Koľko vydrží odstriekané mlieko v chladničke?

olinecka22
20. nov 2011

dnes rano som odstriekala 50ml mlieka co som boal taka plna lebo moja dcerka mi prespala celu noc

bbtina
20. nov 2011

@olinecka22 ja som nosila mlieckn do nemocnice,kym tam boli chalani a vraj maximalne do 24hod by sa malo spotrebovat

veronikam
20. nov 2011

Ahoj, ja odstavam od zaciatku, len odsavam, v chladnicke skladujem mlieko 24 hodin. Inak mrazim v specialnych sackoch na materske mlieko.

graceful9
20. nov 2011

@veronikam ahoj, mohla by som sa opýtať, kde tie sáčky na mlieko kupuješ? a ako rozmrazuješ?

bahara
20. nov 2011

@olinecka22 Ahoj no aj Ja som počula že treba mliečko do 24 h od odstriekania zúžitkovať ja som si napríklad kúpila v zdravotníckych potrebách poháriky na mlieko odsala naplnila a dala do mrazničky..super sa mi to potom hodilo keď som bola u zubára..v pohode z injekciou mi porobil čo bolo treba.....malá nebola hladná 🙂 a ja som si po injekcii dva krát odsala mlieko a už mohla papkať rovno z cicíku 😉 a počula som,že mrazené mliečko aj pol roka môže ostať v mrazničke tak neviem..len som počula 🙂

milankovazuzana
20. nov 2011

Súhlasím s kočkami, je to naozaj 24 hodín.Počas tohto času môžeš aj do fľaštičky dolievať, ale keď ho zmrazíš, tak už nesmieš na to zamrazené dolievať čerstvé.Tak mi to vysvetlili priamo na neonatologickej klinike...

veronikam
20. nov 2011

@graceful9 Kupujem ich tu: http://www.naturlekaren.sk/zbozi/zdravotne-pomo...

Su najlacnejsie ake som nasla, a su kvalitne. Rozmrazovat najlepsie v chladnicke, nechat si napr. vecer a do rana mas rozmrazene. Alebo aj normalne pri izbovej teplote. 😉

veronikam
20. nov 2011

@bahara Hej, zmrazene vydrzi 6 mesiacov, a ja mam take info.

poleva
20. nov 2011

avent poháriky

graceful9
20. nov 2011

@veronikam ďakujem 🙂 a keď rozmrazíš v chladničke, tak ohrievaš ako? lebo som niekde čítala, že vo vodnom kúpeli, aj rozmrazovať, nie v mikrovlnke,,,ale ja sa radšej opýtam niekoho, kto s tým funguje 🙂

sisaha
20. nov 2011

@graceful9 ja som ohrievala v elektrickom ohrievaci flias.., alebo potom som to preliala do skleneho pohara a v mikrovlnke. Ale vacsinou v tom ohrievaci fliaš.

graceful9
20. nov 2011

@sisaha aha, a z mikrovlnky dieťatku chutilo? nepokazilo sa mlieko?

sisaha
21. nov 2011

@graceful9 ja som si odstopla sekundy, kedy bolo mlieko tzv. pitné...Cize ak uz bolo rozmrazene a teda studene, tak 30 s na 120 - 150 ml stacilo.. cize odpoved je nie...nepokazilo sa.. ale ako hovorim...mikrovlnku som pouzivala, ak sme niekde boli mimo a nemala som so sebou ten ohrievac

bealondyn
21. nov 2011

ano v chladnicke 24hod, ale malo by byt vzadu, co najdalej od dvierok, nie napr. na tych polickach co su na dvierkach. a v mraznicke max. 3 mesiace. 🙂

vierica
21. nov 2011

Mne bolo povedane 6-6-6. 6 hodin v izbovej teplote, 6 dni v chladnicke, 6 mesiacov v mraznicke...Ak mas hlboko mraziacu mraznicku, tak by malo vydrzat do 12 mesiacov. AK je mlieko par dni v chladnicke, treba ovonat ci je v poriadku. Ono ked sa pokazi, to sa bude dat citit. Z vlastnej skusenosti mlieko nechavam v pohode niekolko dni v chladnicke. Ale napr. laktacna konzultantka mi povedala, ze cerstvo napumpovane mlieko nema ist do mraznicky, ale najskor do chladnicky, takze ja vacsinou az po 24 hodinach prekladam mlieko z chladnicky do mraznicky.

bealondyn
21. nov 2011

napr. tu to mate velmi obsirne a aj o rozmrazovani, celkom na konci clanku. 😉
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1292/ak...

veronikam
21. nov 2011

@graceful9 Hej, ohrievam len v ohrievaci na flase - mam Avent. Ked som niekde mimo domu, tak v horucom kupeli. Materske mlieko nesmie ist do mikrovlnky. 😉

graceful9
22. nov 2011

@sisaha aha, tak ďakujem pekne 🙂

graceful9
22. nov 2011

@veronikam a počuj, keď ja by som napríklad nemala mlieko, ale kamarátka má strašne veľa, vylieva po 2 fľaše, keď odsaje, a ona by mi mrazila, ale býva asi 8 km odo mňa, tak keby ona zamrazila, a manžel by mi doviezol a šupla by som ho späť do mrazáku, tak myslíš, že by to fungovalo?

veronikam
22. nov 2011

@graceful9 Samozrejme, bez problemov, mam to odskusane, manzel vozi moje zamrazene mlieko (mam cca 3l tyzdenne navyse) 80km jednej pani 😉 a v pohode. Vozi ho zamrazene a ulozene v cestovnej chladnicke.

graceful9
22. nov 2011

@veronikam jej, no to je super, si ma fakt potešila 🙂 ďakujem

missska28
15. mar 2019

@vierica mozem sa opytat ze ci ma nejaku specificku vonu to mlieko ked je pokazene ?