Koľko mililitrov mlieka sa dáva 4-mesačnému bábätku?

nikinka008
27. júl 2009

Ahojte,ak su vase babatka na UM kolko ml im davate?Ja mam skoro 4 mesacne babatko a zatial davame cez den po 120 ml asi kazdu 1.5-2 hodiny.A na vecer 150.Ale na krabici od mlieka pisu ze od 3-6 mesiacoch by malo jest po 180 ml 5krat denne.Ale ja si myslim osobne ze je to asi privela,ved take babatko nema este tak roztiahnute brusko 😕 .Co si myslite?

deina79
30. jún 2010

@anjelicek26 juj tak to dufam, ze sa jej ten rezim zmeni, lebo ozaj kazdu hodinu a pol sme hore ale hlavne ze cez den je jej najlepsie, zaspi tvrdo a spi aj 2x po 4 hod.....v noci opak ☹

anjelicek26
30. jún 2010

@deina79 - no ako by si o Saske pisala, my sme na to nejaky recept nevymysleli, mala proste maly zaludocek... ja som odsavala 260 ml na prsnik, ked mala nejake 4 mesiace, proste sialene mnozstva... Budila sa aj tak. Slabe mlieko je hlupost, kedze dobre priberala.

Takze podla mna odsat a dat to tvojej malinkej tak ten problem nevyriesi. Len by ta to ukludnilo... Ale ak ma tazke plienocky, tak jej to urcite staci. Budenie sa a zasytenie nema vela spolocneho, aspon nie u novorodencov. Ja som teraz kupila vahu, menej stresujem, aj tu v UK ho vazia len na zaciatku a v 6 tyzdnoch a potom v 7,5 mesiacoch, chcem vediet aj medzi tym, ci pekne pribera...

murinka
30. jún 2010

moja dcera zalostne malo pribera od narodenia 😒 jpediater nas posielal krizom-krazom po lekaroch a nikde sa nic nepotvrdilo 🙂 ale netrap sa nad tym 😉 ak je spokojna tak jej urcite nic nechyba.kolko potrebuje tollko si aj spapa 😉 moja dcerka sa narodila s mierami 3250g a 49cm a teraz v 15.msiacoch vazi 8440g a 87cm 😅 je drobna ale nic jej nechyba 😉

murinka
30. jún 2010

@deina79 moja dcera zalostne malo pribera od narodenia jpediater nas posielal krizom-krazom po lekaroch a nikde sa nic nepotvrdilo ale netrap sa nad tym ak je spokojna tak jej urcite nic nechyba.kolko potrebuje tollko si aj spapa moja dcerka sa narodila s mierami 3250g a 49cm a teraz v 15.msiacoch vazi 8440g a 87cm je drobna ale nic jej nechyba
Dnes o 16:53 • 1 dieťa • Odpo

anjelicek26
30. jún 2010

Hihi to radsej nebudem o mojej 95 cm 4 rocnej pisat 😝 😀 😀 😅

deina79
30. jún 2010

@anjelicek26 tak aspon mi porad kolko asi jej mam dat vecer vypit, vyskusame..asi potom ma fakt maly zaludocek 😒

anjelicek26
30. jún 2010

deina79 - no vo veku nasich drobcov by "mali" pit 40-90 ml, som sa niekde docitala na mudrej stranke 😀 Mne maly vecer najviac papa, vcera mal 120 navyse.... No skusim ho dneska prevazit, kolko pije, som aj ja zvedava... drahy sa mi smeje, ze ho stale davam na vahu 😝 Tucka maleho ☹ On pribera 250g tyzdenne, to je fakt super 😎

Vsak skus jej dat nejakych 60-70 a ak bude chciet viacej, mozes ju dat dopit sa na prsnik. A deti maju fakt maly zaludocek, ved je vo velkosti ich pästicky iba...

Inak na zasmiatie a odlahcenie... vykon zo vcera 😀

https://www.youtube.com/watch?v=p77KOQtAK2Y
deina79
30. jún 2010

@deina79 tak to bola fakt plna plienka 😀 , esteze pamperska to isti 😅 😅 😅

anjelicek26
30. jún 2010

@deina79- no uz nam jednotky zacinaju byt definitivne male, doberieme posledny balik a v ramci bezpecnosti zacneme z 2-kami 😅 😅 😅

