Koľko mlieka vypije 3-týždňové bábätko?

13. sep 2023

Ak ste tu niektoré čo kŕmite výlučne odsatým mliekom, koľko zjedia/zjedli vaše 3 týždňové bábätká? Náš má dnes tri týždne a už tretí deň vypije skoro na každé kŕmenie 90-100ml a začínam sa báť že keď to takto pôjde ďalej nebudem mu už stíhať. Bežne sa stáva že zje všetko z fľaše a potom ešte ťahá vzduch, ak by bolo vo fľaši viac tak verím že by zjedol viac. Rozmýšľam nad zavedením umelého mlieka aspoň na prikrmovanie

ella1234
13. sep 2023

Naša síce papala na jednu davku v 3 týždňoch len 50 ml ale zas asi mozno častejšie ako tvoje babo ... Ale tiež sme tak dopadli zrazu prišiel rastovy spurt a uz som jej davky nezvladala 😒 a to som odsavala kazde 3 hodiny, snazila sa aj prikladat malú, aj kontakt na kožu.

anavixy
13. sep 2023

Nedokrmuj, davaj mu tolkoto kolko teraz, nezvysuj zatial davku (90ml je teoreticky akurat na 3 tyzdne), dieta sice saje saje kym tecie, ale to nie je adekvatny znak toho ze je stale hladne. Navys davku az ked sa bude skracovat interval papania alebo bude dieta nespokojne po spapani davky. Odsavaj minimalne kazde 3 hodiny, minimalne raz aj v noci. Ak bude treba zvysit tvrobu skus power pumping (googli alebo sleduj na ig vasa laktacna konzultantka, lipirea blog). Dokrmovat UM zacni az ked naozaj nebudes uz mat dost mlieka. Tvorba mlieka zavisi najviac od odberu, viem aj z vlastnej skusenosti, ze pri odsavani je to niekedy tazke, ten dopyt navysit, predsalen prilozit si dieta kazdu hodinu je jednoduchsie nez napr kazdu hodinu odsavat.. ale v ramci moznosti skus odsavat vzdy ked sa bude dat a urcite si pozri ten power pumping. No a ked uz nebude dost, daj UM a kombinuj 🙂

ella1234
13. sep 2023

Inak teraz som si uvedimila keď píšeš ze 3 tyzdnove babo tak asi práve rastovym spurtom prechádzate je to dosť možné.