Kolika u detí. Máte niekto skúsenosť? Čo pomáha?

zuzig
10. júl 2006

Máte niekto skúsenosti s kolikou u detí?Čo pomáha?

lenocka80
27. máj 2008

Lilka no moj maly spi asi takto: okolo siedmej ho kupeme, potom papa (potrebuje hodinu) a asi okolo deviatej zaspi, ak je samorejme vsetko ok, potom sa zobudi o pol noci a potom rano o stvrtej...niekedy mi uz ale rano nechce spat, tak sa vsemozne snazim uspat a potom je uz zrazu cas na dalsie krmenie a to sa mi uz neopati spat ☹ A presne ako vravis na jednom ciciku bojuje ako o zivot, co sa mu nepaci a na druhom pohodicka, tiez ho tam nechavam dlhsie, len rozmyslam ci to nenarobi sarapatu s tym prsnikom, ktory nechce...neviem ci mam odsavat, ci co, ale to sa mi moc nechce 🙂

Rajka moj maly tiez tak chrci, este aj rozhadzuje rucickami a puci sa...ale ked som ho tak sledovala, tak to asi tlaci do plienky a nejde mu, lebo toto robi aj cez den, ked mu treba a ma problem...ale skus sa spytat dokiny, ktovie co na to povie.

aschin
27. máj 2008

Rajko, tu Chamomillu sezenes v lekarne, ale vetsinou si ji tam musis objednat. Stoji okolo 65 Kc. Ja to nasadila male uz v sestinedeli. Bat se toho nemusis, rozhodne to je min skodlive nez treba prave ten Sab.
Nam ze zacatku taky vzdycky neco zabralo, a pak to po tydnu prestalo fungovat. Takze jsem uz na malou vyzkousela asi uplne vsechno a obcas uz jsem byla zrala tak na hospitalizaci na psychiatrii. Jediny trvaly ucinek na 100% mela prave ta Chamomilla. Asi to bude taky ´tim, ze ten fenykl, sab, lefax a dalsi maji vliv jen na ty vetry, ale nijak neovlivnuji pricinu vzniku te koliky. Jesteze homeo existuje!!!
Dudlik je OK, skutecne pomaha. Asi je to lepsi varianta nez cucani prstu, nebo kdyz je mimco porad prisate k prsu a jen ho dunda.

marhulka88
27. máj 2008

Lenocka my sme sa zo zaciatku kojili tak kazdu hodinku a ked tie koliky boli neznesitelne tak na radu laktac. porad. sme davali kedy chcel a kolko chcel...ked som ho nevedela uspat aj cely den lebo mal bolesti tak som mu dala didat po leziacky az kym nezaspal bez odgrgnutia a basta...
teraz sme to krmenie natiahli na 2hodky (aj to je sice vela ale nie je to uz take zle ako predtym) a krmi sa z kazdeho prsnika 15min. ... pribera strasne rychlo uz je ako maly tucko 😀 ale co mam robit ked chce tolko jest?
laktacna nam povedala ze to satie pocas koliky je sposob akym sa ukludnuje ale zase na gastro nam povedali ze cim viac jest davame tym tu koliku zhorsujeme ze dieta potrebuje v krmeni pevny rezim tak sme ho nasadili
nastastie nas martin papka pekne .. ten sa napije aj za desiatich ... dida to je jeho cely svet..len co sa priblizim tak ma predstavu ze sa ide jest...hruza 😀 😀

kacka.va
27. máj 2008

rajko, nám malá taky chrčí a chrochtá 🙂

lila794
27. máj 2008

Lenocka, ja z toho druheho odsavam, lebo tiez sa bojim zapalu. Aj ked sa mi nechce! Ale ja mam strasne vela mlieka, prsia sa mi stale nalievaju. Maly uz ma sice rezim, ale zo zaciatku som tiez davala, kedy pytal. A to mi papal z kazdeho po 5 minut a stacilo mu. Teraz uz po 10. Uz ma skoro 7kg - tiez je puco, az som sa zlakla, ale dr.povedala, ze to je len z mlieka, ze ked zacne behat, bude ok. Dokonca davam mliecko aj do mliecnej banky.
A dnes ako? Kolikujete? My sme rano dali rurku, o dve hodky znova chrcal, tlacil, ale ja som zaspala, tak zaspal aj on a spi doteraz, tak som zvedava. Drzkajte sa, nech mate krasny dnik!!! 🙂 A hlavne plny smiechu, nie placu!