deina79
30. jún 2010

@anjelicek26 tak to bola fakt plna plienka , esteze pamperska to isti

deina79
30. jún 2010

@anjelicek26 😀 😀

anjelicek26
30. jún 2010

@deina79 - idem sa ja ho pokusit nejako zobudit, uz od dvanastej spi, asi prasknem 😖 Nechapem, ako moze cely cas spat cez den a aj v noci... ze mu neni nuda 😝 😀 Ale nemenila by som fakt, drahy vravi, ze si to po Sasenke zasluzime 😎

deina79
30. jún 2010

@anjelicek26 juj tak to ti zavidim, keby tak aj moja spinkala v noci, cez den spi ako zabita 🙂

bibione
1. júl 2010

@anjelicek26 to este nieje nic 😀 moj vie tak nalozit,ze plienka ledva ledva drzi po kope 😀 ja ho vzdy pochvalim,ako sa krasne vykalal a uzastne sa na tom smeje...hlavne ked moja mamka ho nechala luftovat a maly si veselo kadil do nasej postele 😀 inak mne hovienko od maleho nesmrdi 😉 ale ked som davala sunar,to bolo smradu ze az...to aj prdiky riadne smrdeli,tak sme zas presli naspat na nutrilon a v pohode

stym kolko ma vypit podla krabice...je to ozaj len orientacne a v podstate by nemalo prekrocit babo tu hranicu,je to totiz max davka za 24hodin podla vahy krpca...takze skor sa riadit vahou ako vekom...moj ,ked bol mensi,tak papal a 3 hodiny aj 8-9x denne,cize spapal ovela viacej nez bolo na krabici a aj tak nepriberal...uz aj jeho dr to vzdala,proste z neho tloustik nikdy nebude 😵

danu
25. aug 2010

petrusa118
Máš malý má 5m a 2,5 týždňa. Už nekojím,lebo som chorá, no nutrilonu vypije asi tak 600-700 ml a prikrumjem len 2x denne, úplne mi odmieta ryžovú kašu a obed, čo je mäsko a zeleninka..tak to sú asi 3-4 lyžičky a ostatné všetko vypluje a berie to ako super hru...)) okrem toho vypije trošku šťavičky alebo preverenej vody... Nikde som však nenašla, koľko by malo také bábätko denne vypiť mliečka...bojím sa, aby sa správne vyvíjal..či nie je lepšie radšej neprikrmovať a podávať viac mliečka..už naozaj neviem..ale na margo toho všetkého, malý je veľmi spokojný a usmiaty...(ako vždy)
Ďakujem za všetky rady a odpovede...)) Peťa

nikolkaaa
30. aug 2010

prosim vas poradte mi mame 1?5mesačneho synčeka ktoremu davame 140ml umeleho mliecka hami optivital ale pocas krmeni place a ak´j niekedy po krmeny a je nespokojny a prespinka strasne malo budi sa mi po 2hodinkach niekedy aj skor ma velmi nepokojny spanoch stale sa budi takže musim byť stale pri nom a utišovať ho aby sa uplne neprebral..poradte mi ako mu mam zlepšiť spanok a hlavne aby bol po papani spokojny..mam vymeniť mliecko?dakujem

sisiska
1. okt 2010

Moja 8 mesacna dcerka v poslednom case pije velmi malo mliecka. Sme na UM Nutrilon HA 2, kedze jej kvoli horkosti nechuti, pridavame do neho rozne vyzivy...bananovu, slivkovu, atd.....ale v poslednom case ho vypije velmi malo, max tak 80 - 100 ml 3 krat cez den a tak okolo 120 - 150 ml dvakrat v noci...medzitym papa cez den prikrmy, susienky atd., len toho mlieka pije podla mna malo...a caj alebo vodu iba trosku cez den...tak sa bojim, aby nebola dehydrovana...ako je to u vas? kolko vypiju vasi drobci priblizne v rovnakom veku? mate nejake finty, ako donutit babatko vypit viac? dakujem

jana_x
4. okt 2010

Naší malé je měsíc a papá 120 ml Nutrilonu každé 3 hod. někdy vydrží 4 hod.

slaurinka
7. apr 2011

haló baby... je tu niekto???

