavanie, tak tam to veru nezakryjem, ale neriesim, ved su tam len ine maminy (vacsinou).. Sem tam sa rozdiel vyrovna a su takmer rovnake, i ked rozdiel tam je, ale dufam, ze ked dokojim sa to spravi...

milenitka
14. okt 2017

Prosím o pomoc :/ ľavý prsník mám väčší ako ten druhy , lebo asi viac prikladám maleho ku ľavému než ku pravému :3 a ten pravý je taky malý už som z toho zmätená časom to bude rovnaké ? Alebo nemáte nejakú radu, nápad ako to napraviť ? . Ďakujem vopred 🙂)

kuklovasimona
3. mar 2018

@milenitka žienka tak ako si dopadla ja kojím a veru tak isto som na tom :( ľavý asi o 2 čísla väčší :( co ja budem cez leto robiť 😩😩😩

kuklovasimona
3. mar 2018

@januleta žienka prosim ako si dopadla ??? Uz asi nekojis 🙂 vrátili sa do pôvodného alebo ....

januleta
3. mar 2018

@kuklovasimona ahoj, uz veru nekojim, ale trvalo to dlho. Ja musim zaklopat, prsnik ma po uplnom odstaveni taku istu velkost ako ten druhy. Horsie to bolo pocas kojenia, to som mala hlavu v smutku. Ale chvalabohu sa to upravilo a su rovnako velke.. Alebo teda rovnako male :-P

kuklovasimona
4. mar 2018

Juj dakujem tesim sa lebo ja kojím uz 9 m a veru mam jeden iný ako druhý a ide leto tak som
Smutná ... no vieš co aj ja dufam ze sa vráti po skončení kojenia do pôvodného stavu čiže zase žiadne 😜🤭🤪 ale teraz ze veľké a jedno menšie ako druhé tak to Račej nech mam tie svoje žiadne ... takze počas kojenia asi budú takéto :( Ach

zenaajmama
4. mar 2018

@kuklovasimona Poznam to🙂 odporúčam letné šaty ; trička, plavky s volánikmi 🙂

mily7
4. mar 2018

@tehulka_mk prsia sa vrátili žiaľ do pôvodného stavu. Žiaľ preto, že som stihla a prsia sú hneď fuč

kuklovasimona
5. mar 2018

@zenaajmama ano ano niečo take budem musieť mat na sebe 🙂

lussyxy
3. máj 2018

Ahojte no pred tehotenstvom som mala velkost 75b po kojení mala som malo mlieka ale s pomocou um mlieka som kojila 5mes 2x som mala zapálený prsník to bolo na začiatku kojenia ale už si nepamätám ktorý bol zapálený.lavy ostal väčší.je to už 10r pred 3rokmi sa mi narodilo druhé babo a rovnako to bolo s kojenim až na to že už som nemala zapáleny prsník ale prsia ostali take ako predtým teda že ľavý väčší.velmi mi to spôsobuje problémy v podstate denne keď niečo robím zohnutá či už upratujem ten väčší stále vyskakuje z podprsenky.stale si to musim naprávať.za tých 10r som sa naskusala podprseniek či už športové,bezvystuze alebo tak že vybrať vypchávku z toho väčšieho.nieje to až tak vidno ale to vecne denno-denne naprávanie!!!!!a pár dni pred kramami sa vzdy ešte zvacsii.aj má bolieval bola som na sone no vraj je všetko v poriadku a že je hustejisii ako ten menší.ze sa to stáva..myslela som že keď schudnem daco sa zmenší no nie.a o plavkách ani nevravím!!!!co by som dala zato mat naspäť 75b.nevadi mi to ani tak že koli mužovi ale keby to aspoň v tej podprsenke držalo ako malo a nemusela si to stále naprávať.