Mám budiť týždňové dieťa na papanie?

simonka2012
1. jan 2013

moje dieta má iba tyzden ...pravda ze mám ju zobudit kazde 2-3 hod.a dat jej jest? alebo nechat spat ?

xlucia
1. jan 2013

@simonka2012 podla toho aku ma vahu, ako prospieva, aku mala zltacku, resp. este ma, a podla toho po akom case sa ti dieta same zobudi na jedenie

enya00
1. jan 2013

@simonka2012 ja som budila no moj maly mal len 2 kila a zltacku...myslim ze nieje treba ak bude dobre priberat

nikolet_89
1. jan 2013

ahoj ja by som dieta nebudila aby nebolo mrzute a tak dalej, a myslim si, ze keby bolo hladne zobudi sa samo 🙂

katkas1
1. jan 2013

kym pribera nebudit, bud rada ze spinka 🙂

mirka1308
1. jan 2013

ja by som nebudila - načo?, Veď ak nespí dáko extra dlho, tak nie je problém. Aby ste priberali - to je hlavné 😉

wewerka22
1. jan 2013

nechaj spinkat. sama sa zobudi, ked bude hladna. sama si najde svoj vlastny rezim. neboj sa.

andelok
1. jan 2013

@simonka2012 ja som budila a doteraz to lutujem...mohli sme sa obe vyspat 🙂 pokial nie je nedonosene a nemalo zltacku a ak celkovo prospieva, len ho nechaj spinkat.

soldi
1. jan 2013

@mirka1308
@katkas1
@nikolet_89

ked ma dieta zltacku, tak budit treba, aby sa co najskor odburala, vtedy sa dieta na hlad tak rychlo nezobudi.

aduskatt
1. jan 2013

nebudit, same sa zobudi, ked bude hladne, neumrie, neboj🙂 moj maly v noci prespal 6 hodin, cez den to dobiehal🙂

mirka1308
1. jan 2013

@soldi ale veď ona nepíše že má žlltačku!! či snáď áno?? 😕

nikolet_89
1. jan 2013

@soldi ahoj my sme nemali zltacku tak neviem, ale aj tak by som nebudila ale nakrmila, ked sa zobudi ovsem ak by spanok netrval dlhsie ako 2-3hodiny...

katkas1
1. jan 2013

@soldi tiez tam nevidim ze ma zltacku

zuzi0911
1. jan 2013

Ak nebola predcasne narodena alebo hypotroficka tak nie.nemusi ju budit.mne od dvoch tyzdnou myslim do 3 mesiacou prespali celu noc.

simonka2012
autor
1. jan 2013

malá má 4kg,a nemá žltačku

soldi
1. jan 2013

@katkas1
@mirka1308 ale ani nepise, ze nema 🙂

soldi
1. jan 2013

@simonka2012 tak potom v pohode, netreba budit 🙂 mne tiez hned zacal spavat 5-6 hodin, ani ma nenapadlo budit, kedze bol zdravotne na tom vyborne 🙂

alka221
1. jan 2013

dieta na jedenie budit netreba!! kam na tieto hovadiny chodite? 😕 😠 ved predsa dietatko same vie,kedy mu treba papat, same sa zobudi..

anjelicek26
1. jan 2013

@simonka2012 - ani zltacka nie je choroba, ale prirodzeny poporodny stav. Aj take dieta sa zobudi na hlad. Maly jedol cez den kazde 4 hodiny a v noci kazdych 6. Porodnu hmotnost zdvojnasobil uz v 6 tyzdnoch, takze asi tak k teme, ze umrie hladom a tu zltacku mal veru...

mirkamilos
1. jan 2013

mne kazali budit kazde 2hodiny,mali sme aj zltacku, ale veru uz by som to nikdy neurobila,mali sme velke problemy to potom trochu natiahnut lebo bola ako hodinky presne po 2h sa zobudila...ja si myslim ze tym spankom aj dieta rastie a kedze tvoje ma az 4kg tak nechaj spinkat kolko chce,, 😉

lucinocka
1. jan 2013

@simonka2012 ja by som nebudila, aby neskor nemalo probelym so spankom..si predstav zeby tebe niekto kazdu chvilu prerusil spanok 🙂 Ked bude hladne sa zobudi, ved to je priroda🙂

xlucia
1. jan 2013

@simonka2012 v tom pripade babo nebud. cez noc nechaj podla potreby, cez den zobud ak by spala tak po 4 hodinach

simonka2012
autor
1. jan 2013

v nemocnici mala taky rezim ..ci sme chceli alebo nie

lutia
1. jan 2013

@simonka2012 ja som nebudila, maly si vypytal mliecko ked bol hladny a dal to patricne najavo....to iste mi aj doktor hovoril...ked priberal a bolo vse oki tak nie je nutne...keby nepriberal potom by som to riesila a zlatacku sme mali tiez a priberal po nej pekne

katulik851
1. jan 2013

ja si tiež myslím, že nie je treba dieťa budiť. Mne to síce tiež v nemocnici hovorili sestričky, že ho mám budiť. No myslím si, že keď má hlad tak si vypýta papať aj samé 🙂

dais
1. jan 2013

Pokial dieta prospieva a nema zltacku, je hydratovane, nebudit. A co sa tyka zltacky, je to zrejme individualne ale nepisala by som ze nebudit, moja mala chudla a chudla, kym vypila 20 ml mm tak to trvalo aj 45 minut, spala by stale. Lekari povedali ze ak nebude papat bude musiet ist do nemocnice. Podla mna je nebezpecne radit vseobecne ze dieta netreba nikdy budit, su pripady ked je ta zltacka taka silna a dieta tak zoslabnute ze skratka sa nedokaze zobudit ani ked je hladne.

dadushka007
1. jan 2013

nebudit, ja som pocuvla rady sestriciek v nemocnici, ze treba budit a maly si tak zvykol na kojenie, ze som sa uz dva roky nevyspala....boli sme aj vo faze, ze sme vstavali kazdu hodinu. pri druhom budem mudrejsia a nebudem sa riadit genialnymi radami, vdaka ktorym vypadam teraz ako zombie 🙂

chloe001
1. jan 2013

@simonka2012 nebudiiiit!!!!! Mozno, len keby ti spalo dlhsie ako 4 hodky 😕 - teda, jasne, ak nema tu zltacku, to potom treba, take deticky byvaju ospalejsie.

fibinka001
2. jan 2013

myslim si, ze by si mala si vytvorit urcity rezim a preto je dobre budit babatko ak spinka, nie je dobre ak by velmi dlho spinkalo, vtedy by asi tazko priberalo a ak ma tyzden, tak urcite, ja mam taku skusenost, moj maly mal 2210g ked sme isli z porodnice, za dva tyzdne necele pribral 600g, a to som ho budila kazde dve hodinky, prebalila, nakojila a mame to doteraz, uz sice z rozdielom, ze musim odsavat a mliecka nemam uz tolko :/ ale mame svoj rezim a je to super 😉 aj ked kazda maminka a jej mimi su individuality, ale urcite na to prides sama, co vam obom vyhovuje 🙂 drzim palceky a vela zdravicka 😀

simonka2012
autor
2. jan 2013

dakujem vám všetkým

vonicka
2. jan 2013

Mne maly spal prve dva mesiace 8 hodin vkuse a nebudila som, prezil to, priberal uplne normalne a ja som bola po noci spokojna 🙂 Nebud zbytocne, este ti len dojdu menej spave noci 🙂