• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Laktačná psychóza. Mám ju za sebou

22. marca 2017 
autor
bibi - peknee, dakujem za to :slight_smile:
janus - ja obdivujem teba.. ty si to zvladla sama, ja len za pomoci rodiny a lekarov.. Prajem ti vela stastia a vsetko dobre :slight_smile:
10. dec 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasanka78 Ahoj mamička,čítam teraz Tvoje slová a nachádzam sa v nich..zastavili mi ešte aj dojčenie,užila som tie dve tabletky Cambestu a cítim sa čo raz horšie..aj teraz už nespím,nemám žiadne pocity,len plačem..aj tie lieky mi takto zasiahli,neviem to zmeniť a ovplyvniť
8. feb 2016 o 01:11  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olise69 teraz čítam Vaše slová a ako tej známej zastavili laktáciu liekmi.Asi tým Cambestom.A ako sa po tom cítila?Ja mám pocit,že mi je z toho tak duševne zle,nemôžem ani rozmýšľať,nemám žiadne pocity :frowning2: A plus koľko vecí to ovplyvňuje,našla som,prečítala..po akej dobe sa jej to zastavilo?Sa nemám na koho obrátiť,ma takto prepustili z nemocnice a ja už duševne nevládzem,len plačem a aj teraz nespím
8. feb 2016 o 01:17  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka58 ahoj, mas niekoho doma, komu mozes povedat co sa deje .. ak ano urcite tak urob a najdite spolu lekara. Alebo skus zatial aspon zavolat na niektoru linku dovery kde by mal sediet lekar ... napr. Linka dôvery Pôsobí pod II. Psychiatrickou klinikou FN L. Pasteura Košice. Telefónne číslo: 055/ 622 2323.
je dolezite aby si cim skor dostala odbornu pomoc a zbytocne neriskovala a netrapila sa
8. feb 2016 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka58 Je mi velmi luto čo prežívaš, ale ver alebo nie...prejde to. Teraz je to ťažke a zda sa ti to nezvladnutelne, ale tento stav sa bude časom upravovat. Tvoje myslenie a prezivanie je teraz zasiahnute touto chorobou. Nepišeš či si mala nejake problémy pred tehotenstvom na ktore si sa liečila alebo len teraz maš tento problém. Kazdopadne by som kontaktovala psychiatra - ambulantne ta budu sledovať, neviem ake pokyny si dostala v nemocke, kde sa mas hlasit atd, zastavenie laktácie je v tomto pripade normalne a potrebne. Zdravá, pokojná a vyrovnana mama je pre dieťa velmi dolezita. Dovolím si tvrdiť, ze dolezitejšia ako dojčenie. Nehovoriac o tom ze laktacia ,,pomaha,, udržiavať ,,psycho stavy,, a je potom liečba zložitejšia. Ta linka dovery by mohla byť fajn, pripadne sa obrat na niekoho v okolí kto vieš ze by ti mohol pomoct, manžel?
8. feb 2016 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá...Ja som si prešla tiež peklom...Laktačná psychóza v najhoršom štádiu....Na synčeka som sa veľmi tesila...Ale po pôrode prišiel obrovský zvrat...Najprv sa to začalo tym že som nechcela žiadne návštevy...Mala som pocity viny že sa o malého neviem postarať že ho neviem dobre kojit...Neskôr keď mrnkal som cítila k nemu zlosť a bola som nervózna..Ten hnev išiel celým mojom telom nenávidela som ho...Ale prečo keď som sa neho tešila??? Začala som tušiť že sa so mnou niečo deje...No myslela som že to prejde no neprešlo, zhoršovalo sa to...začala som počuť hlasy vidieť osoby v zrkadle, keď som kúpala malého videla som v jeho vanicke krv...Bolo to hrozne...Až som to nakoniec nevydržala všetky tieto stavy...Prišli myšlienky na samovraždu..Pojedla som lieky veľa liekov išla som na istotu bola som na dne nechcela som žiť...Myslela som si že mi nikto nedokáže pomôcť. Zobudila som ráno na Áre...Môj priateľ mi zachránil život a budem mu do konca života vďačná pretože vidím dnes vyrastať nášho krásne ho syna a som konečne šťastná vďaka nim... <3 môj pobyt na psychiatrii bol 4mesiace pričom mi nasadili lieky + som podstúpila 5šokov...Niekto sa teraz možno zľakol..Ale nepraktizuje sa to tak ako niekedy..To nie :slight_smile: ma to obrovsku účinnosť liečby...Bola som ako znovuzrodená..Teraz si uzivam a dakujem Bohu a môjmu priateľovi za to že mozem byt s mojím dietatkom. Ľúbim ho najviac na svete!!!!! :heart:
28. jan o 01:15  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vies mam doma priatelku a odmieta ze je nieco je za vsetko mozem ja najviac ma trapi ze si tieto utoky okrem mna aj na dcerke vypusta co presne mam robit co presn e mam pozorovat ak s a rozpravame o probleme pri kojeni ?
8. mar o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj feessi ...Začína sa to podrazdenostou a pocitmi viny.. takéto mamičky si vybíjajú zlosť na všetkých na okolo lebo si myslia že všetci im chcú zle...Skús presvedčiť svoju ženu nech idete za odborníkom ten vám určite pomôže ...Nemusí to byť to najhoršie štádium čo som mala ja...Môže ísť len o popôrodnú depresiu...Čo presne si si na nej všimol?? Ako sa správa?? Má chuť do jedla?? A ako je to so spánkom?? Je často podráždená ???
22. mar o 10:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok