Kojenie - vzdať to alebo zabojovať

bubblegum7
20. sep 2018

Ahojte som zufala. Mala ma 3 mesiace vsetko bolo doteraz fajn. Pred cca tyzdnom zacala byt placliva odmieta kojenie koji sa iba v noci cez den parkrat cucne a dost. Mrvi sa place natahuje sa odmieta prsnik je hladna ale nechce jest. Caj vypije celu flasku. Nevladzem uz. Kupila som jej sacik s UM naje sa nereve je spokojna. Mlieko mam neviem v com je problem. Vzdat to alebo bojovat dalej? Uz ma nebavi kazde kojenie prezivat s revom. A. S jedom. Ako ste to riesili vy?

terez01
20. sep 2018

@bubblegum7 tým som si prešla aj ja a kojim doteraz. Je to bojkot kojenia,mlieka sa netvorí nadbytok,ale podľa toho,koľko mala pije. Čiže jej mliečko netečie ľahko samé,ale musí aj SAT s trochou námahy. A to sa jej nepáči. Predpokladám,že si mala na začiatku veľa mlieka. Nestresuj sa,koj pravidelne keď bude mala spat,vtedy ju priloz,ona sa ti v polospánku napije. A ešte tesne po prebudení. A koj častejšie aj v noci. Udržis tak laktaciu a malinká sa naučí ,že mliečko bez námahy nebude. Ty pi veľa vody a dostatočne sa stravuj. Bude to dobré a nevzdávaj to. U nás to trvalo týždeň,potom bolo dobre. Hlavne žiaden stres

luba41
20. sep 2018

problem je vo flaši, cumli..sposobili nespravne prisatie, klesla tvorba.. https://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/material...

beky1813
20. sep 2018

Odsaj, co ti pojde a daj jej umele. Hotovo

ivec16
20. sep 2018

ja som mojmu plne kojenemu do cca 6 mesiacov nic okrem prsnika nedavala, ani vodu ani caj... aj v tom vidim mozno u vas problem, z flase jej caj ci mlieko ide ovela lahsie ako z prsnika a potom sa mozno na to hneva ze musi tahat... ak pije aspon pocas spanku tak by som davala vtedy, zrusila by som caje a vodu, davat prsnik hned ako si zacne pytat, necakat kym je moc hladna ci smadna... cez leto sme sa kojili aj kazdu hodinu, materske mlieko je aj od smadu, nie len od hladu... drzim palce, este skuste zabojovat... a ked nepojde nepojde, svet sa nezruti, hlavne si najdite system aby bolo spokojne dieta aj mama ;)

stratenanajdena
20. sep 2018

@bubblegum7 Vravieva sa tomu aj laktačná kríza, prichádza vraj okolo 3. - 4. mesiaca. No pri neskorších pôrodoch som sa dopočula, že to nie je laktačná kríza, ale že v tom období vzniká rastový špunt u dieťaťa, že začne mať zvýšené potreby. My sme s tým bojovali vždy, nech už je tak alebo tak, niekedy okolo 3., 4. mesiaca som mala pocit, že strácam mlieko, že je ho málo, že dieťatku nestačí. Ale prikladala som, prikladala a ešte aj prikladala. A po nejakej dobe sa to utriaslo. No nebol to jeden ani dva dni.
Aj keď je bábätko moc hladné, a už kričí, horšie sa mu prisaje na prsník. Ja som si ich prikladala už hneď, ako začínali reklamovať 😉
Možno, ak máš pocit, že mu treba dávať z fľašky, tak mu daj tú najmenšiu,novorodeneckú dierku na cumli, nech mu to netečie samé. Detičky majú silno vyvinutý sací reflex, takže ak pilo z prsníka doteraz, vytiahne si aj neskôr- Držím palce!
Dojčenie je zdravšie pre bábätko aj pre Teba.

