Má niekto skúsenosti s kliešťom počas kojenia?

borisvolcko
12. jún 2011

prosím Vás má niekto skúsenosti s kliešťom počas kojenia? Dnes som si vybrala kliešťa. Kedy by bolo najvhodnejšie ísť na vyšetrenie a v prípade potvrdenej boreliózy je možné kojenie?To len informačne, pretože pevne verím, že mi nič nezistia.

rhodosbb
12. jún 2011

@borisvolcko, mne cca pred mesiacom vytiahol mm kliesta na nohe pod kolenom, este bol uplne malicky, kojim, ale na ziadnom vysetreni som nebola, ani ma to nenapadlo 😕

maca_p
14. jún 2011

chodi sa na odber az po 6tich tyzdnoch odo dna ked zistis, ze si mala kliesta. skor sa nezisti nic. v pripade, ze by si mala miesto zacervenane, opuchnute/zapalene a ak by to svrbelo niekolko dni po vybrati kliesta je potrebne vyhladat odbornika.

tiez som v priebehu tyzdna chytila dvoch, co za cely zivot som mala iba jedneho. dojciace zeny su pre tie bestie asi chrumkave 😀

strapco13
14. jún 2011

@borisvolcko suhlas s @maca_p

borisvolcko
autor
15. jún 2011

to je asi pravda lebo ja som nemala v živote žiadneho, toto bol prvý sviniar...

parvitas
13. júl 2011

ja som mala kliešťa nedávno v júni na prsníku, blízko dvorca, ale nebol ešte poriadne prichytený, len ma šteklil nožičkami (fuj pocit), asi sa išiel lepšie zavŕtať... tak som ho stihla dať preč a spláchuť do umývadla.
mala som to asi na 2.či 3. deň málinko začervenané (ale fakt len trošku).
teraz ste ma ale touto témou dosť vydesili... lebo nielenže aj kojím, ale som aj tehotná... zajtra zájdem za svojou dr. a opýtam sa, čo robiť...

mishik
24. júl 2011

@borisvolcko ahoj, no neviem ci este potrebujes radu: ked som kojila dcerku mala som boreliozu, prakticky lekar mi dal antibiotika a kojila som v pohode dalej. Dal mi take pri ktorych mozes kojit. Ale kamaratka sa liecila homeopatiou,no musela maleho odstavit, vraj by slo vsetko to svinstvo do mliecka...Boreliozoa Ti zacne myslim bielym flakom a okolo cerveny flak.Urcite Ti vedia zistit po 2 tyzdnoch od "vpichu" kliesta z krvi.

borisvolcko
autor
25. júl 2011

ahoj, ďakujem za odpoveď, dúfam, že je všetko v poriadku, lebo nemala som po vybratí kliešťa nijaké červené ani iné fľaky.

kunaka
25. máj 2014

Baby, tak aj ja som v pochybnostiach...tiez som nemala cely zivot kliesta a teraz protiva protivna....kojim a na pohotovosti (vytahovali ho tam, sama to neviem) mi povedali, ze radsej odstavit, ze by to cez mlieko mohol dostat....maly ma sice 2r. a 5mes., ale s odtavenim nie soom stotoznena...

leporeloo
25. máj 2014

@kunaka
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
urccite neodstavuj to uz co je za blud ze dostane boreliozu cez mlieko... ktoru s najvacsou pravdepodobnostou nemas...

bambibam
25. máj 2014

Ja som po týždni začala mať na nohe taký červený kruh,zobrali krv,dali mi ATB, skontrolovali po vybratí liekov zas krv a na červené miesto mi dali ATB krém , malý ma cez 2 roky a kojím . Nevidím dôvod prestať