Malo by 4 mesačné kojené dieťa piť už aj čaj?

zaira301
17. dec 2011

Ahoj, chcela by som sa spýtať niektorej z Vás, či mi vie poradiť. Mám dieťa, ktoré má 4 mesiace a 1 týždeň a ešte stále ho kojím.....chcem sa spýtať, či je potrebné mu podávať aj čaj, alebo zatiaľ stačí moje mlieko? Všade čítam, že ak je kojené, nie je potrebné podávať čaj...ale stretávam sa s názormi iných žien, ktoré už od 3 mesiace dávajú dieťaťu čaj, niektoré aj skôr....potom neviem, či neurobím nejakú chybu, či dieťa nebude smädné.....prosím poraďte mi....a ešte chcem sa spýtať, kedy ste začali dokrmovať dieťa inou stravou? Ďakujem vopred....

grenka
5. okt 2014

@zuzkat1
@zuzkat1 tak nevedela ako na to mohla lyzickou davat

martinella1
5. okt 2014

@zuzkat1 ja som za výlučne kojenie do pol roka ak sa dá....ale ak mamička má pocit, že dieťatko vodu potrebuje, lebo mliečkom nestačí, tak treba dať....je to každého osobná vec a každý koná podľa vlastného presvedčenia....

zuzkat1
5. okt 2014

@martinella1 Ved ano nech da Ked chce,ale potrebne to nie je.

grenka
5. okt 2014

@zuzkat1 ale nie vsetky porodnice su rovnake!u nas ked babatko nic nespapa alebo place donesu mamicke nadoat alebo aj same matky ich ziadaju o to ked malo papaju ze ich dokrmia

zuzkat1
5. okt 2014

@grenka v tej prvej porodnici robili toto iste...kazdemu strkali um... Ale v druhej sa snazili pomoct s kojenim