lenocka80
27. máj 2008

Lilka to vazne ma 7kil? Boze tak to uz mas co nosit na rukach,co? 🙂 No dnes nastastie vyzera, ze je vsetko ok, aj ked doteraz spal iba pol hodku, ale je taky vysmiaty, spokojny, samozrejme ked papal tak sa hadzal ako o zivot a zacal plakat, lebo tlacil a neslo, tak som mu tiez musela pomoct, teraz sa mu podarilo zaspinkat, tak uvidime kolko vydrzi.
Inak babky neviete kolko take babo potrebuje mlieka v mililitroch? Som rozmyslala, ze ked budem potrebovat niekde odskocit na viac ako dve hodky, ze by som odsala mliecko a nechala nech ho manzel nakrmi, len nemam predstavu kolko by mu asi malo stacit...co myslite?

krista
27. máj 2008

Aschin za jak dlouho zabrala ta Chamomila? My to dáváme asi týden a účinek nikde 😒

lila794
27. máj 2008

Ti poviem, uz mam aj svaly pevne po tehotenstve. Ale on sa aj velky narodil. My zatial tiez ok. Papa tiez pekne, tak uvidime. Vies co, mozem ti len povedat, kolko vypije nas. Ked chceme niekde s manzelom odskocit, tak ho dame nasim. Vypije tak okolo 150ml. Raz mi vypil az 220. Vobec netusim, ci je to vela ci malo. Zalezi to od babatka. Ono ti a vediet, ze ma dost. Normalne odsaj do flasky v odsavacke a to mu daj. Ci mas aj nejake namrazene? My mame plnu mraznicku. Tak to vyuzivame, lebo z flasky vypije v pohodke. A nemyslim si, zeby si na nu zvykol. Cica je pre neho najlepsia. Ale to robime tak mozno 3x za tyzden.

jjaanca
27. máj 2008

kristo, koukám, že Aschin nereaguje. Já mám pocit, že jsem tu někde četla, že to má zabrat hned a když to nezabare (nevim za jak dlouho, možná 15 min?) tak se zvyšuje dávka.
Nám se kolika zase vrátila. Marně přemýšlím co se změnilo, co dělám jinak, co jím a před tím jsem nejedla. Tak začínám taky přemýšlet o té Chamomile. ☹

aschin
27. máj 2008

Holky, nam ta Chamomilla zabrala do nekolika hodin. Nekomu to pry trva tyden. Davku jsem nezvysovala, ale spis snizuju.

krista
27. máj 2008

Do několika hodin? 😲 Tak my jsme ztracenej případ 😢 Já už nevim co zkusit, nic pořádně nežeru s prominutím a řev je u nás od rána do večera, s tím že večer je to ještě asi 10x horší ... 😒 Nepomůže naprosto nic, musí se vyřvat 🙄 Tak já na tu Chamomilu už prdím, stejně jsme to už dobrali, dávali jsme 3x denně 5 kuliček 😒

sisstin
27. máj 2008

krisa: ono totiž nezabere nic..jen přejít na příkrm..my se s tím potýkali víc jak půl roku 😉

krista
27. máj 2008

Siss a příkrm to bych měla začít právě až k tomu půl roku že? No to mě fakt švihne, kdyby aspoň MM byl k večeru doma ať na to nejsem sama 🙄 Už jsme se ale domlouvali (chodí po práci do posilovny) že bude chodit domů a do posilovny až bude malá spát, tak si odpočinu třeba 😅

sisstin
27. máj 2008

krista: záleží, jak budeš kojit..my nekojený přikrmujeme už od 4. 😉

krista
27. máj 2008

Tak zatím pořád ještě kojim plně, tak teď člověk neví co si přát, jestli kojit co nejdýl nebo nekojit a zbavit se koliky, i když to určitě neni záruka 😖 No já doufám a věřím že po 3.měsíci se to aspoň malinko zlepší, jsem na to hrozně upnutá, protože člověk už fakt neví co 😲 😖

sisstin
27. máj 2008

krista: já si pamatuju, jak mi ty 3m přišly děsně daleko..a když přišly..tak se nic nezlepšilo 😅 😅 😅 😅 😅

krista
27. máj 2008

Siss to jsi mě uklidnila děkuju 😀 Já se prostě toho musím držet, abych to vydržela 😀 No ale už se říkalo že po šestinedělí to bude lepší, to jsem měla dva dny klid, přesně koncem šestinedělí, byla jsem nejšťastnější pod sluncem a po dvou dnech znova a snad ještě horší 😅 😕

sisstin
27. máj 2008

kris: nám se to taky občas zlepšilo, občas děsný..ale ted už snad tuk tuk dobrý..hurááá 😀 ale zas nám lezou zuby 😅 😅 😅 😅

krista
27. máj 2008

Siss a ty zuby jsou s tím porovnatelný? 😖 Je to taky tak hrozný? 😅

sisstin
27. máj 2008

krista:no zatím byly teda prdy o moc horší.. 😅

krista
27. máj 2008

Siss tak aspoň něco mě maličko těší 😅

jankabambulka
27. máj 2008

PROSÍM mamičky ktoré používate NUTROLIN 1 COMFORT - taký žltý - napíšte mi na IP. ďakujem.