sofia2008
9. apr 2011

moja mala bude mat 6 mesiacov o tyzden a pije 3x100ml Nutrilonu, od 3 mesiacov sa trapime s mliekom, ktore nam odmieta, pribera ale normalne, poslednykrat cez 500g na mesiac, ale zato prikrmy papa krasne 🙂 klop klop..rano a vecer jej robim mliecnu kasu, tu spapa okolo 150ml..inac to mlieko pije vylucne v spanku v noci, cez den ked vidi flasu, tak hned plac 😠

babu9
9. apr 2011

moj drobček papá mliečko 2x o 11. keď ide spinkať, a nad ránom okolo 05. a večer kašičku niekedy ju robím do mlieka a niekedy do vody záleži aká je .... 🙂 no je pravda, že toho mliečka sme veľa nepopili..nikdy sme nešli podľa tých tabuliek, vždy vypil koľko uznal za vhodné a koľko mu chutilo..aj teraz vypije okolo 180 ml takže tiež nesme v tabuľkách....takže mám zato, že dieťa spapká koľko potrebuje, preto sa netreba riadiť podľa tabuliek ale podľa drobčeka... 😉
..aj tá staršia mi nechcela papať mliečko keď vypila 100 ml pričom druhé deti pili už 250ml tak som som bola s toho nešťastná a teraz ju nevbiem zastaviť 😀

provoke
9. apr 2011

moja dcérka papá 5 x denne, o 8h, 11,30 h, 15 h, 18,30 h 170 ml a večer papáme okolo deviatej - pol desiatej a vtedy skoro vždy spinká, tak po spiačky spapá len okolo 130 ml.

gabrish
29. jún 2011

prečo sa mi neda odsat viac ako 70ml mliečka....a moje 3 tyždnove babo vypije len 50ml za priblizne 2-3 hodinky...nechcem aby bol maly hladny ale ako mam vediet kolko mu mam davat,ako často a kolko odsavat??dakujem za rady!!!!

lusy82
1. júl 2011

@gabrish Ahoj, odsavačkou toho nikdy moc neodsaješ. Neber jí jako ukazatel. A těch 50ml si myslím že je docela normální, už si nepamatuju kolik toho vypil malej ale určitě je to vpořádku. Čím bude starší a větší, tím toho vypije víc. Víc si všímej jak přibírá a kolik má počůraných plenek. Odsávat je zbytečný když je tohle všechno v poho.

frick
16. jan 2012

ahojte,Moj malý pije od 4 mesiaca UM ale stále vypije len 120 ml.Teraz má 6 mesiacov a viac nedá iba večer aj to mi je divné vypije 180 ml.Nechápem tomu.Mliečko mu chutí teší sa keď mu idem dať aj priberá normálne.Je to normálne?Je pravda že v noci sa musí doplniť o 23:00 pije 120 a ešte aj o 2:00 a ráno ale to do neho dostanem 60. Máte stým skúsenosti?

ktore
30. nov 2012

@nikolkaaa ahojko.citam este z roku 2010 ze ste maly problem z nespavostou a papanim.ja som mala z dcerkou tiez taky problem a zistili jej alergiu.vy ste co vtedy urobili?zmenili ste mliecko?

charlie1980
5. dec 2013

Ahojte, mamicky. Zacinam byt uz bezradna. Maly ma 5 tyzdnov. Krmim ho UM Aptamil 1 (neviem, ci u nas sa toto mliecko predava). Vsimla som si, ze ho cez den napina a nielenze ho napina, ale grgne si asi tak po hodine cistu vodu, co predpokladam, ze bude asi kyselina, pretoze pri tom place a celkovo je nepokojny. Tak som presla na Aptamil Comfort, co je lahsie stravitelne, ale aj dnes ho napinalo cely den. Po jedle ho davam asi hodinu do polosediaci, aby sa mu nevracalo. Aj matrac na postielke som uz vyvysila. Lenze....on zje pokazdom 150ml kazde 3-4 hod a aj v noci. Niekedy 180ml. Skusala som mu dat 120 a nic viac, ale vtedy vobec nezaspi a vsetko si strka do ust a trha vsetkym ako tiger. Ocividne ma este hlad. Tak tu pozeram, ze niektore deticky ani v 4.mesiaci tolko nezjedia, co moj v prvom. Je jasne, ze sa prejeda. A teda...co robit...zmenit mliecko, ktore by bolo mozno vydatnejsie a tym padom by mal zriedkavejsie hlad, alebo co s tym......? Uz zacinam mat paranoju, ci nema reflux.

lusinda1922
8. feb 2014

@nikinka008 to je hlupost na krabici, raz spapa viac, raz menej, mne spapa raz 180ml, potom po cca 4 hodinach len 80ml... to sa neda babu spapat tak vela zakazdym 🙂

lusinda1922
8. feb 2014

@nikinka008 ona vie, kedy ma dost 🙂 raz spapa viac, potom menej

baba24
14. dec 2014

Ahoj mamicky.my budeme mat 18.12. 4 mesiace.kojim ho celu noc a cez den je na umelom mliecku ale davam mu len dvakrat 60 ml a vecer 90 ml medzi tym mu ho niekedy aj nakojim.