Mám dávať 3-týždňovému dojčenému novorodencovi vodu?

11. aug 2023

Ahojte chcem sa vás opýtať mam 3 týždňového synčeka, dojčím ale aj dokrmujem s UM, treba mu ešte dávať aj čistú vodu dojčensku? Vlastne môže sa mu dávať voda? Nezaplni sa mu žalúdok od vody a potom nebude chcieť mlieko? Ďakujem

patka06
11. aug 2023

Každý ti tu poradí iné.
Ja som dávala dojčenskú vodu od narodenia /plne dojčenej/ tak mi poradili v pôrodnici aj pediatrička
Dávala som lyžičkou, t.j. 5 ml, brucho jej to nenaplnilo, bola spokojná aj pekne jedla.

glorikarebeka
11. aug 2023

Aj ja som dávala vodu....od malička pijú a som rada, že sa naučili piť vodu lebo ozaj majú niektoré deti potom problém piť tekutiny

petronellla87
11. aug 2023

Ja som davala az s prikrmamy😁 ale nasa lekarka vravela ze napr v lete ked su horka sa moze davat aj takymto malym babatkam

beata_k
11. aug 2023

Nie. Tak male dieta nepotrebuje vodu. Volakedy sa tradovalo, ze ak ma dieta aj UM, tak musi pit vodu lebo UM je huste. Vobec to nie je pravda. Ziadnu vodu mu netreba.

minesasubu
11. aug 2023

Ja som nedavala vobec az ked zacal jest prikm , teraz ma rok a piju vodu uplne v pohode dokonca si sam zoberie svoju flasu s vodou co ma vzdy v dosahu

https://m.spuntik.zoznam.sk/cl/1000719/1825713/...

Dojčatá to majú na prvý pohľad jasné! Prvý polrok svojho života poznajú buď len mamin prsník alebo mlieko z fľašky. Keď dorazia veľké letné horúčavy, logicky zapochybujete, či by ste aj drobčekovi nemali podstrčiť fľaštičku s vodou či čajom, aby pri vysokých teplotách jeho telíčko netrpelo. No výživoví poradcovia v tom majú jasno! Nevidia žiadny dôvod dávať drobčekovi akékoľvek ďalšie tekutiny. V prípade horúčkovitého ochorenia alebo veľkých horúčav je len treba dieťa častejšie dojčiť. Zloženie materského mlieka sa samo prispôsobí potrebám dieťaťa.

Prvé lyžičky

Materské mlieko je to jediné, čo dojčatá potrebujú. Najväčší význam má podľa odborníkov dojčenie v prvých šiestich mesiacoch, no vo veku od 4 do 6 mesiacov je väčšina detí pripravená začať jesť tuhé potraviny, teda príkrmy.

euka210
11. aug 2023

Nie, netreba, staci dojcenie. Najprv ide redsie mlieko na smad a potom hustejsie na hlad. Ked bude smadne, da vediet.

nika23t
11. aug 2023

Aj ja som dávala, ale len trošičku, tiež na lyžičke. Boli horúčavy, kojila som, väčšinou medzi jednotlivými kŕmeniami som trochu vody ponúkla. Keď som prešla na UM, vodu som dávala automaticky tiež.

katesocka
11. aug 2023

Moje deti boli/sú na UM, staršiemu som začala dávať vodu v 4 mesiacoch keď sme začali s príkrmami, teraz mladšej dávam od 3 mesiacov odkedy mala prvý krát teplotu a nechcela moc piť mlieko

nika11103
11. aug 2023

Ako pisu baby . Ja som malej nedávala vodu keď sa narodila vôbec . Ja som na nej videla že to umelé mliecko jej stačí . Začala som jej dávať vodu až teraz tak mesiac max dva dozadu , proste keď už začala “vnímat” svet . Okrem toho voda je “tekutejsia” ako mlieko takze to strašne “lúcha”. Uvidis . Si maminka . Materský inštinkt ti napovie určite správne 😘

2006_1211
11. aug 2023

Nemusíš predsa aj umelé mlieko sa robí tak ze ho dáš do vody. Naša doktorka hovorila ze to není potrebné ale ze v pol roku by už bábo malo piť vodu alebo čajík detský. Moja ma. 4a pol mesiaca a asi od 3 a pol mesiaca pije čajík lebo dojčensku vodu mi odmietala

andreatytler
12. aug 2023

Davat vodu dietatu mladsiemu ako 5-6 mesiacov je uplne proti prirode. Jedinne tak po lyzickach. Ak by sme zili ako nas priroda stvorila, ako praludia bez akychkolvek civilizacnych vymozenosti ako flase a cumle, nikdy by si tu vodu do novorodenca nedostala. Proste oni nie su stavani na to aby pili vodu a vobec cokolvek ine okrem mlieka.

pininka1
12. aug 2023

Nie je pravda ze každé dieťa dá vedieť, dehydruju sa veľmi skoro, aj mne sa to stalo keď sme boli so synom na zápase vonku v horúčave, mala sa chcela nonstop kojiť, čo dovtedy nikdy a aj tak to nestačilo a dehydrovala sa. Vo veľkých teplých určite treba aj vodu.

miadi
12. aug 2023

Moja dcera do 2r nepila ine ako materske. Mlieko hydratuje viac ako voda. A bola aj v tropickych krajinach od 11m . Vodu mala v prikrmoch. Syn chcel vodu skor okolo roka. Obaja dlhodobo kojeny nemali problem naucit sa pit z flase aj z pohara uplne v pohode. Detsky cajik je blbost to vobec nepotrebuju. Teraz uz vacsi 70z% piju vodu zvysok kravske mlieko obcas dzus . Ale zariad sa podla seba 😉kazdy ti tu nieco ine poradi.

riamia91
12. aug 2023

Nie, voda až s príkrmami.

krisbar
12. aug 2023

Odporucam profil pediatricky denisy jassovej na IG. Ma tam mnohe temy (aj tuto) spracobane.
Skratka - nie, voda sa nemusi davat kym nie su prikrmy.

bessdonna
14. aug 2023

Vies co ak ma dost pocikanych plienok aj ked je teplo tak nie. Ked ti prsnik nevezme castejsie, cika menej, tak po lyzickach len.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz