Kŕmenie z jedného prsníka

anicka246
24. sep 2013

Ahojte maminky, myslíte že nevadí keď kojím z jedného prsníka a druhý si odsávam?? Na druhom mám menšiubradavku, zle s mu chytá aj ked som si dala tú umelú bradavku a ešte k tomu má dosť bolí... Máte niekto skúsenosti s takýmto kojením ?? Zatiaľ ďakujem

eveenka
24. sep 2013

@anicka246 ja som mala na lavom prsu takmer vpacenu bradavku, mam to od narodenia, kojim uplne normalne, mala si tu bradavku krasne vytiahla von, zo zaciatku bol problem ale naucila sa 🙂 takze odporucam neodsavat lebo len dieta dostatocne stimuluje tvorbu mliecka. Dieta aj matka sa ucia dojcit dojcenim. Prikladaj neodsavaj uvidis ze sa to zlepsi 🙂

wewe22
24. sep 2013

@anicka246 uplne v pohode dokazes dieta odkojit aj na jednom prsniku ja som tak kojila do 8mesiacov prave prso odmietala jedovala sa tak sme ho proste odstavili bala som sa ay nebolo mensie ale nebol ziadny badatelny rozdiel

standu
24. sep 2013

@anicka246 bola by skoda pouzivat len jeden prsnik, zrejme treba len upravit prisatie, kontaktuj najblizsiu laktacnu poradkynu, pomoze ti. zoznam najdes na mamile 😉

yvkay
24. sep 2013

@wewe22 Ja taktiez kojim iba z jedneho prsnika,zatial ziaden problem,tiez mi mala nechcela papat z praveho prsnika,vzdy som mala v pravom prsniku strasne malo alebo skoro ziadne mlieko.

anicka246
autor
24. sep 2013

A je normálne že v tom z ktorého mi nechce papať mám také hrčky??? ale v tom dvorci okolo bradavky čo je..

katarinava
24. sep 2013

my sme kojili z jedného prsníka 12 mesiacov bez problémov. z druhého mu to bolo jednoducho nepohodlné, nevedel poriadne ťahať, tak sme to vzdali.

zuzkat1
24. sep 2013

@anicka246 ja kojim z 1 prsnika od 9teho mesiaca.mala ma 3roky a 8 mesiacov. Lavy prsnik neznasala.3x ho dokusala az do zapalu.raz odkusla kusok bradavky.a ked mala cca 9mes.odmietla ho uplne. Do 13mes.nepoznala ani vodu. A do 2 rokov sa kojila furt. Da sa kojit s 1nym uplne v pohode. Jedine na co sa priprav...kym budes vylucne kojit a potom este chvilu kym budes casto kojit tak ten s mlieckom bude vacsi. Ale to budes vediet len ty a manzel.na von si vypchas podprdu.

zuzkat1
24. sep 2013

@anicka246 normalne to je,lebo to mlieko ti tam ostava.odsavacka tolko neodsaje. Pozor aby si nedostala zapal.rozmasiruj v teplej sprche. Ak z neho chces kojit tak kontaktuj laktacnu ak nie tak nema zmysel odsavat podla mna. Ten druhy prsnik sa postara o maleho. Ja mam mlieko len v 1 uz 3 roky.

anicka246
autor
24. sep 2013

Ale napríklad cez noc ked si neodsajem tak ma bolí a je taký tvrdší, takže preto si ho potom odsajem račej...

zuzkat1
24. sep 2013

@anicka246 porad sa s laktacnou.ale ked budes odsavat tak sa ti stale bude tvorit a stale viac... To radsej naozaj skus prikladat.este je male babo. Bude to boj ale este sa iste nauci.

anicka246
autor
24. sep 2013

A chcem sa spýtať ešte, je normálne že ma to stále bolí ked kojím??

zuzkat1
24. sep 2013

@anicka246 nie to nie je normalne. Kojenie neboli. Asi mas zle prisatie alebo neviem. Naozaj by si mala kontaktovat laktacnu.na stranke mamila.sk ... Neboj su zlate a aj hodinova navsteva ti vela da