29simona29
20. sep 2018

@bubblegum7 asi so mnou väčšina nebude súhlasiť, ale ja som sa trápila s kojenim od začiatku, od 3.tyzdna som musela dokrmovat a kojila som do 4mesiacov, kedy som už mala naozaj veľmi malo mlieka a nechala som to tak. Odľahlo mi psychicky aj fyzicky, maly je spokojny a nemyslim, že to na neho ma nejaké následky alebo že jeho zdravie tam utrpí v budúcnosti- šťastná mamicka= šťastne dieta...ale je na to tisíc rôznych názorov, ja som len napisala svoju skusenost. Veľa šťastia

meluela
20. sep 2018

@bubblegum7 to je len dojcensky strajk, docasna zalezitost .. ak chces naozaj kojit tak zahod caj aj um, nedavaj ani vodu flasou a len prikladaj .. ak by si mala pocit ze malo cika tak vodu skor na cievke alebo tvoje odsate mliecko. ked nebudes prikladat, mliecko postupne odide a dokojila si. ono sa to vacsinou upravi v priebehu par dnov. moje deti mavali aj take ze nejaku dobu ignorovali jeden prsnik, chceli len z toho druheho

mata1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka13
20. sep 2018

Sprav tak, aby bolo spokojne dieťa aj Ty . Ja by som sa veru netrapila s dojcenim, ale si užívala bábätko. Trvá len veľmi krátku chvíľku, kým je také maličké. A celu tu dobu sa stresovat, je podľa mňa hlúposť.....

julajlatvar
20. sep 2018

problem ja flasa.

deti95060810
20. sep 2018

asi ti ide ťažšie tvoje mliečko ako mlieko z fĺašky....dieťa prišlo nato, že z fĺaštičky mlieko ide bez námahy...aj to sa stáva..... ak budeš pokračovať s fľaškou - dieťa bude viac odmietať kojenie a tebe sa prestane tvoriť mlieko. a pritom kojením sa parádne chudne...😉

29simona29
20. sep 2018

@deti95060810 súhlasím, až na to,že kojenim sa chudne, ja som paradoxne schudla až keď som prestala kojiť, inak tie kg išli veľmi pomaly dole, z nemocnice som odchádzala ešte s 9kg navyše a teraz ako mesiac nekojim mám už pôvodnú vahu, dokonca mi konecne aj prestali padať vlasy...som aktualne 5M po pôrode. ale to je asi tiež veľmi individuálne, Určite tým nechcem povedat, že som fanúšik antikojenia☺️

tinatitti
20. sep 2018

Ja som toto pri mojej dcera zazila tiez, kedze som bola po narocnej sekcii, kde som bola este 3 dni na JISke, tak malej zacali davat z flasky. Ja som sa potom snazila kojit a vzdy boli problemy s prisatim, s papanim a pod. Trapili sme sa asi 2 mesiace. Potom som to vzdala a mlieko som si podstivo odsavala a davala do flasky. Takto som ju "kojila" do 8mych mesiacov. Nemusis hned prechadzat na umele mlieko, pokial mas svojho dost, co isto mas, tak radsej odsat, dat do flasky a nakrmit. Ale, to je len moj nazor, ja som to riesila takto.

momof3
30. sep 2018

Podla mna jej idu zuby. To ze vypije mliekomz fľašky neznamena ze je hladná. Deti bezne vypijú ked im tečie nieco sladké. Teeba vydrzat.

tami2014
30. sep 2018

Ked to citis, zabojuj. Ja som bojovala do 7mesiaca a kojim 2 roky. Bolo to velmi narocne, ale nelutujem to. Ked sa na to necitis, daj um. Lepsie spokojna mama s UM (lebo spokojna mama-spokojne dieta), ako klbko nervov bojujuce o kazdu kvapku MM.

nitka1157
30. sep 2018

@bubblegum7 suhlasim tu s viacerymi mamickami.tiez okolp 3-4mesiaca sme mali to iste.treba vydrzat pokial chces kojit.materske mlieko je to naj pre babatko.naviac sa ukludni na prsniku zaspinka...ocenis to ked bude chore alebo pojdu zubky niekde sa buchne vzdy ho najrychlejsie utisis na prsniku.ak budes vycerpana oddychnes si s dietatkom na prsniku.odstavila by som flasku z kt.mu to ide lahsie.MM mu nejde samo preto sa jeduje.vydrz .uvidis bude dobre a potom si povies dobre ze sme to nevzdali.su to najkrajsie chvile medzi matkou a svojim babatkom.ako sa zacne tulit a najlepsie najviac spokojne bude u teba a prisate..ako si bude spokojne dudkat..rozhodnutie je na tebe ale bez boja to nevzdavaj.nic nejde lahko.a budes patrit k maminkam ktore si kojenim vytvorili neopisatelne puto medzi sebou.kazda kojaca matka ti to len potvrdi...ja mam 1.5r syna a stale sa kojime.mojkame...drzim palce aby si sa dobre rozhodla