aschin
28. máj 2008

Kristo, ma se to spis podavat cely den, pred kazdym jidlem. Vecer jsem si rozpustila vzdycky 3 kulicky v 30ml, a to male pak po cely den pred kazdym jidlem davala. Jeste se doporucuji nejake homeo Nux Vomica, ale s tim nemam nejmensi zkusenosti ani reference. No, jestli Ti mala krici po cely den, tak jestli to uz zase nebude rustovy spurt..... Nam to taky tak nejak zacalo a Elli byla spatna cely den, naproti tomu u koliky jen par hodin vecer. Bohuzel ten spurt ve 3 mesicich netrval tyden, ale vzdycky par dni, pak klid, pak zase par dni.....no taky sila....

krista
28. máj 2008

Aschin já už jsem z toho blázen 😀
Těžko říct proč pláče, pár dní mi to jako spurt přišlo, protože chtěla pořád jíst, tak to jsem si říkala, hurá za pár dní je to pryč, ale řev pokračoval stále 😀 Takže se možná těch "chorob" vystřídalo víc - kolika, spurt ... no nevim 😅
Mimochodem když tě vidím, tak už máme ten Nobilis a vytíráme a zdá se mi to opravdu lepší, zatím to pořád má, ale dělám si čárky a nevymývám tak často, tak to nechci zakřiknout, ale doufám, že to zabere 😵

aschin
28. máj 2008

Kristo, to je super, tak vydrzte a doufejme, ze mala uz bude v poradku.

krista
28. máj 2008

Aschin teď se mi to zdá zase stejný 😅 ☹ Ty jsi říkala že to zabralo asi za dva dny viď? No já se modlím ať to pomůže, jinak musíme na tu sondáž nebo jeslti jí z toho mám "nechat vyrůst" nevim, uvidíme, každopádně moc děkuju za všechny tvoje rady co jsi mi udělila do IP 😀 🙂

aschin
28. máj 2008

🙂 Kristo, zkus vydrzet. Kazdymu prckovi to zabira jinak dlouho a na kazdeho pusobi neco jineho. Toto jsou veci, ktere pomohly nam a ja je vrele doporucuju. Moc bych chtela, abyste se toho uz taky zbavily a mely to vsechno za sebou. Trpelivost a pevne nervy 😉 To rika ta prava...... 😀

rajka
28. máj 2008

Ahoj holky!
aschin - děkuji za rady ohledně homeopatik 😉

Dnes byla šílená noc, spala jsem nejdýl v kuse asi hodinu, jinak malý celou noc mrčel, prděl, kojil se, blinkal, převlíkali jsme, houpali, znovu kojili, atd. však to znáte. K ránu jsem už usínala ve stoje. Odpoledne se prospal 2 hodiny v kočárku a teď usnul. Úplně se děsím, co bude zas v noci. Někdy mi příjde, že to má úplně přehozený den a noc. Uvažuji, že koupím ty probiotické kapky, stojí sice kolem 700, ale hodně maminek si je chválí. Od příštího týdne už může ten baby calm, tak zkusím ještě ten a když tak obětuji 700 a zkusím.

lila794
28. máj 2008

Ahoj Rajka! Chudatko, tie maminy to maju tazke,ze? Ako zavidim tym, co si v pohodicke uzivaju matersku!!! Ale nejako to hadam zvladneme. My mame prave dnes taky "vesely" den. Plac, krutenie, tlacenie, hroza!! Ake kvapky si vyskusala doteraz? My Sab a Infacol. Ten stoji okolo 220 - spravil mu este horsie. Nejak uz tym kvapkam neverim. Myslis, ze tie probiotika pomozu? Ja by som tiez kupila, ak mu to ma pomoct. U nas budu este drahsie. A zozeniem ich aj v SK?

rajka
28. máj 2008

lila - mrkni se na na volné téma - ja tam přímo diskuze "probiotické kapky" včera jsem to četla a docela mě to optimisticky naladilo. Pokud by to mělo pomoct, tak ty peníze obětuji. Myslím, že je u vás taky seženeš. My teď dáváme před každým kojením 10 kapek sabu a 2 lžičky fenyklového čaje (občas zapomenu) a zdá se mi, že je to přece jen lepší a hlavně jsem začala dávat dudlík a ten ho hodně uklidňuje. Už neřve tak strašně a nebudí Evču. Myslím, že mu to ulevuje