Mám horúčku. Môžem kojiť?

mirka_aa
3. máj 2012

mam tyzdnove babätko a mam horucky..detsky doktor povedal ze ked cem nakojit teplota musi klesnut aspon na 38 ale na internete su rozne ine nazory ze kojit sa smie..aky je vas nazor? nechcem davat zbytocne umele mliecko...

anjelicek26
3. máj 2012

@mirka_aa - kojit mozes, len sa moze stat, ze take teple mliecko ti bude dieta odmietat. Snaz sa zrazat horucku kolko sa len da, ak si das liek od horucky pol hodinu pred kojenim, hadam ti ju to z zrazi ked budes kojit. Ja som mala par zapalov prsnika a s tym spojenu horucku - kojila som napriek tomu a deti ani neodmietali, ani nevyzeralo, ze by im to nejako vadilo a to som miestami mala takmer 40.

verinka100
3. máj 2012

Tak ako na internete, tak aj kazdy lekar povie nieco ine. Ja som mala zapal prsnika ked mal drobec 2 tyzdne, mala som horucky 38.5 a povedali mi, ze do 39 kojit mozem. Este mi poradili, ze pred kojenim si mam dat studensiu sprchu a to mliecko ochladi, co je na tom pravdy netusim...kazdopadne, kojila som pocas choroby a maly bol v pohode + som sa ja rychlejsie zotavila 🙂

danusskaaa
3. máj 2012

mne bolo povedane ze do 39 sa moze kojit. ak by babo teple mliecko odmietalo, skus odsat a dat lyzickou, uz bude studenejsie... nasej to nevadilo a po dvoch dnoch bola horucka prec 😀 hlav 😀 ne nie je teplota ako teplota. neviem, ci mas teplotu z toho, ze si fakt chora a bolo by vhodne brat lieky, alebo je teplota len z prehriatia a unavy /to bol moj pripad-4dni sa mi nedalo zaspat a tak si to vybralo aj svoju dat, potom/ v pripade, ze nabehnes na nejake lieky porad sa s doktorom o dojceni pocas liecby

strapco13
3. máj 2012

@mirka_aa kojit mozes, nemusis prerusit dojcenie, na teplotu mozes paralen alebo ibalgin
a potom liecba podla toho co ti sposobuje infekty - mozes mi napist do IP pozriem ti liecbu vhodnu, pripadne postupy ako pomoct a neohrozit dojcenie
a ziadne odsavanie a davanie mliecka na lyzicke a pod..pokial sa dieta prisava nech sa dojci
@danusskaaa ..neradi sa s doktorm ohladne dojcenia pocas liecby..ale o liecbe pocas dojcenia..v tom je diametralny rozdiel 😉 ale viem ako si to myslela 🙂 skoro vzdy sa da najst liecba, pri ktorej sa moze dojcit nadalej

salma22
3. máj 2012

@mirka_aa ja som kojila stale ...pri vysokych horuckach mozes stratit mlieko ked nebudes kojit... takze tym ze kojis sa ti mliecko tvori.....neprestavaj kojit babatku to vobec neublizi ...z tepleho mliecka bude len spinkat trochu dlhsie ako obvikle moja tak buvala a to som mala nad 38 teplotu a nie raz....

kobercek1
3. mar 2013

ja som tiez kojila pri horucke 39, malemu to vobec nevadilo. treba skusit ci maly bude papkat, ak by odmietal tak stiahnut teplotu, myslim ze paralen mozes. ja som brala aj atb a kojila som. malemu nic nebolo a ani nie je.

zuzanababalu
10. apr 2013

prosim vas je mozne aby herpes na ustach sposobil aby mi kleslo mlieko, resp mato nejaky ucinok na mlieko? Moj drobcek ma mesiac a tyzden a doteraz som mala stale mlieko este som aj odsavala, ale posledne 3 dni sa mi strasne pomaly plnia prsia, neviem si to vysvetlit a pravdu povediac zacinam byt z toho trosku nervozna. Normalne papam rascove polievky, uzivam Ricinus, pijem tmave pivo a caje (aniz, kmin a fenikel). prosim uz sa vam to niekomu stalo? 😢

aadulik2110
10. apr 2013

môžeš kojiť, ak treba, tak si daj len paralen (v lekárni mi odporučili len 3x denne) - vraj jediný, ktorý neprechádza do mlieka a snaž sa oddychovať, to prejde