Treba prevárať dojčenskú vodu Lucku pre 2-týždňového novorodenca?

25. aug 2023

Baby prosím Vás, treba prevárať dojčenskú vodu Lucku pre 2 týždňového novorodenca? Ak si prevarím dojčenskú vodu do termosky na zarábanie mlieka a zriedim studenou neprevarenou Luckou, je to ok? Tie čo nekojíte, dávate aj feniklový čajík alebo vodu?

veronikaszabova
25. aug 2023

Neprevaram
Davam aj vodu pit od narodenia (mala je na UM)

viestta
25. aug 2023

Dojcensku som len zohrievala, prevarala som vodu z vodovodu (mame vhodnu aj pre dojcata)

bluemoon24
25. aug 2023

Je to ok, nemusis prevarovat, vodu jsem davala az s prikrmy od 4m, ale kdybych mela letni dite, davala bych i trosku vody. Feniklovy caj jsem nedavala.

anavixy
25. aug 2023

Dojcensku netreb prevarat. Vodu max tak v lete, v zime staci UM, novorodencovi ak papa dostatocne mnozstvo tiez staci len UM (150ml/kg vahy za den). Feniklovy ani nijaky iny caj nie, dieta z neho moze boliet brusko alebo boliet brusko este viac, davat caje vobec nie je potrebne a da sa pocesat ze v dojcenskom veku ani vhodne, ak napriek tomu by si mala potrebu dietatu caj davat, treba si odsledovat reakciu a hlavne vyberat len caje bez cukru (takze nie instante).

luliu
25. aug 2023

Neprevarala som, nikdy som nedávala čaj, vodu pri horúčavách pri UM ano

aiana24
25. aug 2023

Nie

martinka13
25. aug 2023

Ja som prevarala

kika831
26. aug 2023

Ja som do 6 mesiacov prevarala aj Lucku. Po prevareni som vodu nechala vychladnut na pozadovanu teplotu - nemiesala som prevarenu/ neprevarenu.

zuzanka.zuzu
26. aug 2023

tie čo neprevaraju mineralky asi nikdy nevideli ako vonku za obchodmi prazi slnko na tie plastové fľaše 😀 mňamka 😀 to by som nedala ani sebe a nie 2t novorodencovi... pričom voda z vodovodu je menej zavadna 🙈

krrisstina
23. sep 2023

Prevarala som obyčajnú vodu, no v zimných mesiacoch som kupovala aj Lucku, ale taktiež som ju prevarala, do roka mal len prevarenu precedenu odstatu vodu. Alebo filtrovanu.

taktotedanie
2. nov 2023

Prevarala som, cast do termosky cast vychladnut a miesala
Od 10mes davam z vodovodu a postup ten isty

uhnakova
2. nov 2023

Ja som dávala obom detom prevarenu bežnú vodu z vodovodu. Vodu z plastových fliaš len zriedka, vylúhovaný plast nám do tela netreba.