Koľko priberalo vaše dojčené bábo?

baska1930
6. nov 2021

Ahojte maminky včera sme boli na poradni a pani doktorka nam povedala ze dcerka málo pribrala plne kojená pribrala za mesiac 300g, ze mame prist o 2 tyzdne na preváženie. Tie co ste kojili detičky ako priberali?

lavender273
6. nov 2021

@baska1930 moja priberala zhruba tak isto. Dokonca aj menej. Ale bola zdrava vysmiata, mala aj faldiky (nie velke ale ok). Tak mi lekarka povedala ze je to ok. 🤔

pribinak
6. nov 2021

Tak okolo pol kila, nie viac. Ale prosperoval. Našťastie naša doktorka nás nikdy netrápila nejakými tabuľkami.
Váha je dôležitá, ale niekwdy deti nárastu aj vela čo sa dĺžky týka

kajca84
6. nov 2021

@baska1930 Môj synčel prvé 2-3 mesiace pekne,potom už menej.Teraz má 15 mesiacov a 9 kíl.Tak ale v kuse behá.Lekárka na začiatku riešila,teraz už nie.Keď ciká,kaká,neplače(od hladu),malo by byť všetko ok.

dskjhfdlkdjhl
6. nov 2021

@baska1930 Zalezi aj od toho, ake je babatko stare. Moja dcera prve tri mesiace priberala mimoriadne-1200g mesacne, potom uz ovela menej, ale 300g za mesiac je asi naozaj na spodnej hranici, ak sa bavime o dietati do polroka. Akurat teda treba mysliet na to, ze minule mohla byt menej vycikana, ako teraz, ze vaha nemusi uplne presne vazit, takze vaha rozhodne nie je jediny ukazatel prosperity.

nevenka
6. nov 2021

@kajca84 hej, nie kazde dieta je valibuk, moje ani jedno, najmladsi je najmensi a doktorka povedala, ze tabulky by vyhodila do kosa.

petamich
6. nov 2021

@baska1930 juj nas drobec urcite nie je benchmark, ma 3.5 mesiaca a skoro 8 kg, pribera tak 800-900g, prvy mesiac viac ako kilo 🤷‍♀️ on je zasa to opacne spektrum

baska1930
autor
6. nov 2021

@dskjhfdlkdjhl 3 mesiace ma